28-go Lutego- Bahnhofstraße

Historia ulic, placów i skwerów, oraz to, jak się współcześnie zmieniają.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Kawałek dalej (a dokładniej - gdzie?), kilkadziesiąt lat później. Coś dla licznie tu zgromadzonych miłośników militariów, chłechłe :-)
Image
Zdjęcie: K. Wlazło
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

hmm tutaj padam na kolana, bo pojecia nie mam, ale wydaje mi się że na pewno nie jest to 28lutego, w ogóle zastanawiam się czy to w Szczecinku.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

W Szczecinku jak najbardziej. Z prawej strony widać kapitana Galacha, wówczas szefa orkiestry wojskowej. Jego syn, Jarosław, jest obecnie zastępcą komendanta policji w Szczecinku.
Mario
Posts: 991
Joined: 20 Mar 2005, 21:27
Location: Szczecinek
Contact:

Post by Mario »

służyłem w tym pododziale (orkiestra) Dowódcą był wtedy major Galach, pseudonim "Duży", ponadto pamiętam kilku z grających, fajne czasy były
:)
łączę się w bulu i dziękuję za obiat
Pozdrawiam
Mario
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Na zdjęciu jeszcze jako kapitan, ale to parę lat wcześniej... Zwykle kroczył on z boku, podczas gdy orkiestrą dyrygował właśnie ten pan "Mniejszy".
User avatar
NASA
Posts: 186
Joined: 25 Jun 2006, 19:08

Post by NASA »

Czy jest to początek ulicy wyszynskiego,w oddali po prawej widac stara szkołę rolniczą.Kasztanowiec też rosnie do dzisiaj i ma sie całkiem dobrze.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

No to mnie zdezorientowaliście zupełnie. Przyjdzie bronx to może przeniesie to zdjęcie wraz z komentarzami do sekcji Zagadki...
User avatar
NASA
Posts: 186
Joined: 25 Jun 2006, 19:08

Post by NASA »

To gwaranto ul.Wyszyńskiego całkiem po prawej stoi budynek starej mleczarni,kasztanowiec rosnie dalej obok holelu.W oddali widać stara szkołe rolniczą,budynek PKS-u ,jest jeszcze budyneczek pietrowy gdzie kiedyś mieścił sie zaklad fryzjerski.A po miedzy kamiennicami po lewej widać lukę jest to zjazd na Klasztorną.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

NASA wrote:To gwaranto ul.Wyszyńskiego całkiem po prawej stoi budynek starej mleczarni,kasztanowiec rosnie dalej obok holelu.W oddali widać stara szkołe rolniczą,budynek PKS-u ,jest jeszcze budyneczek pietrowy gdzie kiedyś mieścił sie zaklad fryzjerski.
Masz rację, wszystko sie zgadza, teraz to widzę. Okrągła lampa taka jak kiedyś na pl. Wolności, stoi chyba nawet do dzisiaj na trawiastym trójkacie rozwidlenia ulic Klasztorna i 28go Lutego.
NASA wrote:A po miedzy kamiennicami po lewej widać lukę jest to zjazd na Klasztorną.
Chyba miałeś na myśli Kamienną?
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Zgadza się! Po prawej widać daszek kiosku RUCH-u.

Ale swoją drogą, fotografia nieźle zniekształca perspektywę! te budynki w tle (ówczesna Mariana Buczka) w rzeczywistości są bardziej oddalone niż by to wynikało z tego zdjęcia.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

O to właśnie chodzi, coś tu nie tak z perspektywą, wychowałem sie przy tym skrzyzowaniu a nic do kupy zebrac nie mogłem. Zapamietam ta fote dobrze, jak będe w Nst to postaram się zrobić z tego jakaś przemiane (o ile mnie jakiś samochód nie rozjedzie :) ) zobaczymy jak to się ma do współczesnej optyki.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Musisz się zaczaić i poczekać, jak jakiś pochód będzie szedł...
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

teraz to tylko procesja...
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

A tu inny kawałek 28 Lutego, jednak główną rolę gra Mała Poczta. Czy ktoś spróbuje napis na transparencie zawieszonym nad wejściem? Zdjęcie K. Wlazło, rok - co wiele wyjaśnia - 1979. Wyjaśnia w kwestii napisu, bo ten odcinek ulicy akurat zmieniał się w ciągu ostatnich 80 lat bardzo nieznacznie (vide znakomite foty zioma z lat trzydziestych).

Image
User avatar
dzaro
Posts: 74
Joined: 06 Apr 2008, 10:46
Location: Szczecinek/Szczecin

Post by dzaro »

Oto Stachu odpowiedz na twoje pytanie, napis na poczcie brzmi AMBITNY PROGRAM PARTII POMOSTEM W XXI WIEK.......czyż nie pięknie;) haha :D :D
Post Reply