Róg 9 Maja i Wyszyńskiego

Współczesne budownictwo i architektura. Co nowego powstaje w mieście... Jakie są plany rozbudowy... Wizualizacje.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

robot humano wrote:(...) a pierwszym niższym jest chyba "warcisław" na drugim końcu miasta!
Eee bez przesady aż tak daleko nie trzaba "dymać"

Image

Zgadzam się z tym, że w tym nowym budynku mógłby być mocnej zaakcentowany narożnik.
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Post by robot humano »

Panie Admin!
Konsumując podwawelską pod non-stopem widzimy blok z ojca ubeka i matki komuny, nowe cuś i prawą stronę deptaka aż po Plac Wolności. I wszyscy widzimy że to nowe cuś nie bangla. Budynek który Pan pokazujesz już dawno bym podniósł o piętro z poddaszem ożytkowym lub o dwa normalne. Myślę że konstrukcja jest na to przygotowana tylko kiedy powstawał inwestor nie miał kasy na docelową wysokość. Ten dach z daleka śmierdzi prowizorką.

P.S. Proszę nie podnosić argumentu o rzekomej estetyce budynku ( zresztą z wypowiedzi już zamieszczonych wyczytać można , że jest ładny bo ... mogło być gorzej ). Ferrari Enzo na środku trawnika też jest nie na miejscu.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Estetyka nowego budynku także jakoś nie rzuca na kolana. Owszem, fajnie byłoby mieć w mieście nieduże osiedle mieszkaniowe z takimi wielorodzinnymi domami, wśród drzew, ale tak eksponowane miejsce jak własnie TO SKRZYŻOWANIE wymagałoby znacznie bardziej ambitnego projektu.
User avatar
człowiek widmo
Posts: 738
Joined: 04 May 2005, 22:00

Post by człowiek widmo »

Po pierwsze, to za "miodowe uszy" Pan Robocik powinien dostać prztyczka w nos. Szanujmy się ludzie.

Po drugie, to pierzeja Boh. Warszawy zaczyna się od TEGO NOWEGO budynku a nie od BLOKU z PRLu. I dlatego ja oceniam ten narożnik w oderwaniu od zabudowy ul. Wyszyńskiego. Interesuje mnie trakt deptaku a nie równanie do komunistycznych zabudowań.

I trochę dystansu proponuję, bo niektórzy, chyba nieświadomie, stają się błędnymi obrońcami potworków architektonicznych vide bloczki mieszkalne.

Pozdrawiam.
Precz z komuną.
Bahnhofstraße
GIZIO

Post by GIZIO »

Dobre. :lol: Precz z komuną krzyczą najgłośniej ci co znają ją tylko z opowieści lub książek. Nikt tu nie broni potworków architektonicznych PRL.Poprostu nowo zbudowany budynek na rogu 9-go maja,od samego początku był niewypałem w czasie budowy jak i po jej zakończeniu.I nie wiem tylko czym tu się można zachwycać i padać na kolana. :twisted: :twisted:
User avatar
człowiek widmo
Posts: 738
Joined: 04 May 2005, 22:00

Post by człowiek widmo »

GIZIO wrote:Dobre. :lol: Precz z komuną krzyczą najgłośniej ci co znają ją tylko z opowieści lub książek. Nikt tu nie broni potworków architektonicznych PRL.Poprostu nowo zbudowany budynek na rogu 9-go maja,od samego początku był niewypałem w czasie budowy jak i po jej zakończeniu.I nie wiem tylko czym tu się można zachwycać i padać na kolana. :twisted: :twisted:
No tak, to jest argument. :D
Bahnhofstraße
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Post by robot humano »

Napiszę dużymi literami bo widzę że są problemy :

NOWY BUDYNEK POWINIEN BYĆ TAK WYSOKI JAK "ARKADY" PO DRUGIEJ STRONIE DEPTAKA.

Co przy okazji jest wysokością bloku bo ten co blok stawiał znał się na rzeczy. I wtedy byłoby zajebiście ładnie. A tak jest zajebiście dziwnie.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

simone wrote: Precz z komuną.
Z czym?

Chyba równie dobrze mógłbyś napisać: precz z feudalizmem. Ale i to nie byłby jeszcze argument na rzecz rozebrania zamku i wieży św. Mikołaja...
User avatar
człowiek widmo
Posts: 738
Joined: 04 May 2005, 22:00

Post by człowiek widmo »

Stach wrote:
simone wrote: Precz z komuną.
Z czym?

Chyba równie dobrze mógłbyś napisać: precz z feudalizmem. Ale i to nie byłby jeszcze argument na rzecz rozebrania zamku i wieży św. Mikołaja...
To przytocz, proszę, fragment w którym apeluję o rozbieranie czegokolwiek...
Bahnhofstraße
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

@simone

No rzeczywiście, napisałeś inaczej:
simone wrote: mam nadzieję, że bloki dokonają swego żywota prędzej niż budynki rodem z Neustettin
User avatar
człowiek widmo
Posts: 738
Joined: 04 May 2005, 22:00

Post by człowiek widmo »

I uważasz, że w tej opinii jest coś złego?
A może nawołuję w ten sposób do rozbiórki?
:wink:
Bahnhofstraße
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Dobra dobra, nie zmieniaj tematu. Chodziło mi nie o jakąś domniemaną rozbiórkę, lecz o Twoje zupełnie od czapy w tym kontekście "precz z komuną" :-)
User avatar
człowiek widmo
Posts: 738
Joined: 04 May 2005, 22:00

Post by człowiek widmo »

Stach wrote:Dobra dobra, nie zmieniaj tematu. Chodziło mi nie o jakąś domniemaną rozbiórkę, lecz o Twoje zupełnie od czapy w tym kontekście "precz z komuną" :-)
Co od czapy? Przecież wiadomo, że pisząc o komunie miałem na myśli socrealistyczną myśl architektoniczną.
Miałem zawołać: precz z socrealizmem? :D
Wolałem precz z komuną. I swoje zeznania podtrzymuje! :wink:
Bahnhofstraße
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

proponuje wrócić do narożnika Preussischestrasse i Bismarckstrasse, a ustroje polityczne zostawić w spokoju.
GIZIO

Post by GIZIO »

Precz z nazizmem,precz z komuną,precz z feudalizmem,precz z anarchią ,precz z dyktaturą,precz z socjalizmem,precz z kapitalizmem,precz z faszyzmem,precz z Marksizmem,precz z głupotą,precz z prostotą, precz z precz.......... :twisted: Może konkurs?Kto wymyśli najlepsze precz z dodatkiem. 8)
Post Reply