zdjęcie do identyfikacji 2 - dworzec kolejowy?

Dyskusje historyczne na temat przedwojennego Neustettin.
arekm77
Posts: 5
Joined: 18 Apr 2007, 22:06

zdjęcie do identyfikacji 2 - dworzec kolejowy Silnowo

Post by arekm77 »

Jestem na 100%pewien, że to Silnowo, oczywiście zupełnie inne ujęcie (od innej strony). Zwróćcie uwagę na ukształtowanie terenu w tle zdjęcia. To jest to!
Attachments
obraz093vs3.jpg
(373.74 KiB) Downloaded 102 times
AREK
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

Faktycznie podobny teren, ale brakuje tej wieży w tle. Trzeba by się dowiedziec czy była tam kiedyś wieża ew. poszukać gdzieś tam jej śladów.
arekm77
Posts: 5
Joined: 18 Apr 2007, 22:06

Post by arekm77 »

Wieża (nastawnia kolejowa , a moze dyspozytornia) została ostatecznie rozebrana w ubiegłym roku. Spróbuję znaleźć gdzieś zdjęcia tego miejsca z czasu jak budynki jeszcze stały. Nie zgadza się jedynie jej wysokość, ale przeciez mogła byc zniszczona lub uszkodzona w czasie wojny i odbudowana w innej formie.
AREK
User avatar
Krzysztof II
Posts: 578
Joined: 08 Apr 2006, 20:50
Location: Bromberg
Contact:

Post by Krzysztof II »

Hmm, muszę powedzieć, że mnie przekonałeś, ten budynek po prawej to kolejowy śmietnik lub schron, dalej można zobaczyć dom, który na nowej fotce dobrze widać, to raczej silnowo. Tylko jest jeden szkopuł, po co na takich małych stacjach wierza wodna, zaraz jest Szczecinek 8) :?:
Szczecinek
User avatar
Krzysztof II
Posts: 578
Joined: 08 Apr 2006, 20:50
Location: Bromberg
Contact:

Post by Krzysztof II »

Na poprzednim moim zdjeciu widać dom 8)
Szczecinek
arekm77
Posts: 5
Joined: 18 Apr 2007, 22:06

Post by arekm77 »

Postaram się jutro zrobić zdjęcie w Czaplinku i odszukać zdjęcie Silnowoa z czasów kiedy to co nazywacie wieżą ciśnień jeszcze stało, żeby rozwiać ostatnie swoje i Wasze wątpliwości.
AREK
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Czarno na białym to widać,że Arekm 77 w 100% ma rację.Wieża napewno została rozebrana,ale i bez wieży widać,że to jest to samo miejsce.Moje gratulacje Arekm 77.Pozdro. 8)
arekm77
Posts: 5
Joined: 18 Apr 2007, 22:06

Post by arekm77 »

Specjalnie zajechałem dzisiaj wieczorem na dworzec w Czaplinku. Rozwiałem całkowicie swoje wątpliwości. Czaplinek, to zupełnie inne zabudowania.
AREK
Post Reply