Max Seifert Neustettin

Dyskusje historyczne na temat przedwojennego Neustettin.
Post Reply
User avatar
HORST
Posts: 121
Joined: 11 Jul 2007, 09:57
Location: Neustettin

Max Seifert Neustettin

Post by HORST »

Witam wszedłem ostatnio w posiadanie metalowej tabliczki emaliowanej z napisem: Max Seifert Neustettin. Ciekawi mnie czym się on zajmował i gdzie mieszkał.
Pozdrawiam
User avatar
HORST
Posts: 121
Joined: 11 Jul 2007, 09:57
Location: Neustettin

Re: Max Seifert Neustettin

Post by HORST »

Fotka tej blachy.
Attachments
1954477278.jpeg
(26.92 KiB) Downloaded 1848 times
Pozdrawiam
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Max Seifert Neustettin

Post by bronx »

Trudno powiedzieć co to, wygląda trochę jak front od szufladki kuchni węglowej.

Firma Max Seifert zajmowała się "Kolonial- und Eisenwaren, Kohlen, Haushaltungsgegenstände" czyli artykuły kolonialne, spożywcze, węgiel, maszyny i artykuły gospodarstwa domowego, tak że jak najbardziej kuchnie węglowe też mogły być w ich ofercie, firma działała przynajmniej od 1913 roku, w latach 30tych zmieniła właściciela jednak nazwę Max Seifert zachowała.
Pan Max i rodzina Seifert mieszkała przy Freidrichstr. 9.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Max Seifert Neustettin

Post by Stach »

A nie może to być front od takiej niedużej szufladki, jakie umieszczano wówczas pod parapetami? Do szufladki spływała rosa, osadzająca się na wewnętrznej stronie szyb. Na dole, między skrzydłami szyb, znajdowało się specjalne wyżłobienie, ułatwiające spływanie tej wody. Co jakiś czas (kilka tygodni?) należało opróżniać z nagromadzonej wody te blaszane szufladki. Wynalazek był instalowany jeszcze w domach, wybudowanych pod koniec lat trzydziestych.
Last edited by Stach on 08 Jan 2012, 14:48, edited 1 time in total.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Max Seifert Neustettin

Post by bronx »

Być może, w sumie nie wiem co to jest, tak mi się tylko z tym piecem skojarzyło.
User avatar
Drahim
Posts: 596
Joined: 12 Mar 2009, 19:46
Location: kiedyś koło Gazowni

Re: Max Seifert Neustettin

Post by Drahim »

Stach wrote:A nie może to być front od takiej niedużej szufladki, jakie umieszczano wówczas pod parapetami? Do szufladki spływała rosa, osadzająca się na wewnętrznej stronie szyb. Na dole, między skrzydłami szyb, znajdowało się specjalne wyżłobienie, ułatwiające spływanie tej wody. Co jakiś czas (kilka tygodni?) należało opróżniać z nagromadzonej wody te blaszane szufladki. Wynalazek był instalowany jeszcze w domach, wybudowanych pod koniec lat trzydziestych.
W domu rodzinnym była taka szufladka na spływającą wodę, ale była taka prosta z blachy ocynkowanej.
Natomiast kuchnia węglowa miała wszystkie drzwiczki emaliowane.
Post Reply