nowe ulice

Historia ulic, placów i skwerów, oraz to, jak się współcześnie zmieniają.
Post Reply
justynqa
Posts: 10
Joined: 06 Apr 2008, 10:32

nowe ulice

Post by justynqa »

ostatnio wprowadzono wiele zmian w nazwach ulic, np. na Obrońców Westerplatte, Orląt Lwowskich czy Szarych Szeregów. Ale gdzie do jasnej znajduje się ulica Ostrobramska czy Czwartaków?! Ktoś mi to wyjaśni?
GIZIO

Post by GIZIO »

Proponuję zwrócić się z pytaniem do tych co nadają i zmieniają nazwy ulic.Widzę,że teraz panuje moda na ulice o nazwach patryjotycznych.A może ulica.Moherowych Beretów ? :twisted:
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Jestem zwolennikiem zmian kompromitujących nazw ulic - pod warunkiem, że władze miasta przejmą na siebie także wszystkie koszty, ponoszone z tego powodu przez mieszkańców i firmy.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

to w ogóle jakies ciekawostki, jak tak dalej pójdzie to chyba będzie trzeba uzupełnić ten nasz słownik ulic na stronie głownej
User avatar
człowiek widmo
Posts: 738
Joined: 04 May 2005, 22:00

Re: nowe ulice

Post by człowiek widmo »

justynqa wrote:ostatnio wprowadzono wiele zmian w nazwach ulic, np. na Obrońców Westerplatte, Orląt Lwowskich czy Szarych Szeregów. Ale gdzie do jasnej znajduje się ulica Ostrobramska czy Czwartaków?! Ktoś mi to wyjaśni?
Na stronie magistratu, tam gdzie plan miasta, tychże ulic nie ma podanych.

Natomiast pewne jest, że to są uliczki w rejonie ul. Pilskie i Raciborków.

Oto potwierdzenie:

Zasięg Osiedla "Pilska - Raciborki" - ulice: Waryńskiego, Pilska, Klonowa, Bukowa, Cisowa, Boczna, Brzozowa, Czarnobór, Czwartaków, Dębowa, Harcerska, Jesionowa, Jodłowa, Kasztanowa, Łukasiewicza, Miodowa, Modrzewiowa, Obrońców Westerplatte, Orląt Lwowskich, Orzechowa, Ostrobramska, Sosnowa, Szarych Szeregów, Wierzbowa, Leśna, Fabryczna

Źródło: http://www.szczecinek.pl/strona.php?id=589
Bahnhofstraße
Gregor
Posts: 241
Joined: 23 Mar 2005, 17:11
Location: Szczecinek

Post by Gregor »

To raczej porządkowanie nazewnictwa niż zmiana nazw. Wystarczy powiedzieć że ulica Boczna to zlepek kilku dróg - żużluwek i polnych przy których stało kilka domków. Teraz teren się zabudowuje coraz gęściej i może zaszła potrzeba uporządkowania takiego stanu.
Post Reply