kolejne miejsce do wyjaśnienia "Cafe Schützenheim"

Dyskusje historyczne na temat przedwojennego Neustettin.
Gregor
Posts: 241
Joined: 23 Mar 2005, 17:11
Location: Szczecinek

Post by Gregor »

Sama nazwa dużo mówi: Schützenheim. Moim zdaniem zdecydowanie lokalizacja: strzelnica ul. Szczecińska. A na fragmencie mapy przedstawionej przez kolegę powyżej rzeczywiście widać jakieś zabudowania obok wałów strzelnicy. Pewnie można było sobie przyjść postrzelać a przy okazji coś wypić i przekąsić.
Pozdrawiam
User avatar
Krzysztof II
Posts: 578
Joined: 08 Apr 2006, 20:50
Location: Bromberg
Contact:

Post by Krzysztof II »

Kolej jest piękna tak jak lotnictwo i wojksa pancerne, a najpiękniejsza jest na pomorzu :)
Szczecinek
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Taki orginalny słup jak na zdjęciu, możesz sobie jeszcze obejrzeć koło cmentarza, za przejazdem kolejowym z prawej strony przy wylotówce na Słupsk.Jest trochę zasłonięty drzewami, dlatego chyba jeszcze stoi.Pozdro.
xxxx

Re: kolejne miejsce do wyjaśnienia "Cafe Schützenheim"

Post by xxxx »

bronx wrote:Jest sobie taka pocztówka.
restauracjarf6.jpg

Podpisana Luftkurort Neustettin, czyli wiemy że jest to Szczecinek. Napis na szyldzie brzmi, "Restaurant und Cafe Schützenheim". Z innych charakterystycznych rzeczy to mam wrażenie że w tle biegnie nasyp z linią kolejową. Nie mam zupełnie pojęcia gdzie to mogło być, podejżewam dwa miejsca, okolice Chyżego ew. okolice dziesiejszego ekonomika. Niestety nie mam lepszego skanu.
moze koło strzelnicy?za małolata jak tam śmigałem to był schron w takiej wydmie przy torach,był zasypany,tylko wejscie było tak z metr w głąb
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: kolejne miejsce do wyjaśnienia "Cafe Schützenheim"

Post by bronx »

No tak gdzieś w tym miejscu trzeba by to lokalizować.
Post Reply