Wizualizacja rozbudowy cetrum handlowego CCC.

Współczesne budownictwo i architektura. Co nowego powstaje w mieście... Jakie są plany rozbudowy... Wizualizacje.
Post Reply
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

no ok ale ze współczesnych spraw, wyjatkowo zajmujemy się tylko losem zabytków, także słynną już sprawę płotów sobie darmujmy
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Dobra możemy sobie darować.Chciałem tylko pokazać inne przykłady samowolki naszych wodzów.Wczoraj jezioro ,dziśiaj wieża św.Mikołaja,później wieża wodociągowa przy okazji przesadzanie drzew.Kurde,aż się boję co jeszcze wpadnie im do głowy.Pozdro. 8)
User avatar
LUCEK
Posts: 332
Joined: 04 Mar 2005, 13:57
Contact:

Post by LUCEK »

Ratusz?????????????
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Dwie uwagi, na gorąco:

1. Pan Romanowicz w ogóle nie został przedstawiony. Czytelnik nie wie, kogo opinie czyta.

2. Wizualizacja została zafałszowana. Taka perspektywa w ogóle nie istnieje! Przecież naprzeciwko wejścia do wieży stoją, dość blisko, inne zabudowania. Wieża będzie praktycznie schowana.
Mario
Posts: 991
Joined: 20 Mar 2005, 21:27
Location: Szczecinek
Contact:

Post by Mario »

i to jest właśnie socjologiczne, czy jak tam je nazwał, oszukiwanie społeczeńwstwa !!!
łączę się w bulu i dziękuję za obiat
Pozdrawiam
Mario
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

Post by ziom »

Mario wrote:i to jest właśnie socjologiczne, czy jak tam je nazwał, oszukiwanie społeczeńwstwa !!!
Takie akcje beda sie pewnie nasilac, tym bardziej, ze burmistrz jasno okreslil kierunek dzialania ratusza.
Dlatego musimy zaczac dzialac by wesprzec naszego "samotnego rycerza" :wink: Stacha.

Propozycje na pw lub tam gdzie ich wzrok nie siega...
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

Post by ziom »

I jeszcze jedno.

Chcialbym powiedziec Wam, panu Romanowiczowi i tym z ratusza, ze sprawa wbudowania wiezy w "koszmar" zbulwersowani sa nie tylko Stach i ludzie z forum, ale rowniez pewne srodowiska szczecineckie. Kontaktu jeszcze nie nawiazalem, ale posiadam juz namiary i bede probowal to jakos zorganizowac.

Niech nikt nie mysli, ze to wylacznie akcja zmanierowanego docenta z Poznania i oszolomow z forum!!!
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Post by robot humano »

Stach wrote: 1. Pan Romanowicz w ogóle nie został przedstawiony. Czytelnik nie wie, kogo opinie czyta.
Manewr taktyczny. Czytający ma być przekonany , że czyta opinię doświadczonego architekta/urbanisty , a czyta opinię prezesa robiącego biznes.
Stach wrote: 2. Wizualizacja została zafałszowana. Taka perspektywa w ogóle nie istnieje! Przecież naprzeciwko wejścia do wieży stoją, dość blisko, inne zabudowania. Wieża będzie praktycznie schowana.
To już niestety norma. Wystarczy spojrzeć na oferty deweloperów-bardzo często zawierają widoki których nie da się zobaczyć w realu bez wyburzenia sąsiedniej zabudowy.
User avatar
człowiek widmo
Posts: 738
Joined: 04 May 2005, 22:00

Post by człowiek widmo »

ziom wrote:I jeszcze jedno.

Chcialbym powiedziec Wam, panu Romanowiczowi i tym z ratusza, ze sprawa wbudowania wiezy w "koszmar" zbulwersowani sa nie tylko Stach i ludzie z forum, ale rowniez pewne srodowiska szczecineckie. Kontaktu jeszcze nie nawiazalem, ale posiadam juz namiary i bede probowal to jakos zorganizowac.

Niech nikt nie mysli, ze to wylacznie akcja zmanierowanego docenta z Poznania i oszolomow z forum!!!
p.w. :arrow:
Bahnhofstraße
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Proponuję aby pan Romanowicz,czy jak tam go zwą, swoje projekty realizował u pana burmistrza na prywatnej posesji w Trzesiece.Jak tak bardzo podobają się burmistrzowi jego projekty,to niech go zatrudni u siebie prywatnie,a od zabytków szczecineckich wara!!!!!!!! To jest dobro ogólne,a nie bryła do realizowania swoich chorych pomysłów. .Proponuję temu panu projektowanie szaletów miejskich,tam będzie mógł wykazać się swoją sfiksowaną wyobraźnią.Widzę ,że panom w ratuszu też uderzyła woda sodowa do głowy i wszystko starają się unowocześniać na swoją modłę.Smutne jest to,że zaczyna im z tego gówno wychodzić. :twisted: :twisted: Może następna akcja zielone drzewko na hałdzie kronospanu???? Poprzednia ekipa chciała udowodnić ,że wyrośnie tam piękna ścieżka z drzewkami.Panowie może wam to wyjdzie,a zabytki zostawcie w takiej formie w jakiej przetrwały stulecia.Pozdro. 8)
XXX
Posts: 32
Joined: 10 Feb 2008, 15:43

Post by XXX »

Witam!!!

