Nowy budynek na ul. Sadowej.

Współczesne budownictwo i architektura. Co nowego powstaje w mieście... Jakie są plany rozbudowy... Wizualizacje.
Post Reply
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Nowy budynek na ul. Sadowej.

Post by bronx »

Jak podaje Temat:
http://temat.net/aktualnosci/17859/Na-S ... e-duzy-dom" onclick="window.open(this.href);return false;

Na ul. Sadowej ma powstać nowy budynek. Oczywiście pokazano wizualkę. Sama idea zamknięcia tej pierzei jest słuszna i jest szansa takie eleganckie zamknięcie, ale to co pokazano na wizualizacji.... :/ Nie wiem, może to złudzenie niedokładnej wizaulki ale jest to jakiś wielki gmach, który w tym miejscu powinien być przynajmniej o jedno piętro niższy, jeżeli już oczywiście ma być w takiej formie. Ja bym tam widział oczywiście rząd kamienic, chociaż imitację takiego rzędu czyli jeden budynek z fasadą podzieloną na poszczególne kamienice.

Sprawa dotyczy tego miejsca:
http://goo.gl/maps/zffWd" onclick="window.open(this.href);return false;

Jak Wy to widzicie?
nowa sadowa.jpg
nowa sadowa.jpg (225.99 KiB) Viewed 3572 times
User avatar
izywec
Posts: 716
Joined: 03 Apr 2007, 20:36
Location: 78-132 GRZYBOWO k/KOŁOBRZEGU

Re: Nowy budynek na ul. Sadowej.

Post by izywec »

Ja zwyczajny do widoku bezpośredniej zabudowy okolicy kołobrzeskiej Bazyliki /byłej Katedry/ jestem po prostu zdegustowany pracą Pana Architekta.
Przecież można zaprojektować podobnie i chyba nie byłoby to droższe niż ten klocek rodem z "Lego".
Izydor Węcławowicz

[Verum].... nuli enim nisi audiituro dicendum est.
Lucii Annaei Senecae
Prawdę....należy mówić tylko temu, kto chce jej słuchać. L. A. Seneka
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Re: Nowy budynek na ul. Sadowej.

Post by robot humano »

Od bloku wijącego się wokół rynku i kończącego tuż przed wizualizacją wyższe to nie jest, jakieś strasznie złe też nie jest ale jakoś zupełnie nie pasuje. Całkiem możliwy budynek, który w tym akurat miejscu nie powinien nigdy stanąć. Poza tym jego realizacja wprowadzi mnóstwo konfliktów bo przy jego wysokości i odległości od budynków przy deptaku wszystkie ich pomieszczenia od południa zamienią się w ciemne nory. No i jak rozumiem palną podziemny parking bo inaczej to już nawet od strony formalno -prawnej tego nie widzę. Chyba że będą falandyzować jak przy hosso i wskazywać parking za blaszakiem.
Post Reply