Identyfikacja zdjęcia, Niesedop.

Dyskusje historyczne na temat przedwojennego Neustettin.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Identyfikacja zdjęcia, Niesedop.

Post by bronx »

Widzimy rzeczkę Niezdobną, niestety jest troche mało szczegółów, ktoś może wie w którym miejscu Niezdobnej zostało zrobione to zdjęcie? A może to nie jest w ogóle Niezdobna?

Image
User avatar
szperacz88
Posts: 102
Joined: 01 Mar 2005, 08:32
Location: Szczecin

Post by szperacz88 »

To chyba nie jest Nieozdobna, płot jak w obozie koncentracyjnym lub pracy, jakoś na pocztówkach i widokówkach nie widziałem płotka.
GG: 6137084
----------------------
szperacz jak zawsze
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

A może to odcinek już przy Wielimiu, poza centrum?
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Najbardziej kojarzy mi się odcinek Niezdobnej,zaraz za mostem kolejowym koło Chyżego.Pozdro. 8)
User avatar
Krzysztof II
Posts: 578
Joined: 08 Apr 2006, 20:50
Location: Bromberg
Contact:

Post by Krzysztof II »

GIZIO wrote:Serwo

Najbardziej kojarzy mi się odcinek Niezdobnej,zaraz za mostem kolejowym koło Chyżego.Pozdro. 8)
w oddali nawet czciny widac, ale po co płot?
Szczecinek
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

Trafiłem ostatnio na rozwiązanie tej zagadki, aż dziw bierze, że miejsce to się aż tak zmienić, że nie można go było poznać w końcu to jedno z bardziej znanych miejsc w mieście, ale do rzeczy.

Jest sobie jeszcze takie zdjęcie, uważam że przedstawia to samo miejsce, czyli początek Niezdobnej przy zamku.

Image

Zwróćcie uwagę,
1. płotek ten sam, no ale płotek mógłby być w kilku miejscach.
2. rzeczka zakręca w prawo, przejrzałem na planie miasta cały przebieg rzeczki i nie ma innego miejsca żeby wykonać takie zdjęcie z takim łukiem, i żeby nie było jakichkolwiek zabudowań w tle.
3. zobaczcie poniżej

Image

Ja tam widzę w krzakach, identycznie charakterystycznie pozaginane słupy.
4. problem tu się również pojawia taki że mamy różne pory roku, ale mniej więcej kępy krzaków też się zgadzają, tylko roślinność mniej bujna.

Innym elementem, który utrudniał mi identyfikacje i który do końca wprowadzał zamieszanie w moich poszukiwaniach był pierwszy mostek.
Nigdy mu się nie przyglądałem i zawsze mi się wydawało że był w tym samym miejscu co dzisiejszy, a jednak jest inaczej.

Poniżej przedstawiam fotkę z początku lat dwudziestych, powyższe oraz to, które jest tutaj tematem poszukiwań wyglądają na lata 40te. Na przestrzeni tego czasu mostek musiał być rozebrany albo zostać przeniesiony na dzisiejsze miejsce.

Image

Czerwonym kółkiem zaznaczyłem fragment, który poniżej jest powiększony, a niebieskim miejsce gdzie mniej więcej dzisiaj znajduje się pierwszy mostek.

Image

Z tym mostkiem to też była dla mnie zagadka bo jest jeszcze taka fotografia:

Image

nigdy mi się nie zgadzało to że jeżeli to jest pierwszy mostek (bo na inny nie pasował) to nie widać po prawo zamku, ale jeżeli on był zupełnie na początku rzeczki to i zamek dalej w głębi i układanka zaczyna do siebie pasować.

Trochę to chaotyczne, mam nadzieje że mnie rozumiecie, jak coś pytać będę uściślał, czekam na opinie obalające moją teorię :)
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Cholera ciężko powiedzieć. :cry: Ja zostanę przy mojej opcji. :wink: Pozdro. 8)
User avatar
fravashi
Posts: 396
Joined: 20 Mar 2007, 18:33

Post by fravashi »

A jak wytłumaczysz szlaban z pierwszego zdjęcia?
User avatar
fravashi
Posts: 396
Joined: 20 Mar 2007, 18:33

Post by fravashi »

Tu dobrze widać pierwszy mostek
Image

Image

Aha, jeszcze wierzba z pierwszego zdjęcia, jest gdzieś indziej?
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

na obu fotkach ktore pokazalas widnieje trzeci mostek od jeziora który jest do dzisiaj w tym samym miejscu, prowadzi wprost na alejkę Rosengarten.
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

To też może być rurka WC. :twisted: :twisted: Pozdro. 8)
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

fravashi wrote:A jak wytłumaczysz szlaban z pierwszego zdjęcia?
zdjęcia nie są robione dokladnie w tym samym miejscu, ale zwróć uwage że na drugim zdjęciu też "coś" wystaje w lewym dolnym rogu.
Last edited by bronx on 11 Jun 2007, 09:56, edited 1 time in total.
User avatar
fravashi
Posts: 396
Joined: 20 Mar 2007, 18:33

Post by fravashi »

Wg mnie wystaje mostek ostatni (3?), ale jak sie okazuje ja i tak nie rozumiem problemu i nie ma co mnie słuchać
User avatar
fravashi
Posts: 396
Joined: 20 Mar 2007, 18:33

Post by fravashi »

bronx wrote:na obu fotkach ktore pokazalas widnieje trzeci mostek od jeziora który jest do dzisiaj w tym samym miejscu, prowadzi wprost na alejkę Rosengarten.
I on jest na twoim ostatnim zdjęciu. To na czym polega problem z tym zdjęciem?
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

nie to nie jest ten sam mostek, ty pokazujesz trzeci od jeziora, ktory prowadzil na Rosengarten a na tej mojej focie jest pierwszy od jeziora nieistniejacy, stal jeszcze przed zamkiem i bliżej jeziora niż obecny, tam nawet w gestwinie widac okna poludniowego skrzydla.

sciezka na rosengarten z mostku idzie prosto, a ta idzie łukiem w strone zamku.
Post Reply