Specjalnie sie zarejestrowalem na tej stronie, zeby napisac tego posta poniewaz nie moge juz czytac tych wszystkich obelg w strone czy to burmistrza czy architekta budynku. Kazdy racjonalnie myslacy czlowiek przyzna wam racje w kwestii ochrony zabytkow jako dobra miasta, ale na Boga sa pewne granice. Wieza jest wazna jako element tozsamy z miastem od wiekow ale napewno nienajwazniejsza. Nie mozna wszystkiego podporzadkowac pod nia! Od lat stoi zaniedbana i to nie jest napewno wina obecnej ekipy rzadzacej w miescie, ktora tak szykanujecie. W czasach kiedy w wiezy bylo muzeum generalnie swiecila pustkami a bilety za 50 gr tylko to potwierdzaja. Pomysly zrobienia tam galerii moze i trafny ale jestem pewien ze wieza dalej bedzie swiecila pustkami. Wracajac do centrum handlowego i architekta, to posty typu "panie architekcie znamy pana adrs w ustroniu morskim" sa conajmniej nie na miejscu! Czym zawinil architekt? On tylko zaprojektowal to a nie jest winien tego ze ma ono stanac w tym miejscu!! Ja jestem jak najbardziej za budowa tego poniewaz wreszcie bedzie gdzie zrobic w szczecinku zakupy!! Nie trzeba bedzie ganiac po koszalinach czy innych chojnicach! Wbrew waszym fobiom budynek jest ladny architektonicznie i gdyby mial stanac w innym miejscu pewnie byscie to potwierdzili! A w porownaniu do obecnego centurm to niebo a ziemia!! W kwestii drzew to wogole argumenty ze to jakies pomniki przyrody to wywoluja u mnie pusty smiech! przeciez to tylko i wylacznie siedlisko dla srajacych ptakow i pan sprzedajacych skarpetki czy inne gacie! Nie po to w szczecinku jest piekny park z tysiacami drzew zeby robic awantury o 2 na deptaku! No i wreszcie, skoro tak sie boicie o rozpad i ruine wiezy to dlaczego prawie nie zostal poruszony temat remontu wiezy!! Inwestor wykona generalna, kompletna rewitalizacje wiezy ktora tylko przywroci jej swietnosc! I jezeli wg was ktorzy usilnie jej bronicie jest to tylko argument "ktorym zaslania sie JHD" no to ja wogole nie mam slow! Pozostaje kwestia wyboru miedzy rozpadajaca sie ruina a piekna wieza, miedzy babciami i obsranymi chodnikami a czystym deptakiem, miedzy kompeltna pomylka architektocznicza w postaci CCC a ldnie prezentujacym sie budynkiem!!! Nie traktujcie tego jako atak tylko prezentacja odmiennego zdania ktorego kompeltnie brakowalo w tym watku tego forum :) No i skoro krytykujecie JHD ze nie przyjmuje odmiennego zdania to mam nadzieje ze nie zachowacie sie tak jak on i moja przyjmiecie!

Pozdrawiam!
student :)
User avatar
Jaskółka
Posts: 55
Joined: 17 Nov 2007, 14:24
Location: Szczecinek/Poznań/Wrocław
Contact:

Post by Jaskółka »

Pozostaje kwestia wyboru miedzy rozpadajaca sie ruina a piekna wieza, miedzy babciami i obsranymi chodnikami a czystym deptakiem

Ja jestem jak najbardziej za budowa tego poniewaz wreszcie bedzie gdzie zrobic w szczecinku zakupy!! [...] W kwestii drzew to wogole argumenty ze to jakies pomniki przyrody to wywoluja u mnie pusty smiech!


Śmiać to tu się należy z własnej głupoty.

Mnie się nie podoba na razie jedno i do tego się przyczepię, całą resztę planów i cyrków związanych z rozbudową centrum i wieżą spychając na drugi plan, tadam! - a mianowicie nie widzi mi się to, że ludzi przeciwstawiasz przestrzeniom. Co wybieramy, babcie czy czysty deptak?

