Przystań w Szczecinku

Współczesne budownictwo i architektura. Co nowego powstaje w mieście... Jakie są plany rozbudowy... Wizualizacje.
Zico
Posts: 85
Joined: 11 Mar 2014, 10:11
Location: Stetinek

Re: Przystań w Szczecinku

Post by Zico »

A mnie uczyli, żeby nie kłamać, nie oszukiwać, nie mataczyć :(
User avatar
Drahim
Posts: 596
Joined: 12 Mar 2009, 19:46
Location: kiedyś koło Gazowni

Re: Przystań w Szczecinku

Post by Drahim »

Zico wrote:A mnie uczyli, żeby nie kłamać, nie oszukiwać, nie mataczyć :(
A ja nieświadomie skłamałem i pisałem za bardzo ironicznie. :oops:

Obiekt ma nazwę Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej i jest równocześnie przystanią oraz miejscem szkoleń z zakresu ochrony i rewitalizacji jezior.
A pieniądze daje nie UE tylko Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Starostwo.
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Re: Przystań w Szczecinku

Post by robot humano »

Stach wrote: Czyli trzeba nakłamać, oszukać, namataczyć. To jest zasada, mająca przyświecać korzystaniu z funduszy unijnych?
Nie. Po prostu życie jest o wiele bardziej urozmaicone niż przewidują to twórcy prawa czy choćby reguł rozdzielania kasy unijnej w danym programie danej "perspektywy finansowej" i czasem trzeba coś połączyć, coś przemycić itepe bo choć wszyscy tj. dający i biorący wiedzą, że pomysł jest ok to oficjalnie - niedasię. Stąd tego typu "centra edukacji ekologicznej" będące w istocie przystanią żeglarską ze sklepem zoologiczym na czterech metrach kwadratowych niosącym kaganek oświaty ekologicznej pod eternity, czy salą multimedialną gdzie raz na tydzień przez godzinę będzie się działo coś zgodnego z tytułem dofinansowania.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Przystań w Szczecinku

Post by bronx »

Przystani to tam za bardzo nie będzie, przynajmniej dla wędkarzy bo w Temacie już zapowiadają, żeby przypadkiem wędkarze się tam nie szykowali cumować.

http://temat.net/aktualnosci/17935/lodk ... z-powrotem" onclick="window.open(this.href);return false;
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Przystań w Szczecinku

Post by Stach »

Mówcie co chcecie, ale ja jednak uważam, że pieniądze powinny być rozdzielane rzetelnie, bez takich numerów, jak z tym całym przekłamanym centrum. Wiem, że obecna rzeczywistość zmusza do fałszowania dokumentacji, ale będę obstawał, że to nie jest normalne.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Przystań w Szczecinku

Post by bronx »

Z tymi funduszami UE to w ogóle są ciekawe sytuacje, nie znam się na tym szczegółowo, może ktoś mi rozjaśni. Są takie sytuacje, że jak jest jakaś inwestycja dofinansowana z funduszy UE, to później nie można tego komercyjnie wykorzystywać. Często dochodzi do takich absurdów, gdzie uczelnia robi remont z kasy UE, nie może mieć na swoim terenie bufetu czy ksera, bo komercyjna działalność. Jakaś super hiper nowa aula nie może być wykorzystana na biletowane przedstawienie teatralne bo komercyjna działalność. Gdzieś na jakiejś uczelni medycznej było nawet tak, że wyposażono salę w najnowocześniejszy sprzęt dentystyczny, ale okazało się że studenci płatnych toków studiów nie mogą z tego korzystać, no bo komercyjne, ćwiczą tylko Ci co za darmo. Takich przykładów z Polski można by mnożyć. Jednak z drugiej strony, np. w Szczecinku z dużym udziałem kasy UE wyremontowano zamek i mamy tam działalność komercyjną w noclegową, restauracyjną i barową. To jak to działa? Zależy z jakiego programu, zależy od celu, czy tylko interpretacji?


PS. O tym przemycaniu funkcji to wprost się mówi:
Bardzo dużo działań uatrakcyjniających naszą infrastrukturę turystyczną, „przemyciliśmy” w projekcie, podpinając pod funkcje transportowe. Mam tu na myśli budowę pomostów (Centrum, Bismarck oraz Mysia Wyspa), rekonstrukcję Księżnej Jadwigi, taksówki wodneczy stworzenie systemu wypożyczalni rowerów i riksz. Warto również pamiętać o wykonaniu kilkukilometrowych odcinków ścieżek rowerowych wraz z oświetleniem. Ilość korzystających z nich ostatnimi czasy rowerzystów, biegaczy i miłośników nordic walking utwierdza mnie tylko w przekonaniu, jak potrzebne były to inwestycje.
http://miastozwizja.pl/blogi/maciej-mak ... sance.html" onclick="window.open(this.href);return false;
mcselon
Posts: 142
Joined: 27 Feb 2007, 22:02
Location: Szczecinek

