kamienica na Rzecznej

Współczesne budownictwo i architektura. Co nowego powstaje w mieście... Jakie są plany rozbudowy... Wizualizacje.
Post Reply
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

kamienica na Rzecznej

Post by Stach »

Informancja z GK:

http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /695759444

Czy ktoś ma może jakieś zdjęcie tej ulicy? Na samą wzmiankowaną w artykule kamienicę nie śmiem liczyć :-)
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

Post by ziom »

Zdjecia Waldka sa na forum:

viewtopic.php?t=706
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Dzieki! To są rejony miasta, w które bardzo rzadko się zapuszczałem.
britneykiller
Posts: 161
Joined: 27 Feb 2005, 19:49
Location: Biały Bór / Szczecin

Post by britneykiller »

Powiedzcie mi, czy zgadzacie się z redaktorem, że "akurat rozbierana właśnie kamieniczka miała ciekawą architekturę"? Jak dla mnie był to zwykły, niczym specjalnym się nie wyróżniający, przedwojenny blok mieszkalny. Opinia o ciekawej architekturze bardzo mnie zdziwiła, szczególnie dlatego, że mam jeszcze w pamięci dyskusję o wieży św. Mikołaja i stanowisko redaktora w tej sprawie.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Myślę, że Niemcy by już dawno tę kamienicę rozebrali. Początek XX w. (popraw mnie br., jeśli się mylę) był właśnie okresem intensywnej rozbiórki tego rodzaju zabudowań, w gruncie rzeczy szpecących miasto. Zaczęto od Marktu (obecnie Plac Wolności).
Waldek

Post by Waldek »

Właśnie tu na forum ta kamienica jest dość dokładnie obcykana, szczególnie ze względu na wyłaniające się napisy.
User avatar
NASA
Posts: 186
Joined: 25 Jun 2006, 19:08

Post by NASA »

Tak naprawde to mi szkoda tej kamienicy,takich budynków w Neustettin jest coraz mniej a przecież to one sa bohaterami starych zdjęć które upiększają nasze forum.Taki dom to kawał historii naszego miasta,ludzie rodzili sie w nich i umierali...Jak tak dalej będzie to za 50 lat na tym forum będziemy pisać o blokach na zachodzie...
BRAK SŁÓW
Mario
Posts: 991
Joined: 20 Mar 2005, 21:27
Location: Szczecinek
Contact:

Post by Mario »

tym bardziej, że jednak była ciekawa, jedną ścianą wpisana w skarpę, obok jakieś fundamenty, ciekawe po czym ?
łączę się w bulu i dziękuję za obiat
Pozdrawiam
Mario
Waldek

Post by Waldek »

Po warsztacie mechanicznym, a potem warsztat hydrauliczny.
Post Reply