co gdzie było

Dyskusje historyczne na temat przedwojennego Neustettin.
Post Reply
User avatar
szperacz88
Posts: 102
Joined: 01 Mar 2005, 08:32
Location: Szczecin

co gdzie było

Post by szperacz88 »

Tak sobie przeglądając mapkę Szczecinka z lat 40-stych ściągniętą z tej stronki, zauważyłem że mamy tam ponumerownae obiekty, a gdyby porównać ową mapę z wspólczesną, chodzić po Szczecinku i porobić zdjęcia danych budynków, obiektów lub jeżeli budynek nie istnieje, miejsce w którym stał.Byłoby to zadanie dla mieszkających osób z tego protalu w Szczecinku.
GG: 6137084
----------------------
szperacz jak zawsze
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

też miałem taki plan jak robiłem zdjęcia do "galerii współczesnej" na strone, nawet miałem wypisane te wszystki obiekty z ich adresami, ale na obfotografowanie tych wszystkich miejsc miałem tylko pół dnia i latałem po Szczecinku jak oszalały żeby wszedzie dotrzeć, niestety nie dokońca mi się udało, choć chyba wiekszość z tych obiektów o których piszesz udało mi się uwiecznić. Mam zamiar zrobić też "galerię współczesną" w wersji letniej także może tym razem uda mi się dotrzeć do wszystkich wymienionych na tym planie miasta obiektów.
Mario
Posts: 991
Joined: 20 Mar 2005, 21:27
Location: Szczecinek
Contact:

Post by Mario »

zobowiązuję się, że podczas mojej pracy zawodowej spróbuję wykonać kilka fotek wymienionych obiektów.
Po za tym mam juz kilka fotek szczecineckich Gryfów - jak skompletuję to prześlę adminowi
Pozdrawiam
Waldek

Post by Waldek »

Mam troche zdięć herbów, gzymsów, schronów, elewacji. Troche starych zdięć Szczecinka. Porządny cyfrak oraz czas aby coś z tym zrobić nie było poparcia.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

herby jak herby też ciekawa tematyka w przyszłości może utworzę na stronie galerię detali archiotektonicznych, ale obecnie poszukuje budynków w szczecinku z gryfami, ale z tego co na razie ustaliłem to nie ma ich za wiele TUTAJ jest ten wątek na forum.
Post Reply