Re: Przystań w Szczecinku

Post by mcselon »

To jak już mnie Bronx wywołałeś do tablicy, to moje 5 groszy poniżej:

Co do możliwości lub jej braku wykorzystania komercyjnego danego obiektu zmodernizowanego/wybudowanego przy pomocy funduszy UE, to wszystko zależy od tego, co zgłosiło się we wniosku aplikacyjnym. Jeśli zgłosiliśmy, iż dany obiekt będzie funkcjonował pod kątem komercyjnym (vide Centrum Konferencyjne Zamek), to możemy to robić, tyle że poziom dofinansowania jest niższy. Jeśli zgłaszamy, iż nie planujemy funkcji komercyjnych (wyższe dofinansowanie), to przez 5 lat od zakończenia projektu obowiązuje okres trwałości projektu, w którym to czasie dany obiekt ma funkcjonować, tak jak to zostało opisane we wniosku aplikacyjnym i w tym też czasie nie może być wykorzystywany na cele komercyjne, typu ksero, bufet, etc. Po 5 latach hulaj dusza.

Co do naginania rzeczywistości w projektach UE, to zgadzam się zarówno ze Stachem, jak i Robotem. Powinno być jasno, prosto i przejrzyście ale bardzo często tak się po prostu nie da, a chcąc pozyskać środki zewnętrzne, dorabia się, bardziej lub mniej zgodną z rzeczywistością, ideologię do konkretnych projektów. Tak jak to było w Civitasie choćby. O to Centrum Ekologiczne to bym specjalnie kopii nie kruszył, bo ono rzeczywiście ma funkcjonować jako ośrodek badawczy dot. rewitalizacji jezior, a przy okazji Starostwo wyremontuje, a raczej dość grubo przebuduje swoje budynki, w którym był SzLOT, a których to stan techniczny i otoczenie, od dawna się o to prosiły.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Przystań w Szczecinku

Post by bronx »

Postęp prac przy budowie przystani a właściwie Centrum Ekologicznego. Zdjęcia z 27 lutego 2015 roku.
IMG_1661.JPG
IMG_1661.JPG (251.87 KiB) Viewed 7542 times
IMG_1662.JPG
IMG_1662.JPG (279.21 KiB) Viewed 7548 times
IMG_1663.JPG
IMG_1663.JPG (251.8 KiB) Viewed 7552 times
IMG_1664.JPG
IMG_1664.JPG (276.67 KiB) Viewed 7582 times
IMG_1665.JPG
(208.89 KiB) Downloaded 3383 times
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Przystań w Szczecinku

Post by Stach »

Przystani czy Centrum Ekologicznego? Czy może obiekt ten będzie pełnił obie funkcje jednocześnie?
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Przystań w Szczecinku

Post by bronx »

Trzeba mieć WIZJĘ żeby to ogarnąć umysłem. :)
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Przystań w Szczecinku

Post by Stach »

Kiedyś chyba planowano, żeby zlokalizować tam jakieś centrum pojednania czy inny rodzaj Towarzystwa Odwiecznej Przyjaźni Polsko-Niemieckiej, prawda?
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Przystań w Szczecinku

Post by bronx »

Nie wiem, ja to kojarzę tylko z tego Centrum Ekologicznego.
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

Re: Przystań w Szczecinku

Post by ziom »

Stach wrote:Kiedyś chyba planowano, żeby zlokalizować tam jakieś centrum pojednania czy inny rodzaj Towarzystwa Odwiecznej Przyjaźni Polsko-Niemieckiej, prawda?
To mialo byc w budynku przed przystania, tam gdzie siedzibe mieli harcerze
Polelum
Posts: 379
Joined: 09 Oct 2009, 17:55
Location: Appalachia

Re: Przystań w Szczecinku

Post by Polelum »

ziom wrote:
Stach wrote:Kiedyś chyba planowano, żeby zlokalizować tam jakieś centrum pojednania czy inny rodzaj Towarzystwa Odwiecznej Przyjaźni Polsko-Niemieckiej, prawda?
To mialo byc w budynku przed przystania, tam gdzie siedzibe mieli harcerze
Po inicjatywie zostało tylko logo, które tu i ówdzie można znaleźć w internecie ....
Attachments
bismarck.jpg
bismarck.jpg (25.81 KiB) Viewed 7415 times
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Re: Przystań w Szczecinku

Post by robot humano »

Towarzystwo Przyjaźni Polsko - Niemieckiej im. Bismarcka? Dziwny patron. Nie dało się znaleźć jakiegoś Niemca, który nas lubił?
Post Reply