Zabudowa pl. Kamińskiego.

Współczesne budownictwo i architektura. Co nowego powstaje w mieście... Jakie są plany rozbudowy... Wizualizacje.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Zabudowa pl. Kamińskiego.

Post by bronx »

fotki pochodza z www.spacerki.pl, więcej fotek: TUTAJ

Image

Image

Image

Pięknie zapowiadająca się inwestycja na modelu, mam nadzieję że zostanie to zrealizowane. Czas pokaże.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Naiwność?
GIZIO

Post by GIZIO »

No projekt robi wrażenie. Jestem tylko ciekaw czy to mżonka,czy naprawde powstanie taka zabudowa? 8)
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

Post by ziom »

Ciekawe jak ma sie cena makiety do wzrostu ceny gruntu po zmianie w planie zagospodarowania?
Ktos mi kiedys powiedzial, ze za takie pieniadze, to kupuje sie gotowy osrodek na Florydzie...
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

Na Florydzie, to się tanio kupuje, bo przy obecnym kursie USD to się w USa wszystko tanio kupuje. Dzisiaj na urbanity.pl czytałem, że obliczono na podstawie dwustu wskaźników, że życie w Warszawie jest droższe niż w Barcelonie czy Berlinie. Także nie ma co się dziwić że takie informacje będą do nas coraz częściej docierać.
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

Post by ziom »

Chodzi mi bardziej o to, ze pan Nowak juz swego czasu stacje benzynowa z zapleczem handlowym budowal, jest i stacja benzynowa i tesco ;)

PS. Bardzo bym sie cieszyl zeby Plac wygladal jak ta makieta ;)
Waldek

Post by Waldek »

To co trzymajmy kciuki a nuż wypali. :lol:
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Post by robot humano »

bronx wrote:Na Florydzie, to się tanio kupuje, bo przy obecnym kursie USD to się w USa wszystko tanio kupuje. Dzisiaj na urbanity.pl czytałem, że obliczono na podstawie dwustu wskaźników, że życie w Warszawie jest droższe niż w Barcelonie czy Berlinie. Także nie ma co się dziwić że takie informacje będą do nas coraz częściej docierać.
Niemniej jednak te 160 mln....

http://gk24.pl/apps/pbcs.dll/article?AI ... 5141527531

Dwa budynki 52 mieszkania 9,7 mln. Znaczy za 160 mln można zbudować w Szczecinku 33 takie TBSy z 858-ma mieszkaniami. To dwa razy więcej mieszkań niż na os. Kopernika a kopernikańskie mieszkania to klity przecież.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

Ta kwota faktycznie jest dziwnie wysoka, ale może obejmuje nie tylko samą budowę ale również wyposażenie hotelu, sam nie wiem.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Dwa dzisiejsze wpisy z forum Głosu Koszalińskiego:
http://forum.gk24.pl/index.php?showtopi ... 0&start=40

"Pytanie:
Jak szybko zarobić 10 000 000 zł?

Odpowiedź:
1. Kupić plac w centrum miasta z przeznaczeniem pod budowę hotelu za 1 300 000 zł
2. Zainteresować miejscowego burmistrza zmianą planu zagospodarowania przestrzennego
3. Dopilnować, aby w nowym planie znalazł się zapis dopuszczający usługi i handel
4. Sprzedać plac za ok. 12 000 000 zł bo taka jest różnica w cenie placu przed zmianą i po zmianie
5. Punkt warunkowy- zyskiem możemy podzielić się z rodziną i innymi życzliwymi nam osobami."

I dalej:

http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /890364641 :

"Część radnych obawia się, że to co zobaczyli to "zamki na piasku”, które nie doczekają się realizacji, a inwestorowi chodzi jedynie, aby wprowadzić do planu zagospodarowania zapisy umożliwiające budowę nie tylko hotelu, ale także sklepów, biur i mieszkań.

Wrażenie robi także koszt przedsięwzięcia szacowany - zależnie od wersji - od 144 do 160 mln zł! To prawie dwa roczne budżety Szczecinka.

- Spytałem pana Nowaka, jakie jest procent szans, że to zbuduje - mówił burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. - Odpowiedział, że na 99,9 procent."
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

I jeszcze cytat z linkowanego artykułu datowanego na 30 kwietnia 2008:

"Gdyby projektant i radni uporali się ze zmianami w planie zagospodarowania przestrzennego, to być może roboty zaczęłyby się jeszcze w tym roku."

Grunt już sprawdzili, na początku lata:
http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /889488020

To co z robotami budowlanymi?
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

Stach wrote:To co z robotami budowlanymi?
No tak, roboty humano czasami są widziane, robotów budowlanych jak nie było tak nie ma :/


:D
User avatar
Quercus
Posts: 19
Joined: 04 Jul 2006, 10:25
Location: Szczecinek/Poznań

Post by Quercus »

Przy dzisiejszej sytuacji na rynku kredytów dla deweloperów szanse na wbicie łopaty oceniam na 0,000001%. Po za tym trzeba być lekko ociężałym na umyśle by sądzić, iż takie mieszkania w Szczecinku znajdą nabywców. Czy nasi radni maja faktycznie prpob

problemy mentalne czy nie wiedzą jak wygląda kwestia finansowania nieruchomości?
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Post by robot humano »

Image

Przynajmniej wiadomo gdzie się podziały.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Na dachu działa zupełnie inny typ: "Roboty dachowe".
Post Reply