Warto się temu przyglądnąć

Dyskusje o aktualnych wydarzeniach odnoszacych się do historii miasta oraz wydarzenia kulturalne. Bez politykowania.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

Dzięki za info, może w końcu teren zostanie jakoś sensownie wykorzystany a co najważniejsze zabezpieczony.
Waldek

Post by Waldek »

Powołując się na radio Eska bunkier koło Trzesieki ma być podsypany, wokół zrobiona ścieżka. Na koronie zrobiona barierka oraz schody prowadzące na górę, wszelkie wystające elementy mają być usunięte. Niebezpieczne otwory zakratowane, pozostałe bunkry mają być zabezpieczone i oznakowane oraz zrobione ścieżki spacerowe.
Prace mają być zakończone do grudnia.
User avatar
Łukasz
Posts: 315
Joined: 07 Mar 2005, 20:48
Location: Sz-ek/Sz-n

Post by Łukasz »

Waldek wrote: Na koronie zrobiona barierka oraz schody prowadzące na górę, wszelkie wystające elementy mają być usunięte. Niebezpieczne otwory zakratowane, pozostałe bunkry mają być zabezpieczone i oznakowane oraz zrobione ścieżki spacerowe.
Toż to profanacja tego miejsca dla wszystkich bunkrowców :(
Po co kraty, barierki. ? Wystarczy dobrze oznaczyć, usunąć te najbardziej niebezpieczne elementy, wyczyścić środek z gruzów i syfów i będzie ok.
Posiadasz ciekawe namiary GPS ? Wymieńmy się.
Gregor
Posts: 241
Joined: 23 Mar 2005, 17:11
Location: Szczecinek

Post by Gregor »

Na wszelki wypadek byłem wczoraj z aparatem i pocykałem troche fotek bo niewiadomo jak to będzie wyglądać po tej całej akcji. Już nawieźli troche ziemi wokół obiektu. Trzeba śledzić postęp prac i w miare możliwości patrzeć czy nie są zbyt ,,nadgorliwi" w wycinaniu niebezpiecznych metalowych elementów.
Waldek

Post by Waldek »

Oto jak dziś wyglądają prace na tych trzech schronach i bunkrze.

Image Image Image Image

Te kratki to jak z tydzień wytrzymają to będzie bardzo dobrze.

Schron między drogą a jeziorem.

Image Image Image

Ogrodzenie chyba dla Karataków.


Schron na wzgórzu koło ruin mostu.

Image

Jeszcze nic nie ruszone.


Schron w głębi lasu.

Image Image Image
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

delikatnie wygladają te kraty, ja im daje nie wiecej niz miesiąc :/
Stepienms
Posts: 32
Joined: 05 Aug 2005, 09:00
Location: Szczecinek

Post by Stepienms »

Juz nie przesadzajcie :) , dobrze że w końcu ktoś sie za to zabrał, przynajmniej wyglada teraz schludnie.
Guest

Post by Guest »

One nie mają wyglądać schludnie tylko, maja być udostępnione do zwiedzenia dla każdego chętnego. Poczytaj tylko w internecie ilu ludzi z całej Polski przyjeżdza aby obejrzeć np. Wał Pomorski, MRU itd. Przyjeźdzają równiez do Sz-ka i nie moga obejrzeć jednego od środka z najciekawszych B-Werków na Wale Pomorskim. Co do samej barierki to jest poprostu kiczowata i nie pasuje do bunkra, ale powiedzmy, że jakoś to można zaakceptować z bólem serca.
To jest to przyciąganie turystów o którym to bez przerwy trąbią lokalni tfuu politycy ?
User avatar
szperacz88
Posts: 102
Joined: 01 Mar 2005, 08:32
Location: Szczecin

Post by szperacz88 »

Gdyby to było w szczecinie, dałbym kracie 1 dzień :D
GG: 6137084
----------------------
szperacz jak zawsze
Gregor
Posts: 241
Joined: 23 Mar 2005, 17:11
Location: Szczecinek

Post by Gregor »

