Kamień upamiętniający mieszkańców Neustettin.

Dyskusje o aktualnych wydarzeniach odnoszacych się do historii miasta oraz wydarzenia kulturalne. Bez politykowania.
Waldek

Post by Waldek »

Ubiegłeś mnie o sekundy, właśnie miałem wstawiać fotki :lol:
Gregor
Posts: 241
Joined: 23 Mar 2005, 17:11
Location: Szczecinek

Post by Gregor »

A ja właśnie się dziwiłem że jeszcze tego nikt nie wstawił i wracając z pracy zrobiłem. Przy okazji - moim zdaniem ciekawe miejsce w parku. Dorodny dąb a pod nim leży kamień. Klimaty jak z pradawnych czasów.
GIZIO

Post by GIZIO »

Chciałeś powiedzieć klimaty nawiązujące do tradycji Niemieckiej. 8)
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Gregor wrote: Dorodny dąb a pod nim leży kamień. Klimaty jak z pradawnych czasów.
No niezupełnie, bo kamień to nie będzie. Ziom wkleił tu na forum projekt.
Gregor
Posts: 241
Joined: 23 Mar 2005, 17:11
Location: Szczecinek

Post by Gregor »

Pisząc o kamieniu miałem na myśli ten który tam jest usytuowany już od dawna. teraz dopiero w bezpośrednim sąsiedztwie dostawiony będzie pomnik.
Waldek

Post by Waldek »

Image

Już stoi, ku przestrodze dla następnych pokoleń. Aby nie było powtórki z tej gehenny.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

A czy jest jakaś alejka prowadząca do tego miejsca?
Gregor
Posts: 241
Joined: 23 Mar 2005, 17:11
Location: Szczecinek

Post by Gregor »

Narazie żadnej alejki nie ma ale pewnie coś takowego powstanie. A tak wogóle to kiedy uroczyste odsłonięcie pomnika?
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

6 września o godzinie 11 ma rozpocząć się uroczystość odsłonięcia. Niebawem program uroczystości,
GIZIO

Post by GIZIO »

Pomnik stoi od prawie dwóch tygodni a wokół niego nawewt nie zrobiono porządku,a co tu dopiero mówić o alejce lub tego typu bajerach.No brawo!!!!!!!!! W takim tempie,to odsłonięcie nastąpi nie 6 września,ale 6 grudnia.Akurat na Mikołaja. :lol: :lol:
User avatar
izywec
Posts: 716
Joined: 03 Apr 2007, 20:36
Location: 78-132 GRZYBOWO k/KOŁOBRZEGU

Post by izywec »

Mam nieco mieszane uczucia jeśli chodzi o poprawność w tłumaczeniu napisu niemieckiego. Moim zdaniem lepiej by było ....powiatu Szczecinek a nie " ...powiatu Neustetin", jako że w zamyśle /może tylko moim!/ pomnik miał upamiętniać wszystkich bez względu na nację.
No cóż: "jeszcze się taki nie narodził aby ...". Jakoś mi dziwnie, dobrze że chociaż po prawej jest Szczecinek.
Izydor Węcławowicz

[Verum].... nuli enim nisi audiituro dicendum est.
Lucii Annaei Senecae
Prawdę....należy mówić tylko temu, kto chce jej słuchać. L. A. Seneka
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

GIZIO wrote:Pomnik stoi od prawie dwóch tygodni a wokół niego nawewt nie zrobiono porządku,a co tu dopiero mówić o alejce lub tego typu bajerach.No brawo!!!!!!!!! W takim tempie,to odsłonięcie nastąpi nie 6 września,ale 6 grudnia.Akurat na Mikołaja. :lol: :lol:
Celna uwaga. Będzie duża kompromitacja, gdy podczas uroczystości odsłonięcia zaproszeni goście będą mogli podziwiać syf dookoła.
mcselon
Posts: 142
Joined: 27 Feb 2007, 22:02
Location: Szczecinek

Post by mcselon »

Panowie, spokojnie. Daję sobie głowę uciąć, iż do uroczystości wszystko zostanie uprzątnięte.

Co nie oznacza, iż już teraz mogłoby być czysto, schludnie i elegancko.
User avatar
Krzysztof II
Posts: 578
Joined: 08 Apr 2006, 20:50
Location: Bromberg
Contact:

Post by Krzysztof II »

Irytuje mnie tylko pierwszeństwo języka niemieckiego, w sumie to ma upamiętniac niemieckich obywateli, ale trochę to razi w oczy, bynajmniej mnie ...
Szczecinek
GIZIO

Post by GIZIO »

Nikt tu się nie gorączkuje,ale posprzątać można było zaraz po ustawieniu pomnika,a nie przed samymi uroczystościami.Odnośnie pierwszeństwa języka na pomniku,to bez przesady. 8)
Post Reply