Kochani pomóżcie! Szukam zdję ul.Szczecińskiej

Dyskusje historyczne na temat przedwojennego Neustettin.
Post Reply
Edzia

Kochani pomóżcie! Szukam zdję ul.Szczecińskiej

Post by Edzia »

witam
Poszukuję zdję ul.Szczecińskiej i Gdańskiej, potrzebuję odtworzyc stan budynku, czy macie coś w zbiorach ??? edyta1976@vp.pl Serdecznie dziekuję.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

ale konkretnie, który budynek na Gdańskiej i Szczecińskiej z jakiego okresu ma byc to zdjęcie?
Edzia

budynek ul.Szczecińska

Post by Edzia »

Chodzi o typowe bliźniaki jest ich chyba 8, kilka na Szczecińskiej, dwa na Gdańskiej. Mają ciekawe wejścia, każdy bliźniak praktycznie inne. Najciekawsze - naprzeciwko basenu.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

Niestety nie mam przedwojennych zdjęć tego regionu, nawet fotografie lotnicze, które przedstawiają małą pocztę lub Pestalozzischule - SP1 nie przedstawiają wyraźnie tych budynków.

Na tej fotografii widoczne są jedynie budynki, które nie przetrwały do naszych czasów. Jeden, który stał na rogu ul. Szczecińskiej i Piłsudskiego w miejscu dzisiejszego skweru i drugi po drugiej stronie ul. Szczecińskiej, który stał w miejscu dzisiejszych kortów tenisowych.
76.jpg
76.jpg (77.28 KiB) Viewed 1524 times
Tutaj możemy zobaczyć wspomniane budynki od zaplecza, po lewej stronie zdjęcia widać je trzy oraz ten jak widać o wiele większy nieistniejący.
95.jpg
95.jpg (69.84 KiB) Viewed 1521 times
Tutaj podobne ujęcie, trochę wyraźniejsze zdjęcie, ale widać mniej domków.
97.jpg
97.jpg (69.27 KiB) Viewed 1515 times
Powyższe zdjęcia mam tylko w takiej jakości skanów jak widać także powiększanie chyba nic nie pomoże.

Mam za to w oryginale jedną fotografię przedstawiającą widok z wieży Bismarcka zeskanowałem ja w maksymalnej czytelnej rozdzielczości. Poniżej przedstawiam wycięty interesujący nas fragment, niestety domki są przysłonięte drzewami, także nie wiem czy to coś pomoże.
szczecinskare7.jpg
(387.72 KiB) Downloaded 96 times
No i na koniec współczesne zdjęcie.
0027.jpg
0027.jpg (78.96 KiB) Viewed 1597 times
Jeżeli możesz napisz coś więcej o co chodzi z tym odtworzeniem stanu budynków. Będzie to odtworzenie tylko na papierze czy może ktoś chce coś odbudować lub przebudować?
Post Reply