Bez powrotu

Dyskusje historyczne na temat przedwojennego Neustettin.
Post Reply
User avatar
NASA
Posts: 186
Joined: 25 Jun 2006, 19:08

Bez powrotu

Post by NASA »

Chciałbym aby wszyscy wrzucali zdjecia z opisem budynków i nie tylko bez powrotnie straconych dla Szczecinka,jeśli temat sie ładnie rozbuduje mozna pózniej zrobic ankiete i wybrac takie TOP 10.
Może ja zaczne:
Browar H.Rimera
browaryi5.jpg
browaryi5.jpg (151.84 KiB) Viewed 2581 times
Kamienica przy rynku maślanym
normal_boh-wy_09.jpg
normal_boh-wy_09.jpg (179.46 KiB) Viewed 2611 times

Pomnik Wilchelma
[brak obrazka]

Mój faworyt kamienica przy 9-go maja
kamienicaplacvv4.jpg
kamienicaplacvv4.jpg (113.32 KiB) Viewed 2571 times
GIZIO

Post by GIZIO »

Twój faworyt został spalony przez najeba.....sowieckich żołnierzy.Mam pamiątke w postaci butelki aptecznej po tej kamienicy.Pozdro. 8)
mcselon
Posts: 142
Joined: 27 Feb 2007, 22:02
Location: Szczecinek

Post by mcselon »

A ja strasznie żałuję kamienicy na Placu/Rynku Maślanym. Była cholernie ciekawa, no i gdyby przeżyła do dzisiejszych czasów, nie mielibyśmy problemu rozbudowy wiadomego budynku...
GIZIO

Post by GIZIO »

Tam już niema co poprawiać.Postawili stodołę CCC. :twisted: :twisted:
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Czy wiecie, że w pierwszej połowie lat 90. był projekt budowy nowego centrum na Placu Maślanym nawiązujący właśnie do starej zabudowy? Przewidywano budowę domu handlowego właśnie na planie tej starej kamienicy oraz dawnej pralni (ale ta część miała być bardziej wysunięta w stronę ul. Bohaterów Warszawy, licując z samą wieżą). W ten sposób pozostawiono by w tym miejscu plac, otoczony galerią handlową. Niestety, projekt zrealizowany przez Winnickiego był zupełnie inny i dlatego stoi teraz w tym miejscu ten architektoniczny horror.
Post Reply