Facelifting rynku i deptaka.

Współczesne budownictwo i architektura. Co nowego powstaje w mieście... Jakie są plany rozbudowy... Wizualizacje.
Post Reply
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Facelifting rynku i deptaka.

Post by bronx »

http://www.iszczecinek.pl/artykuly/aktu ... na-deptaku" onclick="window.open(this.href);return false;

Z tego co mówią w UM zmiany pójdą w dobrą stronę, przynajmniej tak jak ja sobie wyobrażam te miejsca :)

Chociaż mi osobiście obecna fontanna tak bardzo nie przeszkadza, a tego typu fontannę jaka jest planowana widział bym bardziej w parku na Stellterplatz, czyli tam gdzie po renowacji powstał ten żałosny ciek wodny. Dla mnie to jest do wymiany bo wyszło strasznie, w tym miejscu właśnie widziałbym taką fontannę.
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Re: Facelifting rynku i deptaka.

Post by robot humano »

Projekt jest na razie w fazie koncepcyjnej – podkreśla Tomasz Wolanin z Wydziału Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta – być może pojawi się nowa fontanna, która nie będzie kolidowała z zagospodarowaniem placu, która po wyłączeniu będzie pełniła funkcję posadzki a teren ten nie będzie ograniczał miejsca podczas np. organizacji imprez.

Taka fontanna tylko pozornie nie blokuje miejsca. Owszem, można po niej przejść ale przejazd samochodu ją uszkodzi, a dużego dostawczaka zniszczy. Co więcej takie fontanny mają posadzkę z płyt ułożonych na ruszcie ze sporymi szparami między płytami aby woda mogła spokojnie i szybko odpłynąć więc traktowanie wyłączonej fontanny jako ciągu pieszego czy miejsca zgromadzeń też może być problematyczne - wysokie obcasy - ale to do sprawdzenia.
User avatar
Drahim
Posts: 596
Joined: 12 Mar 2009, 19:46
Location: kiedyś koło Gazowni

Re: Facelifting rynku i deptaka.

Post by Drahim »

Taką działającą fontannę można zobaczyć na rynku w Czarnkowie. Na kolana nie powala.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Facelifting rynku i deptaka.

Post by bronx »

Eee tam nie powala, może po prostu widziałeś ją jak zapadła na jakąś fonatnnową chorobę, na filmach widać różnicę w działaniu:

Zdrowa fontanna w Czarnkowie:



i jakaś osłabiona i niezsynchronizowana:



Filmiki różni dwa lata różnicy, być może brak właściwej konserwacji.

I jeszcze ta ze Świnoujścia, która mi się na żywo bardzo podobała i wtedy stwierdziłem, że taka powinna być w Szczecinku:







I jeszcze Gdańska, przy której stojąc stwierdziłem, że fajnie by było jakby przy szczecineckiej fontannie położyć takiego wielkiego Gryfa, który pod łapą trzymałby wielkiego jesiotra i wylegiwał by się przy tej fontannie niczym te gdańskie lwy.



Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Facelifting rynku i deptaka.

Post by Stach »

Tm ktoś się do konkursy Miss Mokrego Podkoszulka przymierza... Fajne klimaty!
Post Reply