Plac Mazurski

Historia ulic, placów i skwerów, oraz to, jak się współcześnie zmieniają.
Post Reply
User avatar
Stachu
Posts: 506
Joined: 14 Dec 2010, 11:26

Plac Mazurski

Post by Stachu »

Znalazłem taka oto notatkę z Głosu Koszalińskiego nr 231 z września 1956:
Plac Mazurski GK_231 Wrzesień 1956.png
Plac Mazurski GK_231 Wrzesień 1956.png (334.43 KiB) Viewed 5051 times
Gdzie znajdował się wspomniany w notatce Plac Mazurski , czy tu nie chodzi o budowę SP 4 ? Wszystkie mecze czy też zawody jak kto woli , w dyscyplinach halowych w tamtym czasie , odbywały się w sali gimnastycznej SP1 (koszykówka , siatkówka , akrobatyka) oraz w hali przy Myśliwskiej (boks, piłka ręczna).
Przed poddaniem się operacji chirurgicznej zatroszcz się o bieżące sprawy.Możesz przeżyć.
Ambrose Bierce
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Plac Mazurski

Post by bronx »

Ciekawa sprawa z tym placem. W tomie II monografii jest tabelka z nazwami ulic zaraz po 1945 roku, ale akurat o Hindenburgplatz tam nie wspominają. Mój tata wspomina, że z plakatów cyrkowych pamięta nazwę plac Jasny, jako nazwę dla placu przed wybudowaniem SP4 gdzie rozbijały się cyrki.
User avatar
Drahim
Posts: 596
Joined: 12 Mar 2009, 19:46
Location: kiedyś koło Gazowni

Re: Plac Mazurski

Post by Drahim »

Gdzieś widziałem mapkę gdzie był Plac Mazurski, chyba niedawno na forum (skleroza działa). Nawet dziwiłem się, bo ja znałem tylko Plac Jasny... ale chyba ta nazwa przyjęła się potocznie od nazwy ulicy Jasnej. Plac mógł nazywać się Mazurski, o czym mało kto wiedział.
User avatar
Stachu
Posts: 506
Joined: 14 Dec 2010, 11:26

Re: Plac Mazurski

Post by Stachu »

W tamtym czasie jedyną budowaną szkołą była SP4 , a więc tam najprawdopodobniej był Plac Mazurski . Pamiętam , że część uczniów z mojej klasy w roku bodaj 58 lu 59 przeniesiono do SP4. Przyznam się , że dla mnie ta nazwa to też nowość i gdyby nie fakt budowy tam szkoły , nie wiedziałbym o jaki rejon chodzi.
Przed poddaniem się operacji chirurgicznej zatroszcz się o bieżące sprawy.Możesz przeżyć.
Ambrose Bierce
Post Reply