riksze, rowery, wyciąg

Dyskusje o aktualnych wydarzeniach odnoszacych się do historii miasta oraz wydarzenia kulturalne. Bez politykowania.
Post Reply
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

riksze, rowery, wyciąg

Post by Stach »

Jaką popularność zdobyły w Szczecinku riksze? Jakim powodzeniem cieszą się wypożyczane rowery?
(pamiętam z innego forum ciekawą dyskusję o cenie tych rowerów, ale to juz zupełnie inna historia)
Dużo ludzi korzysta z wyciągu nart wodnych?
the press
Posts: 215
Joined: 05 May 2008, 16:20

Re: riksze, rowery, wyciąg

Post by the press »

temat średnio historyczny, ale co tam. Wyciąg od początku pod kreską, miał zdaje się w planach wyjść po 3-4 latach na plus, więc jakoś w tym roku, ale przy naszym lecie tego lata to raczej sf. Riksze znikają, piszemy o tym na gk24 - fiskus i młodzież wykańczają biznes, ale niech będzie chociaż jako ciekawostka, rowery i owszem cieszą się wzięciem sporym, ale czy zarabiają na siebie? Przynajmniej nie generują strat. Raz zapłacone i jakoś się kręci. Ale z wyciągiem w obliczu kosztwnego utrzymania i amortyzacji wkrótce będzie problem.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: riksze, rowery, wyciąg

Post by Stach »

Dzięki, także za namiar do http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /120729648" onclick="window.open(this.href);return false;
Rozmawiałem niedawno o tym z kimś ze Szczecinka, ale ta osoba była od dawna mocno sceptyczna wobec wizji zakładającej przywrócenie miastu dawnego znaczenia turystyczno-wypoczynkowo-rekreacyjnego. Ja zresztą też - choćby dlatego, że inne czasy po prostu. W tym też sensie watek zahacza o historię, proszę - choćby w nawiązaniu do ostatniej wystawy w Muzeum Regionalnej ("Jesteśmy na wczasach").
A także odnotować warto choćby dla potrzeb kronikarskich. Zresztą przeszłość to dzień wczorajszy również.
CEZAR
Posts: 264
Joined: 26 Jan 2008, 22:59
Location: od zawsze stąd

Re: riksze, rowery, wyciąg

Post by CEZAR »

Bardzo ciekawe spostrzeżenie: młodzież wykańcza biznes (tzn. riksze). Karuzela jeszcze się kręci ale już jakoś tak wolno :mrgreen:
Dislav
Posts: 171
Joined: 08 May 2011, 20:57

Re: riksze, rowery, wyciąg

Post by Dislav »

...."rowery i owszem cieszą się wzięciem sporym".... Wzięcie chyba było tak ogromne, że chyba je ktoś wziął tak skutecznie, że żadnego na mieście nie wystawiono.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: riksze, rowery, wyciąg

Post by bronx »

Fakt, wszystkie stojaki puste, rzuciło mi się to w oczy podczas wizyty w tym weekendzie, chyba że się zmienił sposób dystrybucji i nie można ich wziąć z ulicy, tylko jednego centralnego punktu, np. SzLOTu.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: riksze, rowery, wyciąg

Post by Stach »

Trzeba by ustalić, może SzLOT coś podaje w Internecie?

A nawiasem mówiąc, to wątek historyczny "Szczecinek jako ośrodek turystyczny w okresie PRL" czeka... Wtedy naprawdę było sporo wczasowiczów latem. I to przybywających pociagami, nocujących w kwaterach prywatnych, stołujących się w półprywatnych jadłodalniach, bawiących się wieczorami np. na potańcówkach w przystani LOK-u...
CEZAR
Posts: 264
Joined: 26 Jan 2008, 22:59
Location: od zawsze stąd

Re: riksze, rowery, wyciąg

Post by CEZAR »

pamietam te kwatery prywatne i jadłodajnie przy domkach jednorodzinnych.Faktycznie wtedy nasz dworzec kolejowy w okresie wakacji przeżywał oblężenie
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: riksze, rowery, wyciąg

Post by Stach »

Do tego należy doliczyć setki dzieci ze szkół podstawowych, przebywające na turnusach w ramach takiej chyba zapomnianej już instytucji jak "kolonie szkolne". Na czas wakacji kilka szkół zamieniano w ośrodki wypoczynku dzieci z innych części kraju, np. z Górnego Śląska. W taki ośrodek zamieniana była pod koniec czerwca np. Jedynka na Placu Wazów. Uczniowie klas starszych na dzień-dwa przed zakończeniem roku szkolnego wynosili ławki szkolne na strych, a stamtąd znosili metalowe łóźka i materace do sal lekcyjnych, zamienianych w ten sposób na sale noclegowe. Były to zdaje się dwa trzytygodniowe turnusy.

Jednocześnie młodzież ze Szczecinka wyjeżdżała do innych miast, głównie większych, specjalnymi wagonami. Pamiętam tłumy przed dworcem w dniu wyjazdu.

Coś mi się zdaje, że zostało to skasowane i wypalone żelazem po odzyskaniu przez Rzeczpospolitą niepodległości, w ramach walki z bolszewizmem, sowietyzmem i ludożerstwem. I słusznie, bo dzieci mają jeździć do Egiptu, a jak którego nie stać, to niech wie, że ma rodziców nieudaczników, homo sovieticusów o postawie roszczeniowej, niepotrafiących odnaleźć się w gospodarce wolnorynkowej.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: riksze, rowery, wyciąg

Post by bronx »

Odpowiedzi na nurtujące pytania, i chyba tym linkiem temat można zamknąć:

http://temat.net/aktualnosci/12232/Wszy ... h-ze-SzLOT" onclick="window.open(this.href);return false;
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: riksze, rowery, wyciąg

Post by Stach »

Dlaczego? Ja tam odpowiedzi nie widzę...
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: riksze, rowery, wyciąg

Post by bronx »

No to musisz napisać maila do SzLOTu jak chcesz bardziej szczegółowych informacji, chyba innej drogi nie ma.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: riksze, rowery, wyciąg

Post by Stach »

Hej, bez urazy, ale serio uważasz, że odpowiedź na zapytanie z "Nie 05 Sie 2012 17:47" uzyskam wysyłając maila do SzLOTu? :-)
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: riksze, rowery, wyciąg

Post by bronx »

Doprawdy nie wiem jak mogę Ci pomóc. Jakiej informacji szukasz, konkretnych liczb? Taką informację można uzyskać chyba tylko u źródła. Ja ich nie znam, ale z podlinkowanych tutaj informacji mamy obraz następujący: z rikszami jest słabo z różnych powodów, rowery cieszą się powodzeniem, a wyciąg pewnie można będzie podsumować na koniec sezonu. Mi takie info wystarcza, po więcej myślę, że trzeba zwrócić się do SzLOTu, nawet nie próbowałeś tam pytać, jak Twoje zapytanie oleją to wtedy będzie można drwić, a póki co nawet próby nie było takiego zapytania.
Post Reply