Krono się buduje czyli Germania Boothaus v.2.0

Współczesne budownictwo i architektura. Co nowego powstaje w mieście... Jakie są plany rozbudowy... Wizualizacje.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Krono się buduje czyli Germania Boothaus v.2.0

Post by bronx »

Jakieś strasznie niepokojące wizualki na swoim profilu na FB pokazuje iszczecinek.pl, nie zdradzając póki co szczegółów. Boję się...

nie wiem co z tego wyjdzie, czy to jakiś przedłużony prima aprilis, ale jak się Wam podoba taka nowa Germania Boothaus vel kolejówka?
kolejówka_small.jpg
kolejówka_small.jpg (282.19 KiB) Viewed 11144 times
Full
kolejówka.jpg
(381.89 KiB) Downloaded 266 times
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Chyba Krono się buduje czyli Germania Boothaus v.2.0

Post by bronx »

Więcej info, więcej wizualek.
http://iszczecinek.pl/artykuly/aktualno ... um=twitter" onclick="window.open(this.href);return false;
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Krono się buduje czyli Germania Boothaus v.2.0

Post by Stach »

"No dobrze, pożartowaliśmy, pośmialiśmy się, a teraz, towarzysze, do roboty!"
Z jakiego serialu cytat?
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Krono się buduje czyli Germania Boothaus v.2.0

Post by bronx »

tam chyba trzeba by jeszcze dodać do cytatu ważną kwestię "jak to mówią". :)
User avatar
Drahim
Posts: 596
Joined: 12 Mar 2009, 19:46
Location: kiedyś koło Gazowni

Re: Krono się buduje czyli Germania Boothaus v.2.0

Post by Drahim »

bronx wrote:Jakieś strasznie niepokojące wizualki na swoim profilu na FB pokazuje iszczecinek.pl, nie zdradzając póki co szczegółów. Boję się...

nie wiem co z tego wyjdzie, czy to jakiś przedłużony prima aprilis, ale jak się Wam podoba taka nowa Germania Boothaus vel kolejówka?
Wizualka mnie nie przestrasza. Jeśli byłoby to wykonane jak na projekcie (w rzeczywistości może być mocno skrojone), to mi się podoba. Nie wszystko w Szczecinku musi być siermiężne, wykładane czerwoną cegłą lub drewnem.
Mario
Posts: 991
Joined: 20 Mar 2005, 21:27
Location: Szczecinek
Contact:

Re: Krono się buduje czyli Germania Boothaus v.2.0

Post by Mario »

no k..wa odezwał się, zmień nicka na kronocwelek, nie dość, że jeziorko Douglas lekko przysypał, teraz za naszą kasę odmuli, to jeszcze krono wywali kibel na Trzesiecko, co zresztą jest faktem :)
łączę się w bulu i dziękuję za obiat
Pozdrawiam
Mario
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

Re: Krono się buduje czyli Germania Boothaus v.2.0

Post by ziom »

Mariusz, bez przesady, kominów tam nie ma, a projekt fajny, bryła na czasie. Jak dla mnie Hammer ;) jedyne "ale", to jesienne wybory ;) mieliśmy juz obwodnice, czyste powietrze, będziemy pewnie mieć i piękny, nowoczesny budynek w miejscu kolejówki ;)

Tfuu na neokomunistyczną propagandę, niech najpierw zbudują
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

Re: Krono się buduje czyli Germania Boothaus v.2.0

Post by ziom »

I jeszcze taki szczegół na tej wirtualizacji mi się w oczy rzucił, niech mi Daniel albo jego tata wytłumaczy jak te żaglówki maja pod tą, pożal sie Boże, karuzelą pływać :D
User avatar
Rasputin
Posts: 142
Joined: 24 Feb 2007, 10:16

Re: Krono się buduje czyli Germania Boothaus v.2.0

Post by Rasputin »

A mi to wygląda jak pół dupy zza krzaka w lesie albo jakby wielki kurak postawił kloca w parku. W ogóle nie komponuje się to z otoczeniem i z okolicznymi zabudowaniami. Taka zimna bryła może i przyjęła by się w Koszalinie gdzie takich cudów jest pełno.
CEZAR
Posts: 264
Joined: 26 Jan 2008, 22:59
Location: od zawsze stąd

Re: Krono się buduje czyli Germania Boothaus v.2.0

Post by CEZAR »

Nawet jak "takie coś" powstanie to i tak dla mieszkańcow Szczecinka będzie to zupełnie niedostępne. Korzystać z "tego czegoś" będą tylko wybrańcy Krono a MY mieszkańcy bedziemy mogli jedynie popatrzyć zza płotu.
Nie wszyscy pogodzili się z myślą że ze Szczecinka drugiego Baden-baden nie zrobisz!
User avatar
MarkusFM
Posts: 48
Joined: 13 Mar 2010, 13:49
Location: Borne Sulinowo

