Róg 9 Maja i Wyszyńskiego

Współczesne budownictwo i architektura. Co nowego powstaje w mieście... Jakie są plany rozbudowy... Wizualizacje.
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

Post by ziom »

simone wrote: I trochę dystansu proponuję, bo niektórzy, chyba nieświadomie, stają się błędnymi obrońcami potworków architektonicznych vide bloczki mieszkalne.
Obronca blokow nie jestem, ale poniewaz juz sa i jeszcze jakis dluzszy czas postoja powinny byc wyremontowane, poprawione. To nie jest taki problem, ten dom i tak bedzie kiedys docieplany i wtedy mozna zrobic to tak jak na przykladzie tego budynku:
przed i po kuracji:
Image Image
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Post by robot humano »

GIZIO wrote:Precz z nazizmem,precz z komuną,precz z feudalizmem,precz z anarchią ,precz z dyktaturą,precz z socjalizmem,precz z kapitalizmem,precz z faszyzmem,precz z Marksizmem,precz z głupotą,precz z prostotą, precz z precz.......... :twisted: Może konkurs?Kto wymyśli najlepsze precz z dodatkiem. 8)
Konkurs wygrał Tytus i to dość dawno:

PRECZ Z PRECZEM!

W odcinku o wynalezieniu druku bodajże.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Odnawiane są elewacje tych bloków na Wyszyńskiego. Wygląda to wcale nieźle. Mam nadzieję, że po pomalowaniu w całości mniej rażący będzie kontrast między blokiem a nową "przybudówką".
Image

Proporcje jednak pozostaną i będą straszyć do końca dni naszych:
Image
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Re: Róg 9 Maja i Wyszyńskiego

Post by robot humano »

"Mało optymistyczne jest to, że wszelkie prowizorki potrafią trwać bez końca z czasem nawet być uznanym za stan docelowy."
Łukasz B.
Attachments
[size=150]Tak mogło być[/size]
[size=150]Tak mogło być[/size]
3maja mogło byc.jpg (310.96 KiB) Viewed 4229 times
Tak jest
Tak jest
3maja jest.jpg (275.78 KiB) Viewed 4200 times
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

Re: Róg 9 Maja i Wyszyńskiego

Post by ziom »

Hehe, dobra przemiana ;)
User avatar
człowiek widmo
Posts: 738
Joined: 04 May 2005, 22:00

Re: Róg 9 Maja i Wyszyńskiego

Post by człowiek widmo »

Genialne w swojej prostocie! :D
Bahnhofstraße
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Re: Róg 9 Maja i Wyszyńskiego

Post by robot humano »

I o wiele, wiele lepsze...Mogło być miasto pełną gębą będzie powiatówka. I dlatego jeśli to nie pękającym ścianom tylko czyimś gustom czy gołodupstwu zawdzięczamu to co mamy to należy inwestora powiesić za jaja przed ratuszem. Nauczka na przyszłość - w tak ważnycj miejscach w MPZP podaje się nie tylko maksymalną ale i minimalną wysokość zabudowy. Radzę Ratuszowi przejrzeć te plany zanim następny byznesmen uraczy nas kolejną kaszaną.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Róg 9 Maja i Wyszyńskiego

Post by bronx »

Co tu dużo pisać, trudno się nie zgodzić.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Róg 9 Maja i Wyszyńskiego

Post by Stach »

Widzę, że dzięki robotowej wizualizacji (modne słowo) dotarło nawet do największego betona w tym wątku...
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Róg 9 Maja i Wyszyńskiego

Post by bronx »

I tak i nie :)

To, że jedno z drugim nie współgra w żaden sposób, przekonałem się podczas mojej wizyty w Szczecinku w marcu, zdaje się, kiedy to spędziłem na oglądaniu tej zabudowy dobre 15 minut :) . I tu pełna zgoda, nie gra - koncepcja robota słuszna.
Jednak ja do tematu podchodziłem i sumie podchodze troche nadal w ten sposób, że problem nie tkwi w tym nowym budynku tylko w tym oblesnym sąsiedztwie, które powinno zostać wymienione na bardziej harmonizujące z tym nowo powstałym aby tworzyć w całości nową jakość tego kawałka miasta.
Jednak znając realia, oraz biorąc pod uwagę złotą myśl zacytowaną przez robota, trudno się z nim nie zgodzić.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Róg 9 Maja i Wyszyńskiego

Post by Stach »

bronx wrote: w tym oblesnym sąsiedztwie, które powinno zostać wymienione
Kolega - widzę - dba, żeby do wątku wprowadzić akcenty humorystyczne. Chyba, że źle widzę, ale wówczas zachęcałbym zstąpić z księżyca na szczecinecki, i ogólnie polski, grunt.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Róg 9 Maja i Wyszyńskiego

Post by bronx »

Generalnie masz rację dla mnie to też mało prawdopodobne, ale pomyśl, gdyby ktoś podczas budowy nowego centrum handlowego przy Królewskiej powiedział Ci, że znajdzie się inny który te centrum za pare lat rozbierze co do ostatniego betonowego elementu prefabrykowanego i bedzie stawiał nowe też byś chyba nie uwierzył :)

To tak w ramach tych akcentów humorystycznych. :P
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Re: Róg 9 Maja i Wyszyńskiego

Post by robot humano »

1. Centrum handlowe ma na ogół jednago właściciela, budynek mieszkalny tylu ilu ma w nim wykupione mieszkania. Centra handlowe czy to u nas czy w Las Vegas stoją po to by zarabiać więc jeśli pojawia się szansa zarobić dwa razy więcej na tym samym gruncie...W mieszkaniach nie ma takiej opcji. Ale pofantazjować można. Stołeczny dodatek GW miał nawet cykl artykułów "Blokowiska-burzyć czy modernizować". Oczywiście w całym cyklu ani się zająknęli że taki tytuł to Stalin mógł dać 60 lat temu bo jak burzyć czyjąś własność?
2. Nawet jeśli te bloki za 50 lat rozbiorą ze względu na stan techniczny to budując na ich miejscu obiekt o ich wysokości znów będzie ten żółtek za niski. zobacz że ciągnąc tę zabudowę przez pawilion Dany będziesz miał dwie drogi:
a) trzymać wysokość żółtka co da komiczne zestawienie wysokości obu pierzei ulicy
b)trzymać wysokość drugiej strony ulicy co da wygląd narożnika identyczny z narożnikiem 100m dalej. Gorzej nawet bo dostaniesz dwie ślepe ściany (bloku i nowej zabudowy) górujące nad narożną zabudową. Za taki pomysł nawet w szczecineckiej budowlance góra mierny dają.
3. Nie blok ale arkady musiałbyś rozebrać lub obniżyć żeby to pasowało. Gdyby kamienica była tak wysoka jak namalowałem a blok piętro niższy apelowałbym o podniesienie bloku.

Jedno piętro za nisko a tyle problemów i to na dziesiatki lat. Jedno piętro które z kalekiej budy robi przyzwoity budynek. Jadno qrwa piętro...Tak to jest jak głos decydujący ma księgowy do spóły z koleżankami żony inwestora. I jeśli się za to porządnie nie weźmiemy tak będą wyglądać nasze miasta - jak koleżanki żony inwestora.
Post Reply