Odsłonięcie kamienia księżnej Jadwigi.

Dyskusje o aktualnych wydarzeniach odnoszacych się do historii miasta oraz wydarzenia kulturalne. Bez politykowania.
Post Reply
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Odsłonięcie kamienia księżnej Jadwigi.

Post by bronx »

Dzisiaj 05.04.2013, odsłonięto kamień upamiętniający założycielkę i patronkę dawnego gimnazjum w Szczecinku, księżną Jadwigę. Kamień został ufundowany przez stowarzyszenie byłych uczniów Fürstin-Hedwig-Gymnasium. Stowarzyszenie jeszcze w tym roku zostanie rozwiązane, tak że była to jednocześnie uroczystość pożegnalna.

Informację podaję z kronikarskiego obowiązku, bo na samo odsłonięcie, nie udało mi się dojechać ze Szczecina o czasie, zabrakło mi kilkanaście minut :( zrobiłem kilka fotek kamienia, które wrzucę wieczorem bo teraz nie mam jak ich zrzucić. Dobrze udokumentowaną fotograficznie wraz obszernym opisem imprezy relację można zobaczyć i przeczytać na stronach Tematu (dostępne za free i bez zalogowania) tutaj:
http://temat.net/aktualnosci/14484/Kami ... odsloniety" onclick="window.open(this.href);return false;
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Odsłonięcie kamienia księżnej Jadwigi.

Post by Stach »

bronx wrote:stowarzyszenie byłych uczniów Fürstin-Hedwig-Gymnasium. Stowarzyszenie jeszcze w tym roku zostanie rozwiązane
Coś wiesz na temat powodów rozwiązania?
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Odsłonięcie kamienia księżnej Jadwigi.

Post by bronx »

Oficjalnie podają, że z powodu coraz mniejszej ilości członków oraz podeszłego wieku tych, którzy jeszcze w stowarzyszeniu pozostają. Czyli z przyczyn naturalnych, w sumie to ciekawa forma, przecież stowarzyszenie mogło by samo wygasnąć wraz z odejściem ostatniego członka. Zastanawiająca decyzja.
User avatar
Rasputin
Posts: 142
Joined: 24 Feb 2007, 10:16

Re: Odsłonięcie kamienia księżnej Jadwigi.

Post by Rasputin »

Wrzucam parę zdjęć z uroczystości. Niestety zdjęcia zrobione komórką, gdyż w najważniejszej chwili aparat odmówił posłuszeństwa :?
Attachments
kamień 7.jpg
kamień 7.jpg (28.66 KiB) Viewed 3609 times
kamień 6.jpg
(47.22 KiB) Downloaded 2276 times
kamień 5.jpg
kamień 5.jpg (34.89 KiB) Viewed 3602 times
kamień 4.jpg
kamień 4.jpg (30.8 KiB) Viewed 3599 times
kamień 3.jpg
kamień 3.jpg (38.93 KiB) Viewed 3602 times
kamień 2.jpg
kamień 2.jpg (49.42 KiB) Viewed 3588 times
kamień.jpg
kamień.jpg (48.88 KiB) Viewed 3592 times
kamień1.jpg
(49.92 KiB) Downloaded 2284 times
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Odsłonięcie kamienia księżnej Jadwigi.

Post by bronx »

Obszerna relacja wideo z tego wydarzenia jest na stronie Gawexu:
http://www.gawex.pl/wiadomosci/informacje_wideo/1189" onclick="window.open(this.href);return false;
Post Reply