Duże zmiany w Muzeum Regionalnym.

Dyskusje o aktualnych wydarzeniach odnoszacych się do historii miasta oraz wydarzenia kulturalne. Bez politykowania.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Duże zmiany w Muzeum Regionalnym.

Post by bronx »

W naszym muzeum nastaje jakaś nowa epoka, czy czas zmian zobaczymy.
OŚWIADCZENIE DYREKTORA MUZEUM REGIONALNEGO W SZCZECINKU

W przeddzień wigilii Bożego Narodzenia, p. Burmistrz wręczył mi pismo z którego wynika, że od 1 stycznia 2015 roku przestaję być dyrektorem i pracownikiem Muzeum Regionalnego w Szczecinku.

Pracowałem w tej placówce ponad 40 lat, Muzeum było mi drugim domem, nic więc dziwnego że rozstaję się z nim z żalem.

W ciągu tego czasu spotkałem wielu, bardzo wielu, życzliwych Muzeum i mnie osobiście ludzi, którym dziś chciałbym podziękować. Z wdzięcznością wspominam Burmistrza p. Mariana Tomasza Golińskiego i jego zastępców, którym Muzeum zawdzięcza nową siedzibę. Dziękuję wszystkim, którzy przez te lata wspomagali mnie w pracy: władzom miasta, powiatu, radnym, instytucjom miejskim i powiatowym, naszym sponsorom, szkołom i nauczycielom z nami współpracującym, muzealnikom z całej Polski, Radzie Muzeum, Polskiemu Towarzystwu Historycznemu, wreszcie koleżankom i kolegom z którymi miałem przyjemność pracować. Nade wszystko jednak dziękuję mieszkańcom miasta i regionu za życzliwość i zrozumienie.

Życzę - aby Muzeum w dalszym ciągu rozwijało się pomyślnie i w przyszłości przejęło zamek, który byłby jego naturalną siedzibą, o co przez wszystkie lata zabiegałem.

Dziękuję

Jerzy Dudź
Poniżej, odwołanie dyrektora muzeum przez burmistrza.
10830486_908015429211138_1372960166677322563_o.jpg
(155.17 KiB) Downloaded 920 times
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Duże zmiany w Muzeum Regionalnym.

Post by bronx »

Może ktoś reflektuje?
http://gazetapraca.pl/ogl/2017139/konku ... szczecinku" onclick="window.open(this.href);return false;
Dislav
Posts: 171
Joined: 08 May 2011, 20:57

Re: Duże zmiany w Muzeum Regionalnym.

Post by Dislav »

Ogłoszenie o konkursie na stanowisko dyrektora muzeum zawiera wady formalne. Nie napiszę o co chodzi, niech autor ogłoszenia główkuje, zaś sposób przeprowadzenia "zakończenia" pracy Dyrektora Jerzego Dudzia - przepraszam, powstrzymam się od komentarzy.
User avatar
Drahim
Posts: 596
Joined: 12 Mar 2009, 19:46
Location: kiedyś koło Gazowni

Re: Duże zmiany w Muzeum Regionalnym.

Post by Drahim »

Zmiany nieuniknione, taka kolej rzeczy. Czterdzieści lat pracy na jednym stanowisku? Normalnie pracownik wypala się po 10 latach, a potem piastuje stanowisko. Pan Jerzy zasłużył na odpoczynek i niech z tego korzysta.

ps. w piśmie o odwołaniu nie umieszcza się podziękowań, natomiast władze miasta i znajomi mogą wspólnie urządzić w Zamku benefis.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Duże zmiany w Muzeum Regionalnym.

Post by Stach »

Uważasz, że niezależnie od tego pisma zostały przekazane podziękowania? Ustnie, pisemnie?
A co myślisz o dacie - 23 grudnia? Z terminem na spakowanie rzeczy praktycznie - nie licząc świąt - kilkudniowym?
User avatar
Drahim
Posts: 596
Joined: 12 Mar 2009, 19:46
Location: kiedyś koło Gazowni

Re: Duże zmiany w Muzeum Regionalnym.

