Inwestycje miasta

Współczesne budownictwo i architektura. Co nowego powstaje w mieście... Jakie są plany rozbudowy... Wizualizacje.
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

Inwestycje miasta

Post by ziom »

W dzisiejszym www.gk24.pl przeczytalem o planach inwestycyjnych miasta na przyszla rok. Jednym z punktow jest docieplenie jedynaki na Placu Wazow.

Czy ktos wie na czym to docieplenie ma polegac? Czy chodzi o wymiane okien i uszczelnienie fasady, czy moze chodzi o obklejenie budynku styropianem?
Jesli chodzi o okna, jestem za, ale jakakolwiek ingerencja w wyglad elewacji budynku jest dla mnie niedopuszczalna. To architektonicznie jeden z najpiekniejszych gmachow naszego miasta i jego wyglad nie powinien byc zmieniany.

Jesli chodzi o budynki powojenne, to "robta co chceta", ale nie niszczcie nam tego co decyduje o historycznym wygladzie naszego miasteczka. Ciekawosc moja jest tym wieksza, ze jesli chodzi o docieplanie, to nieskromnie powiem, ze znam sie na tym pewnie lepiej niz nadworny architekt pana JHD, pan Rak.

Pozdrawiam
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

Post by ziom »

Jeszcze tylko taka mala refleksja, powoli "wydarzenia biezace" zamieniaja sie u nas w liste spraw do oprotestowania. Garaz na jeziorze, plany sprzedazy wiezy Sw. Mikolaja, Marientrohn, wyburzanie starych budynkow, ogolny stan zamku, teraz jedynka itd.
Czy w ratuszu nie ma nikogo kto planujac bierze pod uwage aspekty historyczne inwestycji? Co robi dyrektor muzeum i cialo doradcze przy Urzedzie Miasta jakim jest Polskie Towarzystwo Historyczne dzialajace w naszym miasteczku? Czy ciepla posadka dla pierwszego i wygodna sala do spotkan dla drugich, to jedyny slad ich dzialanosci? Jesli tak, to niech przebuduja Szczecinek na modle kiczowatego kosciola na Zachodzie, ale ja bede omijal to miejsce z daleka.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Nie jestem w stanie uwierzyć, że chodzi o OCIEPLENIE styropianem czy wełną mineralną z zewnątrz. W tekście mowa o DOCIEPLENIU, trudno powiedzieć, co autor miał na myśli. Spróbuję w piątek dodzwonić się do rzecznika Urzędu Miejskiego w tej sprawie.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

cytat z artykułu:

"...rozbudowa ratusza, docieplenie SP1 i SP4, remont zamku książąt..."

To ostatnie - cieszy. Pierwsze - zastanawia.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Rzecznik UM informuje, że elewacja nie będzie ruszana. Wymienione zostaną okna itp.
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Ziom pan dyrektor muzeum dba,ale o własny ogródek,a reszta niech się p.....i tak samo jest z bonzami z ratusza.No chyba spotkanie w Eutin już samo za siebie powinno Ci dać do myślenia(zero przedstawicieli/a z zarządu naszego miasta na tym spotkaniu).A sprawy,które podałeś mówią same za siebie,ale panowie wpadli na jeszce bardziej zajebisty pomysł.Chcą przesadzić wiekowe dwa drzewa,które rosną koło wieży św.Mikołaja .evil: Chcą powiększyć stodołę w której mieści się centrum handlowe.Dźizus!!!!!!!!.Głupota co niektórych ludków przerasta ich samych.Moja babcia zawsze mówiła,że nie przesadza się starych drzew.Ale widzę,że w Szczecinku wszystko jest możliwe.Panie miej nas w swojej opiece. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

Post by ziom »

Stach wrote:Rzecznik UM informuje, że elewacja nie będzie ruszana. Wymienione zostaną okna itp.
Stach, dziekuje.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

Temat gorący, emocje spore i to wszystko rozumię, ale prosze aby się ktoś za mocno nie ropędził, bo w tym temacie bardzo się ocieramy o zasady panujace na tym forum dzieki którym nam wszystkim tu w miare przyjemnie przebywa.

Przypominam, że wydarzenia bieżące nie są meritum tego forum a jest nią historia miasta i życzę sobie oraz wam wszystkim zobaczyć podobny zapał i emocje dyskutantów w jednym z tematów historycznych. :)

dobra rada: mniej oceniania, wiecej faktów i propozycji.
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Czyli to co zawsze,jak struśie głowy w piasek i zero temata. :evil: :evil: Szkoda,że i Ty pękasz Bronx.Ziom chociaż postawił się na poziomie zadania.A tak ogólnie to,co panowie ciepłe cukiereczki? :twisted: :twisted: :twisted: Pozdro. 8)
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

Gizio jak masz jakiś problem idź na pl.Wolności przed ratusz i wyzywaj tam ile wlezie na cały plac. Tu jest forum i ma tu byc porzadek, nie zabraniam wypowiadac się w tym temacie i nawet niczego nie kasuje z dotychczasowych wypowiedzi, przypominam tylko zeby sie ktoś nie zapędził, uprzedzam fakty.

