Stacja kolejowa Jelenino

Dyskusje o aktualnych wydarzeniach odnoszacych się do historii miasta oraz wydarzenia kulturalne. Bez politykowania.
Post Reply
Gregor
Posts: 241
Joined: 23 Mar 2005, 17:11
Location: Szczecinek

Stacja kolejowa Jelenino

Post by Gregor »

Witam.
Jak wiecie bodajże w zeszłym roku rozebrano stację kolejową w Jeleninie. Budynki stacji były co prawda już nie użytkowane i ich stan sie pogarszał a jednak szkoda takich miejsc. Szlaki kolejowe zatracają przez to swój urok. Podobne działania przeprowadzono na stacji w Szczecinku o czym już było na forum.
Czy ktoś jest w posiadaniu zdjęć stacji jelenińskiej i mógłby je wrzucić na forum? Byłbym wdzięczny.
A może posiadacie jakieś info o innych rozbiórkach dokonanych ostatnimi czasy przez pkp lub planowanych?
Pozdrawiam.
jw3659
Posts: 11
Joined: 21 Mar 2008, 11:57

Re: Stacja kolejowa Jelenino

Post by jw3659 »

Witam. Przed świętami zaczęła się rozbiórka budynku stacyjnego w Czarnym Małym.Doszły mnie słuchy o planowanej rozbiórce wieży ciśnień przy wiadukcie w Szczecinku.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Stacja kolejowa Jelenino

Post by bronx »

Przy wiadukcie nie możliwe, bo niedawno jedna z sieci komórkowych założyła na niej swoje nadajniki, to myśle że nikt by takiej umowy na instalacje nie podpisał, jednak na terenie stacji są jeszcze dwie wieże cisnień których stan juz nie był najlepszy i o nie byłbym bardziej niespokojny.
jw3659
Posts: 11
Joined: 21 Mar 2008, 11:57

Re: Stacja kolejowa Jelenino

Post by jw3659 »

Informacje posiadam od gościa co rozbiera st. Czarne Małe.Jutro zasięgnę informacje w administracji to dam znać.
Waldek

Re: Stacja kolejowa Jelenino

Post by Waldek »

Mam nadzieje że to nie ostatnie ujęcie.
Attachments
P4050018.JPG
P4050018.JPG (108.52 KiB) Viewed 5908 times
jw3659
Posts: 11
Joined: 21 Mar 2008, 11:57

Re: Stacja kolejowa Jelenino

Post by jw3659 »

Tak jak obiecałem zdobyłem informacje.Twoje przypuszczenia i obawy są słuszne, właśnie chodzi o tą wieże z dwoma baniakami.Została przekazana do rozbiórki,ale brak zgody konserwatora ją ocalił.Sprawa w toku.Konserwator nie wyraził zgody również na budynek byłej odkażalni gdzieś naprzeciwko nastawni dysponującej (znam stacje,ale nie bardzo orientuje się który to jest).Tyle informacji tym razem z pewnego źródła.Pozdrawiam.
User avatar
Drahim
Posts: 596
Joined: 12 Mar 2009, 19:46
Location: kiedyś koło Gazowni

Re: Stacja kolejowa Jelenino

Post by Drahim »

jw3659 wrote:Konserwator nie wyraził zgody również na budynek byłej odkażalni gdzieś naprzeciwko nastawni dysponującej (znam stacje,ale nie bardzo orientuje się który to jest).
A może tu chodzi nie o budynek odkażalni, tylko acetylenowni?
jw3659
Posts: 11
Joined: 21 Mar 2008, 11:57

Re: Stacja kolejowa Jelenino

Post by jw3659 »

Witam.Mówił mi o odkażalni na przeciwko nastawni dysponującej.Rozmawiałem z kolegą po fachu starym kolejarzem, to właśnie w tym miejscu myte były wagony towarowe np. po nawozie.Acetylenownia z tego co kojarzy była za górką rozrządową(obecny teren należy do ekologicznego KRONO)
User avatar
slawojur
Posts: 43
Joined: 16 Apr 2009, 18:50
Location: szczecinek

Re: Stacja kolejowa Jelenino

Post by slawojur »

To jest budynek byłej odkażalni znajdujący się naprzeciwko nastawni.
Attachments
pkp 003.jpg
(779.29 KiB) Downloaded 167 times
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Re: Stacja kolejowa Jelenino

Post by robot humano »

To badziewie bez żalu mogą rozebrać, coś z tym konserwatorem pokręcone...Piękna SK4 poszła się turlać a to coś mieliby chronić? Tu chyba raczej chodzi o ładną ceglaną nastawnię stojącą na międzytorzu między tą odkażalnią i nastawnią dysponującą.
User avatar
slawojur
Posts: 43
Joined: 16 Apr 2009, 18:50
Location: szczecinek

Re: Stacja kolejowa Jelenino

Post by slawojur »

Stara nastawnia prezentuje się dostatniej, ale jak widać jej dni są policzone.
Attachments
pkp 005.jpg
(772.63 KiB) Downloaded 194 times
User avatar
Krzysztof II
Posts: 578
Joined: 08 Apr 2006, 20:50
Location: Bromberg
Contact:

Re: Stacja kolejowa Jelenino

Post by Krzysztof II »

Ehhh, a miałem w pip zdjęć tego.

Dodam, że tutaj rozchodzi się o podatek o nieruchomości, którego PKP nie ma zamiaru płacić.
Szczecinek
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Stacja kolejowa Jelenino

Post by bronx »

no dobra ale co ze zdjeciami, wywaliłes?
User avatar
Krzysztof II
Posts: 578
Joined: 08 Apr 2006, 20:50
Location: Bromberg
Contact:

Re: Stacja kolejowa Jelenino

Post by Krzysztof II »

Dysk przepadł, także zdjęcia z blaszaka podczas przebudowy...
Szczecinek
Post Reply