Re: Krono się buduje czyli Germania Boothaus v.2.0

Post by MarkusFM »

Pozwolę się z Tobą Cezar nie zgodzić. A to dlatego, że uważam iż przydał by się taki ośrodek w pobliżu stadionu lub boisk treningowych( bo o takim planie też słyszałem), a może przyjechała by tu jakaś ciekawa reprezentacja na zgrupowanie, albo klasowy zespół. Choć to mogą być tylko mrzonki, ale zawsze miło jest choć pomyśleć. A z drugiej strony może rzeczywiście "szaraczka" nie było by stać na goszczenie w kawiarni, która ma być ogólnodostępna.
User avatar
Drahim
Posts: 596
Joined: 12 Mar 2009, 19:46
Location: kiedyś koło Gazowni

Re: Krono się buduje czyli Germania Boothaus v.2.0

Post by Drahim »

Jakież tu oburzenie "rdzennych" mieszkańców. "Przecież kiedyś tu stała beczka śledzi i marmolady i komu to przeszkadzało".
Alternatywą jest postawienie tajskich parasoli i grila. :lol:
User avatar
MarkusFM
Posts: 48
Joined: 13 Mar 2010, 13:49
Location: Borne Sulinowo

Re: Krono się buduje czyli Germania Boothaus v.2.0

Post by MarkusFM »

ziom wrote:I jeszcze taki szczegół na tej wirtualizacji mi się w oczy rzucił, niech mi Daniel albo jego tata wytłumaczy jak te żaglówki maja pod tą, pożal sie Boże, karuzelą pływać :D
:) Dobre oko, pewnie przebudują, albo zamkną by im nie przeszkadzała ;) albo postawią płot jak kiedyś na wojskowej plaży, tylko że tu od strony wody ;)
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Re: Krono się buduje czyli Germania Boothaus v.2.0

Post by robot humano »

Krono Inn. Architektura jest ok, o niebo lepsza niż we wspomnianym tu Zielińskim między innymi dlatego że niczego nie udaje. Tamten zresztą próbuje udawać zbyt wiele rzeczy naraz. Fanatycznych wielbicieli szachulca kłuć w oczy nie będzie bo go nie będzie wcale widać z parku, a zobaczyć go z Mickiewicza to chyba tylko zimą się uda. Może trochę za duży ale przy takim inwestorze nie ma obaw, że splajtuje. Istnieje co prawda ryzyko, że to tylko zabieg marketingowy mający doprowadzić do zmiany prawa miejscowego i podieść znacząco wartość działki przed planowaną po cichu sprzedażą, ale tym na szczecieckiej prowansji zajmują się leszcze finansowe a nie krezusi (vide N&N i Plac Nowotki czy ina Galeria Szmaragdowa). Inna rzecz - cieszy, że w krainie poniemieckiej cegły można postawić coś innego niż kolejną wariację na temat poniemieckiej cegły. W moich obecnych okolicach nawet garaże muszą mieć spadziste dachy kryte w ostateczności porządną blachodachówką. Co zresztą wygląda kuriozalnie do momentu powstania całego ciągu owych garaży, jak już stoi ich obok siebie kilka to wygląda całkiem nieźle.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Krono się buduje czyli Germania Boothaus v.2.0

Post by bronx »

robot humano wrote:Fanatycznych wielbicieli szachulca
O to jakby o mnie. :)


Mi to się ten projekt oczywiście nie podoba. Zdecydowanie wolałbym tam jakiś fajny niezbyt wysoki Fachwerk, o kubaturze podobnej do byłej kolejówki. I niczego nie udający, tylko budynek faktycznie wybudowany w tej technologii, bo klejone deski na gotowym już budynku faktycznie wyglądają żałośnie jak na przykładzie w/w Hotelu Zieliński vel Viki.
Tak bym to widział:
fachwerki.jpg
fachwerki.jpg (381.38 KiB) Viewed 10763 times
Za każdym razem kiedy popatrzę na ten projekt od razu przed oczami mam ten rysunek:
DSC00057.JPG
DSC00057.JPG (92.87 KiB) Viewed 10748 times
Oczywiście, żeby było uczciwie muszę dodać, że o ile mi się taka koncepcja nie podoba, o tyle nie jest ona jakaś szkodliwa dla ogółu miasta tak jak na ten przykład Hosso. Jak nie będzie mocno wystawać ponad poziom drzew, to z okolicą się nie gryzie i może z czasem się przyzwyczaję.

.. no ale wolałbym jak już nie szachulec to chociaż coś podobnego do dawnej kolejówki...


PS. Tak z ręką na (mechanicznym) sercu robocie, czy to będzie coś, co można będzie w końcu umieścić w wątku "co ładnego zbudowano po 1945" ?
Post Reply