Róg 9 Maja i Wyszyńskiego

Współczesne budownictwo i architektura. Co nowego powstaje w mieście... Jakie są plany rozbudowy... Wizualizacje.
Post Reply
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Róg 9 Maja i Wyszyńskiego

Post by Stach »

Od strony Wyszyńskiego:
Image

I od strony 9 Maja:
Image
Mario
Posts: 991
Joined: 20 Mar 2005, 21:27
Location: Szczecinek
Contact:

Post by Mario »

no ładne, nie powiem, pasuje jak wół do karety :), ale tak juz poważnie, ciekaw jestem jak będzie wyglądać po zakończeniu budowy, po za tym te bloki obok też nie są najfajniejsze
łączę się w bulu i dziękuję za obiat
Pozdrawiam
Mario
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

O ile uda im się to wreście dokończyć,bo jak na razie,to mają bidulki kłopoty.Te poprawianie naszego grodu jakoś im nie wychodzi. :twisted: Pozdro. 8)
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

"...jestem też zwolennikiem budowy krytykowanego budynku róg 9-go Maja/kard. Stefana Wyszyńskiego i wyrównywania pierzei tej strony ulicy, nawet kosztem jej zwężenia".

(burmistrz Jerzy Hardie-Douglas w dwutygodniku "Temat" z 25 stycznia 2008 r.)

Na zdjęciach pokazano to "wyrównywanie pierzei".
Mario
Posts: 991
Joined: 20 Mar 2005, 21:27
Location: Szczecinek
Contact:

Post by Mario »

widocznie różne jest pojęcie "wyrównanie", można równać do czegoś nieokreślonego, np do klombu obok i nazwać to wyrównaniem :)
łączę się w bulu i dziękuję za obiat
Pozdrawiam
Mario
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Gościowi zdaje się chodzi o to, że kiedyś linia zabudowy tam właśnie przebiegała. Interpretacja bez sensu, ponieważ między blokiem na Wyszyńskiego a najbliższą przedwojenną kamienicą stoi przecież ten pawilon odzieżowy - którego przecież nikt chyba nie myśli rozbierać.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

A ja jestem za tą budową, jeszcze tylko żeby w przyszłości odpowiednio zabudować właśnie parcelę z tym pawilonem i tym po przeciwnej stronie, klomby wywalić i będzie elegancko :) A od czegoś trzeba zacząć... boje się tylko, że wykonawstwo będzie typowe dla dzisiejszych atrap kamienic, czyli styropian i krzykliwe kolory całej tęczy.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

A ja odniosłem wrażenie, że oto jakieś wielkie niewidome dziecko bawi się klockami. Jedna bryła została po prostu dostawiona do drugiej bez ładu i składu.

To nie jest "wyrównywanie pierzei". Byłoby nim, gdyby - tak jak sugerujesz - odtworzyć dawną linię zabudowy (co jest chyba jednak nierealne ze względu na stosunki własnościowe).

Ale i wówczas pozostałoby wrażenie dużego dysonansu od strony Wyszyńskiego. Rzuć okiem na pierwsze zdjęcie i zwróć uwagę, na jak różnym poziomie znajdują się okna. Podobnie stropy na nowym budynku nie stanowią nawiązania do stropów w starym bloku (no, ale stropy będą przynajmniej niewidoczne z zewnątrz - w przeciwieństwie do okien).

Tak więc zamiast "wyrównywania pierzei" mamy do czynienia ze zwykłym zatarasowaniem wylotu ulicy.
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Dobrze prawisz Stachu.Wydaje mi się,że ktoś tu znowu mięknie i daje podlizaka pod wszechmogącego naprawiacza naszego grodu" Pomysłowego Dobromira". :lol: Mam tylko cichą nadzieję,że kiedyś z tego zostaną rozliczeni i dobiorą się im za te pomysły do dupy,a nie jak poprzednie ekipki ujdzie im płazem. Pozdro. 8)
mcselon
Posts: 142
Joined: 27 Feb 2007, 22:02
Location: Szczecinek

Post by mcselon »

Oj Gizio,

brakuje Tobie obiektywizmu,

po pierwsze: Bronx nie zawsze jest za decyzjami obecnego Urzędu Miasta (vide wieża Św. Mikołaja),

po drugie: nie sądzę aby ktokolwiek chciał się tutaj podlizywać komukolwiek z wierchuszki UM, jak twierdzisz, gdyż w mojej opinii tych wypowiedzi nikt z UM nie śledzi,

po trzecie: w końcu można mieć chyba swoje zdanie tak jak ma Bronx.

Na marginesie dodam, iż jeśli wyburzyć te paskudne parterowe sklepiki i połączyć budynkiu w jedną, zgrabną całość w stylu nawiązującym do obecnych kamienic to tylko dodałoby to uroku naszemu deptakowi.

Pozdrawiam
Mario
Posts: 991
Joined: 20 Mar 2005, 21:27
Location: Szczecinek
Contact:

Post by Mario »

Gizio ma pewien pogląd, i tyle, uważa, że ..... nikt tu nikomu d....nie liże, jeśli znasz Gizio takich, to trudno, myslisz ich kategoriami, zagłęb się w swoim wyimaginowanym świecie, gdzie jestes bossem :) howgh
łączę się w bulu i dziękuję za obiat
Pozdrawiam
Mario
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

Takie dwie fotki uzupełniające temat, może kiedyś się z nich zrobi elegancką przemianę :)

Image

Image
Mario
Posts: 991
Joined: 20 Mar 2005, 21:27
Location: Szczecinek
Contact:

Post by Mario »

Bronx, mieszkasz 200 km od Szczecinkowa, ale miałeś farta !!!
łączę się w bulu i dziękuję za obiat
Pozdrawiam
Mario
Mario
Posts: 991
Joined: 20 Mar 2005, 21:27
Location: Szczecinek
Contact:

Post by Mario »

a nam sie ....wa nie chciało, aż strach!!!
łączę się w bulu i dziękuję za obiat
Pozdrawiam
Mario
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

No to teraz popatrzcie i porównajcie: która perspektywa ładniejsza?

PS. Bronx może - w drodze wyjątku - przesłać swą samokrytykę do mnie na priva.
Post Reply