Punkt wodny w parku.

Współczesne budownictwo i architektura. Co nowego powstaje w mieście... Jakie są plany rozbudowy... Wizualizacje.
Post Reply
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Punkt wodny w parku.

Post by bronx »

Jedno z ciekawych miejsc w naszym parku to pozostałość po punkcie / źródełku wodnym. Miejsce to znajduje się niedaleko zamku przy ogródku jordanowskim, który znajduje się tam "od zawsze". Niedawno były duże prace ziemne z wymianą nawierzchni w okół zamku, szkoda że nikt nie wpadł na pomysł uruchomienia tego źródełka, tym bardziej że w mieście powstają nowe takie miejsca. Mamy już dwa ujęcie wody z rybami wzdłuż deptaku, jedno przy skrzyżowaniu ulic Ordona i Parkowej.
Jak widać na zdjęciach jest tam jakaś pozostałość infrastruktury wodnej, która pewnie wymaga remontu ale chyba nie byłby to duży koszt, widać też betonową podbudowę, która wymaga oczyszczenia w środku której widać nawet zasypaną studzienkę. Takie źródełko w tym miejscu przydało by się też z praktycznego punktu widzenia, można by umyć dziecku ręce bo zabawach w piasku i na sprzętach ogródka jordanowskiego.

Jak to wyglądało kiedyś, możemy zobaczyć na pocztówce:
zrodelko.jpg
zrodelko.jpg (252.59 KiB) Viewed 5051 times
Wygląd obecny, miejscówka gotowa, wystarczy tylko zadbać:
zrodelko1.jpg
zrodelko1.jpg (335.54 KiB) Viewed 5048 times
zrodelko2.jpg
zrodelko2.jpg (562.57 KiB) Viewed 5063 times
Dislav
Posts: 171
Joined: 08 May 2011, 20:57

Re: Punkt wodny w parku.

Post by Dislav »

Kołacze mi się w pamięci obrazek z dzieciństwa, że tam lała się woda. Jeżeli to prawda a nie matrix, to latach ok 1955-60 było to czynne. Patrząc na fot. 1 - te przedwojenne i ostatnie, to w międzyczasie poziom gruntu został tam podniesiony o około 20 cm. Ta starej fotce człowiek stoi na małym murku. Na fotce ostatniej - jest ślad tego murka. Najbliższy mój spacer w tej okolicy problem rozjaśni.
User avatar
izywec
Posts: 716
Joined: 03 Apr 2007, 20:36
Location: 78-132 GRZYBOWO k/KOŁOBRZEGU

Re: Punkt wodny w parku.

Post by izywec »

"Za Boga" nie mogę tego murku umiejscowić według zdjęcia z źródełkiem. Przecież powinienem go pamiętać!
Izydor Węcławowicz

[Verum].... nuli enim nisi audiituro dicendum est.
Lucii Annaei Senecae
Prawdę....należy mówić tylko temu, kto chce jej słuchać. L. A. Seneka
User avatar
Drahim
Posts: 596
Joined: 12 Mar 2009, 19:46
Location: kiedyś koło Gazowni

Re: Punkt wodny w parku.

Post by Drahim »

izywec wrote:"Za Boga" nie mogę tego murku umiejscowić według zdjęcia z źródełkiem. Przecież powinienem go pamiętać!
Byłeś za duży, tam bawiły się dzieci :lol:
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Punkt wodny w parku.

Post by bronx »

izywec wrote:"Za Boga" nie mogę tego murku umiejscowić według zdjęcia z źródełkiem. Przecież powinienem go pamiętać!
Na google view niezbyt to widać, ale to jest w tym miejscu tylko, że oczywiście od strony ogródka.
http://goo.gl/maps/QsXw6" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
izywec
Posts: 716
Joined: 03 Apr 2007, 20:36
Location: 78-132 GRZYBOWO k/KOŁOBRZEGU

Re: Punkt wodny w parku.

Post by izywec »

Drahim wrote:Byłeś za duży, tam bawiły się dzieci :lol:
Faktycznie!
Izydor Węcławowicz

[Verum].... nuli enim nisi audiituro dicendum est.
Lucii Annaei Senecae
Prawdę....należy mówić tylko temu, kto chce jej słuchać. L. A. Seneka
Post Reply