Historia Dworca PKP

Dyskusje historyczne na temat przedwojennego Neustettin.
Post Reply
gemall
Posts: 1
Joined: 21 Apr 2008, 11:19

Historia Dworca PKP

Post by gemall »

Witam Wszystkich na forum!
To mój pierwszy post wiec sie przedstawię..mam na imię Przemek i kończę studia na kierunku Projektowanie wnętrz w Koszalinie.
Jestem w trakcie wykonywanie projektu komunikacji wizualnej dworca PKP w Szczecinku.
Chciałbym odwołać się do historii dworca który jest naprawdę bardzo ciekawy jak i całego miasta.
Kto wie może taki projekt miałby szansę na realizację i na zawszę zniknęły by wiórowe płyty ze ścian...eh chyba sie rozmarzyłem trochę.. :)
Proszę o jakieś informacje dotyczące obecnego dworca.
Najbardziej ciekawią mnie zdobienia wykonane na suficie oraz malowane herby na ścianach (może ktoś coś wie o ich wykonaniu, z jakiego okresu są).
Poza tym chciałem zaprojektować mapę historyczną szczecinka (coś w rodzaju informatora), i tu mam nadzieję na jakieś propozycję od was...co warto zobaczyć, o czym nie można zapomnieć zwiedzając tak ciekawe miasto jak Szczecinek.
Z góry dziękuję za pomoc i postaram się przedstawić owoce pracy na forum...
Projekt dworca...
z którego mógłbym być dumny...:)
User avatar
Brochwicz
Posts: 52
Joined: 23 Oct 2007, 14:26
Location: Szczecinek

Post by Brochwicz »

witaj!
Historyczna mapa to już tam jest :)
W poczekalni na jednej ze ścian namalowana jest stara mapa Szczecinka (jest na niej między innymi hangar na statki, który znajdował się koło zamku i chyba sam zamek jeszcze przed przebudową ale tego akurat nie jestem pewien, pamięć zawodzi-trzeba sprawdzić).
powodzenia
Post Reply