A co dalej z "kempingiem"?

Współczesne budownictwo i architektura. Co nowego powstaje w mieście... Jakie są plany rozbudowy... Wizualizacje.
XXX
Posts: 32
Joined: 10 Feb 2008, 15:43

A co dalej z "kempingiem"?

Post by XXX »

http://gk24.pl/apps/pbcs.dll/article?AI ... 8732662511

Ciekawe co z tego wyjdzie? Przydalby sie jakis solidny inwestor.
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Post by robot humano »

Ciekawe jak burmistrz z płotem w jeziorze będzie egzekwował przejezdność cudzej działki. W razie czego , rzecz jasna.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Burmistrz jest człowiekiem prawa, toteż w najbliższym czasie z pewnością ogrodzi swą posesję także od strony jeziora - tak, jak to przewiduje prawo wodne.

Zamierzam bowiem latem popływać trochę kajakiem z kumplami na jeziorze Trzesiecko i właśnie tam chcemy zrobić krótką, kilkugodzinną przerwę, połączoną z opalaniem się, kąpielą oraz konsumpcją przywiezionych ze sobą produktów żywnościowych i napojów.

A może by tam właśnie urządzić letni zlot forumowiczów? W końcu to nie jest własność prywatna, więc każdy może tam przebywać. Gdyby ktoś przyleciał i zaczął drzeć buzię, wezwałoby się Grondysa, a ten już potrafiłby uciszyć awanturnika.

A na zakończenie konkurs. Kto wie, w jakiej odległości od brzegu powinien stać płot pana burmistrza? Wśród autorów prawidłowych odpowiedzi zostaną rozlosowane niezbyt cenne nagrody.
Mario
Posts: 991
Joined: 20 Mar 2005, 21:27
Location: Szczecinek
Contact:

Post by Mario »

Stachu, mylisz się co do własności prywatnej, ja słyszałem, że ziemia jest własnością do brzegu wody, właściciel ma jedynie umożliwić skorzystanie z brzegu: cyt
"Art. 27. 1. Zabrania się grodzenia nieruchomości przyległych do powierzchniowych wód publicznych w odległości mniejszej niż 1,5 m od linii brzegu, a także zakazywania lub uniemożliwiania przechodzenia przez ten obszar. "

"Art. 15. 1. Linię brzegu dla cieków naturalnych, jezior oraz innych naturalnych zbiorników wodnych stanowi krawędź brzegu lub linia stałego porostu traw albo linia, którą ustala się według średniego stanu wody ustalanego przez państwową służbę hydrologiczno-meteorologiczną z okresu co najmniej ostatnich 10 lat. "
łączę się w bulu i dziękuję za obiat
Pozdrawiam
Mario
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Post by robot humano »

Akurat Grondysa to ja bym się tam nie spodziewał. I nie idzie tu o przynależność partyjną szefa Sado Masło tylko o przynależność terytorialną Trzesieki. Tu potrzebna Strasz Wiejska!
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Mario, mało cenny upominek zostanie Ci wręczony podczas letniego dorocznego Parteitagu naszego forum.

Przyjmuję Twoje informacje z pokorą. Za prawo wodne jeszcze się nie zabrałem, ale poszerzam swe lektury. Teraz czytam ROZPORZĄDZENIe MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 12 kwietnia 2002 r.w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. z dnia 15 czerwca 2002 r.). Pasjonująca lektura, zwłaszcza ze względu na nieoczekiwane zwroty akcji.

W takim razie będzie trzeba ograniczyć się do poprzechodzenia przez ten odcinek, na zasadzie recydywy. Podobno warto wziąć ze sobą jakiś sprzęt w celu utorowania sobie drogi?
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Z tego co pamiętam płot koło lini brzegowej nie może stać nie w mniejszej odległości niż 1,5 m od lustra wody.Chodzi o to,aby każdy wędkarz miał dostęp do łowiska.Niestety jak już wcześniej pisałem na forum,przepis ten jest łamany na naszym jeziorze,a szczególnie w Trzesiece.Drugi taki przykład,to teren po byłej Szkole Kolejowej(teraz Kronospan).Pozdro. 8)
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Gizio, zaraz tu przyleci admin i nas z tymi płotami pogoni. Musimy więc podjąć wątek historyczny, związany bezpośrednio z tematyką forum.

A zatem:

Czy w Neustettin miały miejsce też takie sytuacje (mam na myśli okres rządów NSDAP)? Czy dochodziło do nich w czasach, gdy rządziła PZPR? I tak powoli dojdziemy do czasów PO.

Mile widziane foty, ilustrujące poszczególne okresy.

upominam, że nie należy sobie robić jaj z admninistratora, ponieważ na forum nie ma demokracji ba, nie ma nawet trójpodziału władzy, i wszystko zależy od subiektywnej oceny admina dlatego jak wątek będzie miał polecieć to poleci, zostaną z niego tylko zdjecia płotów zrobione w Neustettin i PRLu :D /bronx
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Jedno jest zagadką.Jak mój post wylądował niżej,gdy pisałem go wcześniej?Ale co tam"Źycie".......Tylko czekałem na tą czerwoną notatkę doigrałeś się Stachu.Jesteś zaraz za mną na czerwonej liście.Niech żyje rewolta,precz z dyktaturą.... :lol: :lol: Pozdro. 8)



czerwona notatka / bronx
Waldek

Post by Waldek »

Co powtórka z historii, następna rewolucja ???? :D :D
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Kemping kupiła szczecinecka firma Biuro Meble. Będą mogli zabudować 40 % terenu.

http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /839933855
XXX
Posts: 32
Joined: 10 Feb 2008, 15:43

Post by XXX »

http://gk24.pl/apps/pbcs.dll/article?AI ... /503789888

6 mln za restauracje? W :shock: I jeszcze pozniej 4 gwiazdkowy hotel ze spa? Bogaty ten Pan od mebli. Trzymam kciuki.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Wizualizacja: Hotel na kempingach (d. Seeblick)

Post by bronx »

http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /108176309


Image


Ps. hmmm nie wiem czy to aż takie fajne, ale może to tylko kwestia kiepskiej wizualizacji...
User avatar
człowiek widmo
Posts: 738
Joined: 04 May 2005, 22:00

Post by człowiek widmo »

Te skały też zostaną dobudowane?
Bahnhofstraße
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Zmruż oczy, zobacz to na tle zieleni, niedaleko błękitna tafla jeziora, ponadto wyobraź sobie, że jesteś po dwóch piwach z perspektywą kilku następnych... Wykasuj kłęby pary wodnej na horyzoncie...

Ukaże Ci się piękny obiekt, świetnie wkomponowany w otoczenie.
Post Reply