Znajomość miasta przez mieszkańców.

Dyskusje o aktualnych wydarzeniach odnoszacych się do historii miasta oraz wydarzenia kulturalne. Bez politykowania.
Post Reply
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Znajomość miasta przez mieszkańców.

Post by bronx »

Jest sobie taka strona opisująca zamki w Polsce, na której również opisano zamek szczecinecki:
http://zamki.net.pl/zamki/szczecinek/szczecinek.php?z=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Opis powstał w 2003 roku, od tego czasu zamek się mocno zmienił na plus dlatego znajdujący się tam opis niezbyt pasuje do obecnej rzeczywistości. Jednak zastanowiło mnie coś innego, autor strony opisuje:
"Odnalezienie budowli utrudnia fakt, że mało przypomina zamek. Tubylcy również nie pomagają, gdyż odsyłają poszukujących do jednej z dwóch wież. Pomoc może tylko instynkt Zamkołaza, który podpowiada, że ul. Zamkowa musi prowadzić do zamku."

:shock: I tu jestem trochę w szoku, na kogo musiał trafić w Szczecinku autor strony, skoro ktoś zapytany o zamek odesłał go do najpewniej wieży św. Mikołaja. Mam szczerą nadzieję, że dzisiaj po tych wszystkich obchodach 700 lecia i innych akcjach historycznych jak również mocnej promocji samego zamku po renowacji, jest już lepiej i w Szczecinku żaden mieszkaniec nie ma problemów ze zlokalizowaniem zamku w mieście.

PS. Dobry pomysł na ukrytą kamerę, sfilmować z ukrycia podstawionego turystę, żeby sprawdzić jak to jest z wiedzą lokalną wśród mieszkańców.
Post Reply