aukcja allegro

Dyskusje historyczne na temat przedwojennego Neustettin.
Post Reply
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

aukcja allegro

Post by bronx »

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=43906454

pod podanym linkiem jakiś człowiek sprzedaje pocztówke z widokiem budowy jekiegoś całkiem niemałego mostu, i nie jestem w stanie zlokalizować takiej budowli na terenie Szczecinka bądź w jego okolicy, może ktoś to zweryfikuje bo wg mnie jest to zwykła pomyłka w podpisie. Dodam że nie pierwszy raz widzę ten podpis pod tą pocztówka na allegro.
Last edited by bronx on 10 Mar 2005, 14:04, edited 1 time in total.
LUCEK

Post by LUCEK »

Zwykła pomyłka i to nie pierwszy raz :roll:
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

kolejny babol, tym razem na niemieckim ebayu TUTAJ
User avatar
LUCEK
Posts: 332
Joined: 04 Mar 2005, 13:57
Contact:

Post by LUCEK »

Prawdopodobnie chodzi o miejscowość z powiatu szczecineckiego, a zdjęcie ma np. na odwrocie jakąś adnotację z nazwą Neustettin.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

Najczesciej to jest przyczyną błędnych opisów podobnie jak uparcie wszyscy opisują jedną pocztówke: Szczecinek - 9-go marca a oczywiscie chodzi o ul. 9-go maja, ale został cały pewnie nakład wydrukowany z takim błędem to i teraz tak to funkcjonuje.
User avatar
Piotr
Posts: 23
Joined: 09 Mar 2005, 08:52

Post by Piotr »

LUCEK wrote:Prawdopodobnie chodzi o miejscowość z powiatu szczecineckiego, a zdjęcie ma np. na odwrocie jakąś adnotację z nazwą Neustettin.
Dość podobnie do tego na pocztówce wygląda kościół w Lędyczku:

http://freepages.genealogy.rootsweb.com ... yczek.html
User avatar
LUCEK
Posts: 332
Joined: 04 Mar 2005, 13:57
Contact:

Post by LUCEK »

I pewnie tak jest :lol:
britneykiller
Posts: 161
Joined: 27 Feb 2005, 19:49
Location: Biały Bór / Szczecin

Post by britneykiller »

W sprawie mostu zadałem pytanie na grupie dyskusyjnej pl.misc.kolej. Zasugerowano mi, że może to być zwodzony most na linii Szczecin - Kostrzyn, znajdujący się w Szczecinie - Podjuchach. Kto wie, czy nie jest to właściwy trop :).
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

czytasz pmk, no prosze jaki ten net maly, ja swego czasu bardzo intensywnie czytalem ta grupe ostatnio troche mniej bo teraz caly czas spedzony w necie zajmuje mi wyszukiwanie jakichś historycznych zdjęć Szczecinka, ale na pmk zaglądam :)

jeżeli chodzi o ten most w Podjuchach, jest to zabytek na skale europejską, w Europie chyba tylko jeszcze jeden most zwodzony kolejowy jest czynny.
britneykiller
Posts: 161
Joined: 27 Feb 2005, 19:49
Location: Biały Bór / Szczecin

Post by britneykiller »

Czytam, czytam, ale w większości wątki dotyczące trakcji spalinowej i kolei na Pomorzu :). Co do mostu w Podjuchach, to niedawno miał nawet okazję zagrać w jakimś filmie i rzeczywiście jest to bardzo ciekawa konstrukcja :).

Skoro jesteśmy przy kolejach, to ostatnio pytałeś mnie o gagary, których sznur stał w Szczecinku. Wczoraj udało mi się naliczyć ich sześć, pamiętam, że kiedyś było ich dwanaście, ciekawe gdzie się podziała reszta, mam nadzieję, że jedynie odsunęli je na boczny tor ;). Pozdro
Stettiner bez Neu
Posts: 1
Joined: 09 Oct 2005, 01:28
Location: Finkenwalde

Post by Stettiner bez Neu »

LUCEK wrote:Prawdopodobnie chodzi o miejscowość z powiatu szczecineckiego, a zdjęcie ma np. na odwrocie jakąś adnotację z nazwą Neustettin.
akurat chodziło o obieg pocztowy Neustettin - nawet dane o wydawcy nie dają na 100% pewności, że widok dotyczy Szczecinka.
Post Reply