Browarowa czy Browarna?

Historia ulic, placów i skwerów, oraz to, jak się współcześnie zmieniają.
Post Reply
User avatar
Krzysztof II
Posts: 578
Joined: 08 Apr 2006, 20:50
Location: Bromberg
Contact:

Browarowa czy Browarna?

Post by Krzysztof II »

Było chyba o tym, lecz nie mogłem się doszukac :)
Spotkałem się, nawet całkiem niedawno z dwoma sprzecznymi nazwami, dotyczącymi defacto tej samej ulicy, nurtuje mnie która jest prawdziwa.
Ulica nadalistnieje i nadal się nazywa, tylko nie wiadomo jak? Przedłużenie ulicy Kopernika.
Szczecinek
User avatar
HORST
Posts: 121
Joined: 11 Jul 2007, 09:57
Location: Neustettin

Post by HORST »

Witam wystarczy spojrzec w mapę jest to tak jakby przedłużenie ul.Kopernika i nazwa tej ulicy to BROWAROWA nie Browarna.
Pozdrawiam
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Browarow Wasilij Iwanowicz (1887-1951) - generał radziecki. Z rodziny chłopskiej; uczestnik I wojny światowej. W 1918 wstąpił do Armii Czerwonej, brał udział w wojnie domowej. W 1928 ukończył Akademię Wojskową im. Frunzego, następnie służył jako oficer na radzieckim Dalekim Wschodzie. Podczas wielkich czystek, w 1937 awansowany do stopnia pułkownika. Brał udział w tzw. wojnie zimowej z Finlandią (1939-1940), a po ataku niemieckim na ZSRR dowodził pułkiem w rejonie Leningradu. Od 1942 w stopniu generała, został przerzucony na południowy odcinek frontu, gdzie dowodził dywizją. Brał udział w walkach na terenie Rumunii. Po wojnie był dowódcą Kijowskiego Okręgu Wojskowego. Autor wspomnień My srażalis' za Rodinu (1949).
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Post by robot humano »

Coś mi się majaczy, że jego adiutantem był major Paweł Stiepanowicz Dworcow ale to już Stach musiałby u źródeł sprawdzić.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Sprawdzał już nie będę, dodam tylko, że zamiana Żukowej na Andrieja J. Wyszyńskiego (prokuratora generalnego i ministra spraw zagranicznych ZSRR) to sprawa zagadkowa. Kampania antychrząszczowa?
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

PS. Ale muszlę do ubikacji wynalazł Klozetow, a klatkę - Schodow!
User avatar
Łukasz
Posts: 315
Joined: 07 Mar 2005, 20:48
Location: Sz-ek/Sz-n

Post by Łukasz »

jak zapewne wszyscy wiedzą internet wynalazł wybitny radziecki uczony- Internetow ;)
Posiadasz ciekawe namiary GPS ? Wymieńmy się.
User avatar
Krzysztof II
Posts: 578
Joined: 08 Apr 2006, 20:50
Location: Bromberg
Contact:

Post by Krzysztof II »

Odnośnie Browarowej:

"Brauerstraße - Dziś nieistniejąca, znajdowała się w miejscu sklepu Netto, prawdopodobnie dojazd do browaru. Gdyby istniała byłaby przedłużeniem ulicy Kopernika"

Ulica nadal istnieje i jest dokładnym przedłużeniem Kopernika,
z tym, że przy tej ulicy nie znajduję się żaden budynek. Nadal prawdopodobnie znajduję się w miejskich planach - na 2 nowych ją dostrzegłem.
W latach 90. bieg ulicy był jeszcze bardziej widoczny i miały tam powstać kolejne 2 bloki, po ok 8 latach powstał nowy budynek mieszkalny na fundamentach niewybudowanego, kończyła się ogrodzeniem.
Szczecinek
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Masz na myśli tę ścieżkę?
Image
User avatar
Krzysztof II
Posts: 578
Joined: 08 Apr 2006, 20:50
Location: Bromberg
Contact:

Post by Krzysztof II »

Dokładnie tak, ale ta ścieżka powstała już parę lat po wybudowaniu netto.
Szczecinek
User avatar
Krzysztof II
Posts: 578
Joined: 08 Apr 2006, 20:50
Location: Bromberg
Contact:

Post by Krzysztof II »

Według planów które widziałem jej przebieg powinien zaczynać się już na skrzyżowaniu.
Szczecinek
Mario
Posts: 991
Joined: 20 Mar 2005, 21:27
Location: Szczecinek
Contact:

Post by Mario »

krzysiu, przyjedx na jakiekolwiek zlot - wyjaśnimy sobie resztę
łączę się w bulu i dziękuję za obiat
Pozdrawiam
Mario
Post Reply