Post by Drahim »

Stach wrote:Uważasz, że niezależnie od tego pisma zostały przekazane podziękowania? Ustnie, pisemnie?
A co myślisz o dacie - 23 grudnia? Z terminem na spakowanie rzeczy praktycznie - nie licząc świąt - kilkudniowym?
Nie wiem czy były podziękowania i wiele osób też tego nie wie.
O formie pożegnania pisałem wyżej.
Data 23 grudnia? Zakończenie pracy na tym stanowisku nie zdarza się znienacka, zainteresowany wie to wcześniej, inni udają zaskoczenie. Ponadto istnieje okres wypowiedzenia.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Duże zmiany w Muzeum Regionalnym.

Post by bronx »

Niech mnie ktoś poprawi bo biegły w KP nie jestem, ale to pismo to mi nie wygląda na normalne wypowiedzenie umowy o pracę tylko na informację, że stosunek pracy wygasa na mocy przytoczonych ustaw i umowa nie zostaje przedłużona, dlatego myślę, że tutaj mowy nie ma o okresie wypowiedzenia. Oczywiście mogę się mylić jak to zastrzegłem na wstępie.
User avatar
lewy
Posts: 75
Joined: 07 Aug 2008, 12:31
Location: szczecinek

Re: Duże zmiany w Muzeum Regionalnym.

Post by lewy »

Witam. Nad czym tu płakać? Ten Pan jest Emerytem i czemu społeczeństwo ma wydatkować dodatkową kwote na pensję, poza tym w dobie kryzysu i braku pracy dla młodych ludzi po studiach to dobry znak. Czas dać szansą komuś młodemu.
Walcz o ziemie Słowian - naszych Braci Pomorzan
User avatar
Rasputin
Posts: 142
Joined: 24 Feb 2007, 10:16

Re: Duże zmiany w Muzeum Regionalnym.

Post by Rasputin »

Ciekawe czy nie zapomną czyścić sreberek :D
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Re: Duże zmiany w Muzeum Regionalnym.

Post by robot humano »

Przesadzacie. W takim stanie prawnymi p.Dudź miał trzyletni okres wypowiedzenia i każdy by taki chciał mieć.A datą pisma nie ma się co ekscytować bo wobec niezawarcia z nim umowy przez te trzy lata nie jest to dla p.Dudzia żadne zaskoczenie. Zresztą najwybitniejszy nawet umysł z czasem domaga się odpoczynku - vide wielimskie ludobójstwo p.dyrektora.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Duże zmiany w Muzeum Regionalnym.

Post by bronx »

Komentarz Burmistrza i Pana Jerzego Dudzia w materiale tv Gawex
http://www.gawex.pl/wiadomosci/informac ... udnia-2014" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Drahim
Posts: 596
Joined: 12 Mar 2009, 19:46
Location: kiedyś koło Gazowni

Re: Duże zmiany w Muzeum Regionalnym.

Post by Drahim »

bronx wrote:Komentarz Burmistrza i Pana Jerzego Dudzia w materiale tv Gawex
I rozjaśnione to co było przyciemniane. Każdy usłyszy to co chciałby usłyszeć :?
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Duże zmiany w Muzeum Regionalnym.

Post by bronx »

No to jeszcze na (chyba już) koniec tego tematu, obszerna rozmowa z Jerzym Dudziem zrealizowana przez TV Zachód.

figurant4
Posts: 1
Joined: 07 Jan 2015, 17:30

Re: Duże zmiany w Muzeum Regionalnym.

Post by figurant4 »

[...]
Last edited by bronx on 07 Jan 2015, 17:47, edited 1 time in total.
Reason: Na tym forum od 10 lat panuje dobra zasada, że nie umieszczamy komentarzy czysto politycznych.
rp.szczepanski
Posts: 2
Joined: 05 Feb 2015, 02:18

Re: Duże zmiany w Muzeum Regionalnym.

Post by rp.szczepanski »

Pan burmistrz mówi ze potrzebna jest zmiana pokoleniowa. Dobrze to niech pan Jerzy tez się szykuje bo wiek emerytalny się zbliża wielkimi krokami.
Cos mi się wydaje ze po prostu muzeum nie przynosi wystarczających dochodów i dla tego zapadła decyzja o zmianie dyrektora.
Post Reply