Automobilclub w Neustettin

Dyskusje historyczne na temat przedwojennego Neustettin.
Post Reply
bobi5
Posts: 40
Joined: 25 Apr 2009, 16:25

Automobilclub w Neustettin

Post by bobi5 »

znalazłem taką oto plakietkę na allegro http://allegro.pl/automobil-club-neuste ... 94350.html" onclick="window.open(this.href);return false;
PB250037.JPG
(828.77 KiB) Downloaded 286 times
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: atomobilclub w Szczecinku

Post by Stach »

Warto by wkleić to zdjęcie, bo za jakis miesiąc link do aSSegro przestanie działać.
User avatar
kandziabara
Posts: 18
Joined: 24 Apr 2006, 18:57

Re: atomobilclub w Szczecinku

Post by kandziabara »

Ktoś potrafi rozszyfrować napis u góry? Moi tłumacze zza Odry nie dali rady. Jedynie namieszali mi w głowie (finisz, maszyna z młyna do cięcia itp.):)
Marsho!!!
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: atomobilclub w Szczecinku

Post by bronx »

Zielfahrt u. Fuchsjagd Bez. Scheidemühl

Cel i polowanie na lisa (takie tradycyjne z watahami psów, gonitwa na koniach) w okręgu (bezirk skrót bez.) Piła (Schneidemühl)
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: atomobilclub w Szczecinku

Post by Stach »

Zielfahrt tłumaczyłbym raczej jako "jazda do celu", ale nie wiem, jakiej terminologii używają rajdowcy.
Np. Ziehlfahrt nach Wien: http://www.koch-classic.de/50018797030b ... d2358b.php" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: atomobilclub w Szczecinku

Post by bronx »

No niemiecki jak widać jest bardziej precyzyjny, w polskim jak mówimy o rajdzie i celu to w domyśle mamy jazdę do niego :)

Ale masz rację tak trzeba to rozumieć, ja chciałem tak bardziej hasłowo :) chcąc to tłumaczyć tak dosłownie, można by w polskim zrobić spore zdanie, które na żaden medal by nie weszło :)
User avatar
izywec
Posts: 716
Joined: 03 Apr 2007, 20:36
Location: 78-132 GRZYBOWO k/KOŁOBRZEGU

Re: Automobilclub w Neustettin

Post by izywec »

Plakietka jest super! Szkoda, że na nią nie trafiłem w Allegro. Wygląda mi na tłoczoną przy pomocy stempla na jakiejś prasie i jeśli kolory w miarę prawdziwe to w blasze miedzianej po jej wyglejowaniu /zagrzana do czerwoności i wrzucona do wody/. Co do precyzji wykonania to wręcz "palce lizać".
Izydor Węcławowicz

[Verum].... nuli enim nisi audiituro dicendum est.
Lucii Annaei Senecae
Prawdę....należy mówić tylko temu, kto chce jej słuchać. L. A. Seneka
bobi5
Posts: 40
Joined: 25 Apr 2009, 16:25

Re: Automobilclub w Neustettin

Post by bobi5 »

poszła za 73 złocisze
Post Reply