Naprawde ktoś ma dziwne pomysły. Przecież każdy kto żyje w tym kraju wie że to co zrobili to głupiego robota.
Ile wytrzymają te ogrodzenia przy obiekcie nr 1 w parku, schronie dla armaty i dwusektorowym schronie?
Przyjdzie jakiś debil, rozwali deski, weźmie na ognisko lub spali w piecu w domu. Zostaną kikuty od ogrodzenia - wspaniały widok.
Ja myśle ze coś sie chyba pomieszało ludziom którzy to zaplanowali. Przecież wszędzie przy okazji planów rozwoju turystyki słyszymy o istnieniu schronów i ich potencjalnym wykorzystaniu.
To co zrobiono to nie jest żadne wykorzystanie. To jest pozbycie sie problemu (zamknięcie wejść do niebezpiecznych obiektów) i stworzenie sobie kilku nowych zarazem (konieczność przeprowadzania ciągłych napraw).
Wystarczyło tam posiedzieć na B-Werku w weekend to widziało sie ile ludzi przyjeżdząło, oglądało, wielu wchodziło do środka... Nic nikomu sie nie stało. I co?
Nikt nie zaprzecza że prace przy obiektach muszą być prowadzone ale powinny mieć na celu udostępnienie a nie ograniczanie możliwości zwiedzania.
Jedyne co mi się w tej sytuacji wydaje pozytywnym skutkiem działań to podsypanie ziemią B-Werku i to że złomiarzom łatwiej będzie wycinać kratę czy barierki niż coś wewnątrz.
Pozatym dokonano (z tego co widzę na zdjęciach zrobionych przez Waldka) nieodwracalnych uszkodzeń obiektu. Mianowicie wycięto metalowe drabinki przy wejściach ewakuacyjnych.
Dobrze że jednak odwiedziłem obiekty przed rozpoczęciem prac. Teraz to już jest nie to samo :(
User avatar
Łukasz
Posts: 315
Joined: 07 Mar 2005, 20:48
Location: Sz-ek/Sz-n

Post by Łukasz »

Rzeczywiście gnoje wycieli drabinki, :shock: aby nie można było wchodzić po nich choć i tak wcześniej było to trudne.
Co do reszty zgadzam się z Grześkiem. Wielu ludzi przejeżdza pół Polski, aby zobaczyć Wał Pomorski i oczywiście Szczecinek. Jakoś przez tyle lat nikt nie zrobił sobie jakiejś krzywdy, więc nie wiem w czym był problem. Każdy kto decyduje się wejść do takiego obiektu jak bunkier zdaje sobie sprawę, że należy być ostrożnym i uważać na potencjale niebezpieczne elementy.
Jak ktoś się pcha do bunkra to wiadomo, że robi to na własną odpowiedzialność. Wg. mnie zachodni B-Werk w porównianiu do wielu obiektów Wału Pomorskiego jest dość bezpieczny.
Posiadasz ciekawe namiary GPS ? Wymieńmy się.
EdEk

Post by EdEk »

w szczecinku byłem tylko raz we wrześniu na bunkrach i akurat udalo mi się je utrwalić na fotkach jak jeszcze nic nie było robione, moze to i dobrze że coś tam robią a może źle, ale się to okaże, ale chociaż dobrze że miasto coś tam robi, bo w wałczu nasz wspaniały byrmistrz to tylko sobie widok zza okna upiękrza ;)
zapraszam do wałcza i okolic na bunkry

pozdro
Gość

Post by Gość »

Jeśli interesuje Was ile kosztowało to "zagospodarownie" schronów bojowych, służę informacją: 70 640,17 zł (słownie: siedemdziesiąt tysięcy sześćset czterdzieści).
Dużo by o tym opowiadać, ale już mi ręce opadły...
User avatar
Łukasz
Posts: 315
Joined: 07 Mar 2005, 20:48
Location: Sz-ek/Sz-n

Post by Łukasz »

Była dziś w TV Gawex rozmowa z wykonawcą robót. Powiedział, że bunkry zostaną udostępnione do zwiedzania (po zakończeniu prac ?). Mówił, też że w trakcie roboty ktoś już zniszczył im jakieś orgodzenie czy coś takiego.
Co do Wałcza to potwierdzam, że wiele tam ciekawych obiektów. Szkoda, że w Sz-ku nie wybudowano nic z korytarzami łączącymi obiekty (nie licząc góry Śmiadowskiej)
Posiadasz ciekawe namiary GPS ? Wymieńmy się.
Post Reply