pocztówka do identyfikacji

Dyskusje historyczne na temat przedwojennego Neustettin.
Post Reply
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

pocztówka do identyfikacji

Post by bronx »

Panowie potrzebna pomoc w identyfikacji pocztówki. Pocztówka jest podpisana Neustettin / Pom Bismarckstraße o ile dobrze widze. No i tu sie zaczyna problem ponieważ uważam że to w żaden sposób nie pasuje na Bismarckstr a nawet wg mnie to w ogóle nie jest Szczecinek.

Na pierwszy rzut oka faktycznie może to wyglądać na Bismarckstraße z widokiem na sklep Gustawa Ramelow, bo i podobne przewężenie było, ale zdecydowanie mniejsze, budynki też zupełnie inne.
bismarkstr.jpg
bismarkstr.jpg (35.58 KiB) Viewed 3215 times
Nie było by w ogóle tematu gdyby to była pocztówka z PRL bo błedy w opisach zdarzały się nagminnie (kiedyś wrzuce kilka skanów z takimi błedami, niektóre są b. zabawne) ale na pocztówkach niemieckich takie błędy nie są częste i to mi nie daje spokoju.

Oceńcie sami i podajcie swoje sugestie.
britneykiller
Posts: 161
Joined: 27 Feb 2005, 19:49
Location: Biały Bór / Szczecin

Post by britneykiller »

Jak dla mnie pasuje, że to Bismarckstrasse. Porównaj choćby z
normal_1402.jpg
normal_1402.jpg (75.14 KiB) Viewed 3130 times
Gregor
Posts: 241
Joined: 23 Mar 2005, 17:11
Location: Szczecinek

Post by Gregor »

Mi to wygląda na okolice kina Przyjażń. Bryły budynków po lewej bardzo podobne. Widok w kierunku skrzyżowania dzisiejszego Klasztorna i 28-go Lutego. Na ostatnim planie widać nawet chyba po części byłe przedszkole wojskowe.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

Dobra jest już rozwiązanie, Waldek na gg naprowadził mnie na właściwy trop. Nie mogłem dojść które to miejsce ponieważ odwrotnie kombinowałem. Wydawalo mi się że zdjęcie jest zrobione w strone dworca kolejowego, tymczasem jest ono zrobione ze skrzyzowania Winnicznej i Wyszyńskiego w stronę dworca PKS. Miejsce to, się dość mocno zmieniło, cały pierwszy plan nie istnieje.

Zrobiłem opis zdjęcia, powinien pomóc w orientacji. Później Waldek wrzuci fotke współczesną tego miejsca.
rozwiazanie.JPG
rozwiazanie.JPG (55.62 KiB) Viewed 3223 times
prawda że piękna fota...
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

Image

mniej wiecej to samo miejsce ale z lat 50-60 po ponownej zabudowie
Waldek

Post by Waldek »

Witam to jest właśnie to miejsce.
Attachments
nowy45rv.jpg
nowy45rv.jpg (22.76 KiB) Viewed 3214 times
nowy28aj.jpg
nowy28aj.jpg (33.11 KiB) Viewed 3202 times
Post Reply