I jeszcze jedna uwaga, nie zgrywaj bohatera - bo z tego, że wyzwiesz grupe ludzi od glupków debili i innych nic się w mieście nie zmieni, skoro jesteś taki odważny i masz pomysł to idź do UM, zgłoś to, przeprowadź przez obowiazujące procedury, może wszyscy na tym skorzystamy.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Gizio,

ja nawet lubię takie napierdalanki - i to nie tylko w necie, gdzie każdy jest anonimowy. Odwaga cywilna polega na otwartym sformułowaniu zarzutów z otwartą przyłbicą, z podaniem własnego imienia i nazwiska. Szczególnie, gdy to są zarzuty personalne!

Nie mam nic przeciwko ostrej krytyce ze strony anonimowych internautów, ale niechaj konkretnym oskarżeniom towarzyszy solidne uzasadnienie. Każdy może napisać, że Iksiński to łapownik, a Igrekowski jest idiotą - tylko dlatego, że tak mu się wydaje. Ale czy tak powinny wyglądać fora internetowe?
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

Post by ziom »

bronx wrote: dobra rada: mniej oceniania, wiecej faktów i propozycji.
Przyznaje, ze troche mnie ponioslo i przez chwile zastanawialem sie czy wysylac ten post. Jednak chcialem sprowokowac do dyskusji ludzi za nasze miasto odpowiedzialnych. Sprawy, o ktorych tutaj piszemy maja bezposredni zwiazek z historia, wywoluja takie emocje rowniez dlatego, ze przewaznie stawiani jestesmy przed faktami dokonanymi i decyzje podejmowane w ratuszu sa czesto bardzo kontrowersyjne.
Zeby nie bylo nieporozumien, nie oczekuje, ze ktos bedzie pytal jakiegos zioma o zdanie, ale chcialbym aby decyzje byly poprzedzone jakas dyskusja. Dzieki Stachowi wiemy co bedzie z jedynka, ale musial tam dzwonic.
Wiem, ze to forum nie jest najlepszym miejscem do jakis personalnych atakow, ale nie to bylo moim celem.
Z drugiej strony wydarzenia te maja bezposredni zwiazek z historia lub jej sladami. Gdzie o tym pisac jesli nie tu? Na powiatowym? Martwe od dawna. Na szczecineckim? Tez bez sensu, bo tam forumowicze bardziej zajeci sa jazda z soba nawzajem niz sprawami miasta.
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

:lol: :lol: :lol: Widzę,że komuś na odcisk walnąłem placka.Panowie pozostawiam was w towarzystwie własnego gulaszu.Jeżeli to forum ma składać się z dupolizów,to ja z tego towarzystwa wysiadam. :lol: :wink: Pozdro. 8)
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Są na tym forum rozsiane różne nasze wypowiedzi o bunkrowatym markecie obok wieży muzealnej, o niepewnym losie samej wieży czy o planach lokalizacji hangaru dla tramwaju wodnego. Jeśli mimo to ktoś uważa, że tu się kadzi lokalnym władzom, to taki ktoś być może jest już w stanie utrudniającym odróżnienie podłogi od sufitu.

W sprawie Jedynki ziom wykazał czujność i chwała mu za to. Lepiej dmuchać na zimne niż narzekać już po fakcie. Okazało się jednak, że nikt nie ma zamiaru ocieplać z zewnątrz pięknego architektonicznie budynku. Jeśli natomiast Gizio uważasz, że jest to mimo wszystko znakomita okazja do totalnego zrugania (do tego zupełnie anonimowo) kilku osób z ratusza czy muzeum, to ja to mogę ocenić jedynie jako totalny odjazd.

Sprawy drzew nie znam. Nie miałem możliwości ani czasu poznać tej sprawy. Wiem tylko to, co wyczytałem tu i ówdzie w internecie, więc wypowiadać się nie będę. Mieszkasz w Szczecinku, a zatem jako obywatel masz prawo pójść do ratusza i zażądać szczegółowych informacji, wraz z wglądem w dokumentację. Musiałbyś przeznaczyć kilka godzin na uważną lekturę oraz na rozmowy z paroma urzędnikami. Jak na razie jedynym źródłem, który przytoczyłeś, jest słuszna skądinąd opinia Twojej babci.

I na zakończenie. Bronx pilnuje, by to forum nie stało się jeszcze jednym miejscem, w którym toczy się nawalanka. Takich miejsc jest w internecie mnóstwo, a tu na szczęście udawało się dbać o rzeczowość. Mnóstwo forów straciło na reputacji poprzez kibolskie zachowania dyskutantów. Twój ostatni komentarz jest po prostu chamski, do tego z parszywą insynuacją. Nie bądź zatem zdziwiony, że i Tobie ktoś ostro odpyskuje. Tyle tylko, że takia wymiana uwag to najlepsza droga do zniszczenia tego miejsca.

Mimo to - pozdro.

PS. I żeby nie było niedomówień: nie znam osobiście JHD, nigdy z nim nie rozmawiałem. Nie głosowałem także nigdy na jego ugrupowanie.
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Riposta! I najlepszego Stach i życzę zdrowego jajka i mokrego dyngusa.A swoją drogą temata mamy innego i inne święta w kalendarzu. :lol: :lol: :lol: Pozdro. 8)
Post Reply