Identyfikacja zdjęcia, Niesedop.

Dyskusje historyczne na temat przedwojennego Neustettin.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Rewelacja, dopiero teraz to widzę.

Nie wiem, jak to się stało, ze przeoczyłem to zdjęcie zioma. Powiadamianie o nowościach szwankuje czy co?
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

Post by ziom »

Chyba mam wytłumaczenie dla obecności tego płotu w tak reprezentatywnym miejscu.

Odpowiadając na post NASY pisałem z głowy, ze w zamku znajdował się dom dla ubogich. Dzisiaj trafiłem na temat zamku w Kreis Neustettin i okazało się, ze był to zakład poprawczy(!), który po odkupieniu zamku przez miasto został przeniesiony na Marienthron(do będącego na sprzedaż byłego internatu szkoły rolniczej?)

I jeszcze jedno zdjęcie płotu od strony jeziora:
ba7b59729f2f448f.jpg
ba7b59729f2f448f.jpg (42.95 KiB) Viewed 2046 times
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

wróćmy do tego pierwszego zdjęcia, tutaj przedstawiam fote przedstawiającą miejsce w którym stał fotograf robiacy fotografie której tu poświęciliśmy cały ten wątek.
normal_niesedop.jpg
normal_niesedop.jpg (189.85 KiB) Viewed 2037 times
Zastanawia mnie ten budyneczek który tam stał, co to było, widać go na wielu inyych fotografiach gdzieś tak do lat 30tych, na późniejszych fotografiach już go nie ma.
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Dźizus skąd ty bierzesz te foty?Jakby nie była opisana i zamieszczona na forum w życiu bym nie powiedział,że to Neustettin.Pozdro. 8)
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

fota pochodzi z książki Stadt und Kreis Neustettin im Bild, udostępnił do zeskanowania nasz ziom :)
Post Reply