Neuhof - jaka to miejscowość

Dyskusje historyczne na temat przedwojennego Neustettin.
Post Reply
Ropri
Posts: 5
Joined: 08 Sep 2007, 09:10

Neuhof - jaka to miejscowość

Post by Ropri »

Witam!
Poszukuję lokalizacji folwarku Neuhof. Najprawdopodobniej należał do rodziny von Luckman. Była tam kaplica, gorzelnia itd. Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

Neuhof to dzisiejsza Omulna.
Ropri
Posts: 5
Joined: 08 Sep 2007, 09:10

Post by Ropri »

Dzięki bronx. Czy był tam pałac i gorzelnia? Czy po wojnie nosił nazwę PGR Janikowo? W okolicach Szczecinka jest kilka miejscowości o takiej nazwie i dlatego mam problem z jej lokalizacja. Znalazłem informaje, że Łozienica to także Neuhof i po wojnie nosiła nazwę Jankowo, ale tam chyba nie było pałacu i gorzelni.
Pozdr.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

W promnieniu mniej wiecej 20km od szczecinka innego Neuhof nie było, ale w całych Niemczech bylo ich pewnie z kilkadziesiat a na Pomorzu z kilkanascie, musiał byś podac więcej danych ze źródeł z których korzystasz.

W Omulnej w życiu nie byłem, także nie wiem czy znajdują sie tam obiekty o których piszesz.
Ropri
Posts: 5
Joined: 08 Sep 2007, 09:10

Post by Ropri »

Zgadza się - masz rację. Chyba jednak twój trop jest dobry. Ten Neuhof miał być w pobliżu drogi do Szczecinka. Mam nadzieję, że jakaś miejscowa dobra dusza pomoże. Tropię skarb zabrany przez Werwolf z Neuhofu (polska nazwa PGR Janikowo).
Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję
dyzio_84
Posts: 3
Joined: 28 Nov 2007, 07:29
Location: Drawień

neuhof

Post by dyzio_84 »

Witam.
NEUHOF to dzisiejszq OMULNA. mieszkam w okolicy. mogę udzielić kilku informacji.
Gorzelni nie było w Omulnej, tylko w Drawieniu. W Omulnej był PGR
Post Reply