Stara komenda policji na sprzedaż.

Współczesne budownictwo i architektura. Co nowego powstaje w mieście... Jakie są plany rozbudowy... Wizualizacje.
Post Reply
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Stara komenda policji na sprzedaż.

Post by bronx »

Jak donosi Temat, pojawiła się tablica informacyjna o sprzedaży gmachu policji.
http://temat.net/aktualnosci/14858/Kome ... a-sprzedaz" onclick="window.open(this.href);return false;

Ciekawe czy jak trafi w prywatne ręce to go zaraz "opanierują" (jak to mówi robot) styropianem?
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Stara komenda policji na sprzedaż.

Post by Stach »

Jestem ciekaw, co w tym budynku mógłby sensownego zrobić tzw. prywatny właściciel.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Stara komenda policji na sprzedaż.

Post by bronx »

Biurowiec? Coś jak w północnym skrzydle zamku?
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Stara komenda policji na sprzedaż.

Post by Stach »

No właśnie. Tylko to, a zresztą ten gmach był od początku pomyślany jako - o ile dobrze kojarzę - "Dom Urzędów".
Problem w tym, że biznes chyba osiągnął szczyt swych możliwości w swym zakresie i pozostaje tylko liczyć na dalszy rozrost zwiększającej się w imponującym tempie administracji samorządowej i państwowej. Tu akurat możliwości nadal są nieograniczone, a w końcu na coś trzeba te rosnące kwoty ze stale zwiększanych podatków wydawać.
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Re: Stara komenda policji na sprzedaż.

Post by robot humano »

Mógłby się tam przenieść Powiatowy Urząd Pracy heroicznie walczący z bezrobociem w regionie przez energiczne zwiększanie własnego zatrudnienia. No i byłby w jakimś ludzkim miejscu.
Mario
Posts: 991
Joined: 20 Mar 2005, 21:27
Location: Szczecinek
Contact:

Re: Stara komenda policji na sprzedaż.

Post by Mario »

chrapkę na komendę ma fundacja o. Tadeusza, za płotem jest teren szkoły, popularnego katolika, więc dołożenie nowego budynku i terenu pozwoliłoby pewnie otworzyć podstawówkę, ciekawe jak będzie
łączę się w bulu i dziękuję za obiat
Pozdrawiam
Mario
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Stara komenda policji na sprzedaż.

Post by Stach »

Jak ostatnio doniosła prasa, jest projekt zmiany strategii Urzędów Pracy. Zamiast walczyć z bezrobociem, będą walczyć z bezrobotnymi.

A co się tyczy "Katolika", to mówi się na mieście, że podobno cienko przędzie (niż demograficzny plus poszerzająca się bieda).
Tomisław
Posts: 214
Joined: 21 Aug 2007, 20:01
Location: Szczecinek, Poznań

Re: Stara komenda policji na sprzedaż.

Post by Tomisław »

A może katolików mniej w Szczecinku?
krzysztoff56
Posts: 3
Joined: 04 Sep 2013, 15:30

Re: Stara komenda policji na sprzedaż.

Post by krzysztoff56 »

może mniej.. wogóle w Polsce za parenaście lat to katolików będzie o połowę mniej...
leśny
Posts: 18
Joined: 27 Dec 2011, 13:35

Re: Stara komenda policji na sprzedaż.

Post by leśny »

Tomisław wrote:A może katolików mniej w Szczecinku?
krzysztoff56 wrote:może mniej.. wogóle w Polsce za parenaście lat to katolików będzie o połowę mniej...
Bzdury... jeśli mam możliwość to chodzę na niedzielną mszę do Świętego Ducha i na moje oko z roku na rok ludzi w kościele właśnie przybywa. A że dzieci w "Katoliku" coraz mniej to jedynie wina niżu demograficznego i coraz większej "nędzy".
Co do budynku dawnej komendy... może to lamerskie pytanie ale wiadomo w jakich latach, przez kogo i z jakim przeznaczeniem został wybudowany?
Tomisław
Posts: 214
Joined: 21 Aug 2007, 20:01
Location: Szczecinek, Poznań

Re: Stara komenda policji na sprzedaż.

Post by Tomisław »

leśny wrote:
Tomisław wrote:A może katolików mniej w Szczecinku?
krzysztoff56 wrote:może mniej.. wogóle w Polsce za parenaście lat to katolików będzie o połowę mniej...
Bzdury... jeśli mam możliwość to chodzę na niedzielną mszę do Świętego Ducha i na moje oko z roku na rok ludzi w kościele właśnie przybywa. A że dzieci w "Katoliku" coraz mniej to jedynie wina niżu demograficznego i coraz większej "nędzy".
Co do budynku dawnej komendy... może to lamerskie pytanie ale wiadomo w jakich latach, przez kogo i z jakim przeznaczeniem został wybudowany?

Przepraszam za nietrafioną ironię. Osobiście smuci mnie fakt, że popularny "katolik" (nawiasem mówiąc szkoła mi bliska, w której miałem możliwość uczyć się przez pewien czas) ma coraz mniej uczniów, co rzeczywiście jest skutkiem niżu demograficznego.

Ciekawi mnie ile prawdy jest w plotce, że o. Rydzyk nosi się z zamiarem kupna byłego gmachu RUSW? Może mielibyśmy wyższą uczelnię w Szczecinku? :)
Post Reply