Königstrasse - Bohaterów Warszawy

Historia ulic, placów i skwerów, oraz to, jak się współcześnie zmieniają.
andrzejs
Posts: 111
Joined: 05 Nov 2009, 12:26

Re: Königstrasse - Bohaterów Warszawy

Post by andrzejs »

Zgadza się - zauważyłem poniewczasie i chciałem nawet skasować.

Do cukierni "Ewa" (na Boh. Warszawy) poszedłem raz z panienką jedną - byłem oczywiście porządnym uczniem z ogólniaka a takim nawet przez myśl nie przyszło, żeby pójść do "Kolorowej" czy "Jubilatki". Kilka lat później byłem również na dancingu w "Pomorskiej" a wlaściwie chyba w "Hotelu Pomorskim" (?) Na górze był bar a na dole striptis, bardzo wówczas modny. Przytłumione zazwyczaj światło na czas występnego występu zastępowano pełnym oświetleniem ze wszystkich jarzeniówek u sufitu.

Widoczność była może i lepsza ale czar jakby pryskał.

P.S.
W tym czasie Pan Ciereszko był już świętej pamięci....
User avatar
Stachu
Posts: 506
Joined: 14 Dec 2010, 11:26

Re: Königstrasse - Bohaterów Warszawy

Post by Stachu »

Znalazłem jeszcze jedno ciekawe zdjęcie z podpisem : "Neustettin , Konditorei Erbguth ", czyli "Cukiernia Erbguth".Dodatkowe wyjaśnienie brzmi (tł.z niemieckiego) - "Fotografia (właściwie pocztówka) ,przedstawia cukiernię Erbguth w Neustettin z początku wieku (XX). Bardzo dobrze w powiększeniu można zobaczyć z prawej strony zdjęcia , nad markizą , napis -Konditorei Kafee xxxxxx Erbgu.. Poniżej pod obrazem jest podpis (nie ma go na scanie)-Luftkurort Neustettin Königstrahse . Autor dopisuje , że oczywiście w podpisie występuje błąd , że powinno być Königstrasse. Bardzo ciekawe zdjęcie , może ktoś wie co można wstawić do napisu zamiast xxxxxx.
Attachments
Erbguth[1].jpg
Erbguth[1].jpg (100.7 KiB) Viewed 8426 times
Przed poddaniem się operacji chirurgicznej zatroszcz się o bieżące sprawy.Możesz przeżyć.
Ambrose Bierce
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

Re: Königstrasse - Bohaterów Warszawy

Post by ziom »

Stachu wrote:Bardzo ciekawe zdjęcie , może ktoś wie co można wstawić do napisu zamiast xxxxxx.
Odpowiem zdjeciem ;) :
Attachments
Kopie von Gegründet 1879 Königstraße.jpg
Kopie von Gegründet 1879 Königstraße.jpg (100.4 KiB) Viewed 8412 times
User avatar
Stachu
Posts: 506
Joined: 14 Dec 2010, 11:26

Re: Königstrasse - Bohaterów Warszawy

Post by Stachu »

ziom wrote: Odpowiem zdjeciem ;) :
Super fotki , a więc Konditorei , Kafee Georg Erbguth . Na twoich zdięciach , nie widzę markizy , obecnej na zdjęciu "moim" . Albo twoje zdjęcie jest wcześniejsze , albo markizę zdemontowano.
Przed poddaniem się operacji chirurgicznej zatroszcz się o bieżące sprawy.Możesz przeżyć.
Ambrose Bierce
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

Re: Königstrasse - Bohaterów Warszawy

Post by ziom »

Wydaje mi sie, ze cos tam jest przy oknach po prawej, tylko ze zwiniete.
Königstraße od drugiej strony:
Attachments
Kopie von Königstraße Post Königstraße.jpg
Kopie von Königstraße Post Königstraße.jpg (39.96 KiB) Viewed 8431 times
yanq
Posts: 156
Joined: 16 Mar 2008, 22:36
Location: Szczecinek
Contact:

Re: Königstrasse - Bohaterów Warszawy

Post by yanq »

Oba zdjęcia różni również kaseton z napisem "Konditorei Kaffee" więc raczej różnią się rocznikowo.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Königstrasse - Bohaterów Warszawy

Post by bronx »

Zmiany w wyglądzie budynku w którym znajdowała się Cafe Erbguth, w miarę jak ta kawiarnia się rozrastała na przyległe lokale, były znacznie większe, które opisywałem tutaj
http://szczecinek.org/forum/viewtopic.php?f=2&t=2460" onclick="window.open(this.href);return false;

PS. opisałem też tam jak to mniej więcej z rodziną Ergbuth'ów było w związku z tą kawiarnią.
rtvpl
Posts: 9
Joined: 01 May 2013, 18:38

Re: Königstrasse - Bohaterów Warszawy

Post by rtvpl »

U zbiegu Ogrodowej i Boh. Warszawy była kawiarnia/restauracja Adria. Pamiętam że w końcówce lat "60" przebojem był winiak mieszany i jugosłowiańskie koreczki z sardynek. Dobre połączenie, no nie. Ten lokal był uwielbiany przez żołnierzy Armii Czerwonej. Na własne oczy widziałem bójki i "lecących" przez szyby jak śledzie, rosyjskich sołdatów. Widocznie mieszanka wybuchowa była przyczynkiem do "awantur". A kto z Was pamięta najbardziej "wziętą" dziewczynę tamtych powojennych lat tzw. czarną Mańkę?
User avatar
izywec
Posts: 716
Joined: 03 Apr 2007, 20:36
Location: 78-132 GRZYBOWO k/KOŁOBRZEGU

Re: Königstrasse - Bohaterów Warszawy

Post by izywec »

rtvpl wrote:A kto z Was pamięta najbardziej "wziętą" dziewczynę tamtych powojennych lat tzw. czarną Mańkę?
Niestetym był wtedy za młody a internetu nie było aby po za kontrolą rodzicielską podszkolić się w takim temacie.
Izydor Węcławowicz

[Verum].... nuli enim nisi audiituro dicendum est.
Lucii Annaei Senecae
Prawdę....należy mówić tylko temu, kto chce jej słuchać. L. A. Seneka
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Königstrasse - Bohaterów Warszawy

Post by Stach »

rtvpl wrote:U zbiegu Ogrodowej i Boh. Warszawy była kawiarnia/restauracja Adria. Pamiętam że w końcówce lat "60"...
Jesteś pewny?
Waldek
Posts: 667
Joined: 02 Mar 2010, 21:33
Location: Vejle- Szczecinek

Re: Königstrasse - Bohaterów Warszawy

Post by Waldek »

Znałem Tą panią.
Do końca handlowała kwiatami, i nie tylko.
A mieszkała zaraz przy rzeczce na ulicy Sadowej.
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

Re: Königstrasse - Bohaterów Warszawy

Post by ziom »

Boh. Warszawy, w tle Piccolo, speluna, bylem kilka razy. Klimaty dla fioletowych nosów :wink:
Scan-160321-0009.jpg
Scan-160321-0009.jpg (132.53 KiB) Viewed 6944 times
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Königstrasse - Bohaterów Warszawy

Post by Stach »

Piccolo to nasza Stammkneipe pod koniec lat 70. Na zmianę z "Pedałem". Nie było źle, może później poszło w dół?
Post Reply