Neustettiner Krankenhaus??? Oder auch nicht.......

Dyskusje historyczne na temat przedwojennego Neustettin.
albinos
Posts: 28
Joined: 28 Dec 2009, 04:54

Re: Neustettiner Krankenhaus??? Oder auch nicht.......

Post by albinos »

@Stach
Nie twierdzę , że to ten budynek ( chociaż kto wie ? ) , Zippnow to Sypniewo - w zasadzie blisko granicy dawnego "powiatu" Neustettin . Chodziło mi o architekturę ... wielkość samego budynku ... są podobne
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Neustettiner Krankenhaus??? Oder auch nicht.......

Post by bronx »

Trochę offtopicowo, ale nurtuje mnie jedno:
człowiek widmo wrote:W maju 1885 roku królewska intendentura wojskowa zaproponowała miastu sprzedaż zbrojowni na potrzeby socjalne. Dopiero jednak we wrześniu 1888 roku Królewskie Ministerstwo Wojny zgodziło się na tę sprzedaż. Do zakupionej zbrojowni miasto przeniosło fundację Jacoby'ego i szpital.
Dziwna to trochę informacja ponieważ w tej samej monografii na str. 232 w przypisie nr 16 czytamy:
[...]Na potrzeby garnizonu w 1845 r. wybudowano zbrojownię. W latach 1866–1875 eksponowano w
niej archeologiczne zabytki mjr. Friedricha Kasiskiego, po przebudowie służyła jako szpital i przytułek. W
1888 r. zbrojownię przejęło ponownie wojsko; K. Tümpel, Neustettin…, s. 339.


Z tego wynika, że w 1888 wojsko obiekt ponownie przejęło a powyżej stoi wyraźnie napisane, że w 1888 wojsko obiekt zbyło.
User avatar
lewy
Posts: 75
Joined: 07 Aug 2008, 12:31
Location: szczecinek

Re: Neustettiner Krankenhaus??? Oder auch nicht.......

Post by lewy »

pytanko - czy ktos posiada fote dawnej ,, nie istniejacej już '' willi na dzisiejszej obwodnicy przy Wiśniowej - podobno to była perełka budowlana Szczecinka - a przy budowie obwodnicy ja zgruzowano (?)
Walcz o ziemie Słowian - naszych Braci Pomorzan
Post Reply