Gerhard Fundling

Dyskusje historyczne na temat przedwojennego Neustettin.
Post Reply
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Gerhard Fundling

Post by bronx »

Na szczecineckim cmentarzu jest taki nagrobek, może ktoś wie jakich osób on dotyczy?

Nazwisko Fundling w ogóle nie istnieje w szczecineckim książkach adresowych. Data prawie miesiąc przed zdobyciem miasta nie pozwala wiązać tego pochówku z działaniami wojennymi w Szczecinku. Tabliczka sugeruje, że pochowanych jest tam więcej osób. Ktoś zna historię tej mogiły?
fundling1.jpg
fundling1.jpg (406.7 KiB) Viewed 4450 times
fundling2.jpg
fundling2.jpg (313.58 KiB) Viewed 4459 times
User avatar
jarekpi
Posts: 124
Joined: 12 Apr 2005, 23:55
Location: Szczecinek/Neustettin

Re: Gerhard Fundling

Post by jarekpi »

Chyba miałeś dziś trochę szczęścia, że akurat zaglądnąłem na forum. Wygląda na to Łukaszku, że masz już tak dużo tematów i postów na forum, że nie pamiętasz, co już było… Zajrzyj tu:
http://www.szczecinek.org/forum/viewtop ... &sk=t&sd=a" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Gerhard Fundling

Post by bronx »

Aa widzisz, jakoś mi to z głowy wyleciało a wyszukiwarka nic nie wskazywała. Ta obecna tabliczka to Twoja robota? Wiesz coś więcej o tym Gerhardzie Funglingu?
User avatar
jarekpi
Posts: 124
Joined: 12 Apr 2005, 23:55
Location: Szczecinek/Neustettin

Re: Gerhard Fundling

Post by jarekpi »

To dłuższa historia. Postaram Ci się ją opisać w paru zdaniach i przysłać na prv. ale daj mi kilka dni. Pzdr.
User avatar
jarekpi
Posts: 124
Joined: 12 Apr 2005, 23:55
Location: Szczecinek/Neustettin

Re: Gerhard Fundling

Post by jarekpi »

Korzystając z okazji, że już jestem na forum, chciałbym zwrócić się do wszystkich o pomoc w lokalizacji pewnego obiektu oraz ewentualnie innych danych na jego temat. Coś podobnego jak tu, ale lepiej założę do tego osobny wątek... Heldenfriedhof 1914/1918.
Post Reply