Jeżeli to jest argument za rozbudową centrum handlowego i świetna karta przetargowa w tej dyskusji, to pozwolisz, że odhaczę ten wątek, jako przeczytany i przejdę nad tym wszystkim do porządku dziennego.
Proszę zweryfikować na początek w swoim studenckim serduszku, co jest najważniejsze, a potem tu wykrzykiwać rzeczy różne i różnorakie, począwszy od wytaczania armat przeciwko kupom gołębim (zaprawdę ważki problem), a skończywszy na zwykłym braku szacunku do prostego człowieka.

Przy okazji, wykrzykniki w wypowiedzi są zbędne. My tu jesteśmy młodzi, piękni, zdrowi i kulturalni - nie wydzieramy się na siebie.

Dziękuję, z poważaniem
Jaskółeczka
- Nie uznajesz żadnych wartości, całe twoje życie to nihilizm, cynizm, sarkazm i orgazm.
- We Francji mógłbyś zrobić z tego hasło wyborcze i wygrać.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

XXX wrote:ladny architektonicznie i gdyby mial stanac w innym miejscu pewnie byscie to potwierdzili!
Widze studencie X, że nawet rozumiesz o co w ty wszystkim chodzi, ale jakoś nie chcesz tego przyjąć do siebie. To czy ładny, to sprawa gustu, dla jednego blondynki, dla drugiego brunetki a dla trzeciego rude... ale właśnie chodzi o to miejsce, wszelkim centrum handlowym w tym miejscu zdecydowane, NIE.


Oczywiście Twóje odmienne zdanie w tym temacie przyjmuję do wiadomości :D
XXX
Posts: 32
Joined: 10 Feb 2008, 15:43

Post by XXX »

Jak juz napisalem w poprzednim poscie jak najbardziej szanuje zdanie innych i przyznalem racje w kwestii zabytkow ale nie kazdym kosztem.

Co do wykrzyknikow to tylko forma ekspresji, tak zwyklem pisac, a nie wyraz krzyku i jezli tak to odebralas, przepraszam, poprawie sie.

Kwestia kup to tylko watek poboczny ktory nie jest moim koronnym argumentem w tej dyskusji, ale napewno owe kupy nie upiekszaja tej czesci deptaka. Jesli chodzi o babcie to w szczecinku istnieja miejsca przeznaczone pod taki handel, i takim miejscem napewno nie jest deptak. Swoja droga wiezy tez nie dodaje to uroku.

Co do szacunku to oglaszam wszem i wobec ze szanuje wszystkich uczestnikow tego forum i jezeli przez rzeczone wykrzykniki i kilka zwrotow wydawac mogloby sie odwrotnie to rowniez przepraszam. Aczkolwiek mysle ze przydalo by sie rowniez na forum troche szacunku dla wladz tego miasta, ktore bylo nie bylo, staraja sie cos zrobic, i w mojej ocenie wychodzi im to niezle, z tym uroczym miastem jakze zaniedbanym przez poprzednia ekipe okupujaca ratusz prze dlugie lata.

Jeszcze chcialem tylko poruszyc kwestie poruszona wczesniej przez GIZIA. Mianowicie jesli chodzi o wieze wodociagowa. Miasto nic do tej wiezy nie ma poniewaz jest ona wlasnoscia prywatna pana Paszkiewicza, ktory nie tak dawno na lamach lokalnej tv wypowiadal sie na tenze temat. Zwrocil sie on z prosba o propozycje zagospodarowania tej wiezy poniewaz sam ich nie niestety nie ma. Podal swoj prywanty numer i zaprosil do siedziby swojej firmy osoby z pomyslami na jej zagospodarowanie. Mysle ze zgodzicie sie ze jest to inicjatywa godna pochwaly. Takze skoro zalezy Ci GIZIO na niej i masz pomysl na nia to nie zostaje nic tylko wybrac sie do pana Paszkiewicza i jego firmy Dalbet i podyskutowac na ten temat :)

Dziekuje.
XXX
Posts: 32
Joined: 10 Feb 2008, 15:43

Post by XXX »

bronx wrote:
XXX wrote:ladny architektonicznie i gdyby mial stanac w innym miejscu pewnie byscie to potwierdzili!
Widze studencie X, że nawet rozumiesz o co w ty wszystkim chodzi, ale jakoś nie chcesz tego przyjąć do siebie. To czy ładny, to sprawa gustu, dla jednego blondynki, dla drugiego brunetki a dla trzeciego rude... ale właśnie chodzi o to miejsce, wszelkim centrum handlowym w tym miejscu zdecydowane, NIE.


Oczywiście Twóje odmienne zdanie w tym temacie przyjmuję do wiadomości :D
No wydaje mi sie ze nawet rozumiem, co do przyjmowania to wasze zdanie przyjmuje do wiadomosci ale poprostu mam inne i podobnie jak wy pewnie go nie zmienie :)

pozdrawiam
Post Reply