Logo Szczecinek.org

Szczecinek.org

Szczecinecki Portal Historyczny im. prof. Dr Karla Tuempla

Neustettin in Pommern
Obecny czas: 20 Wrz 2018, 17:43

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Szczecinek w Google Street View - już wkrótce :)
PostWysłany: 23 Kwi 2013, 15:29 
Site Admin
Awatar użytkownika

Dołączenie: 25 Lut 2005, 10:18
Miejscowość: Nstn in Pomm.
ooo nawet alejki parkowe uwiecznione, brawo

Profil E-mail  

PostWysłany: 24 Kwi 2013, 08:59 

Dołączenie: 07 Gru 2011, 12:35
Szczecinek fotografowany był dobrych kilka dni. Swój samochód namierzyłem zarówno przy domu jak i przy pracy :) Czy deptak "wykonany" był w niedziele? Niekoniecznie. Zdjęcia cykano napewno w okresie wakacyjnym a w tym okresie deptak o godz. 7:00 jest pusty gdyż nie podąża nim młodzież do szczecineckich szkół. Wiem bo codziennie chodzę tamtędy do pracy.

Profil E-mail  

PostWysłany: 24 Kwi 2013, 10:59 
Site Admin
Awatar użytkownika

W Złocieńcu googlowóz władował się na ścieżkę rowerową, tą co idzie dawnym nasypem kolejowym do Połczyna Zdroju. Jednak szybko został zatrzymany przez rowerowy patrol Straży Miejskiej. Uwiecznione zostało zatrzymanie :) warto pocykać do tyłu, widać dramatyczny pościg za googlowozem :) Swoją drogą to tam żadnego zakazu wjazdu ani znaku drogowego informującego o początku drogi dla rowerów nie widziałem.

http://goo.gl/maps/JMsB4

Profil E-mail  

PostWysłany: 24 Kwi 2013, 11:04 
Site Admin
Awatar użytkownika

darba76 napisał(a):
Szczecinek fotografowany był dobrych kilka dni. Swój samochód namierzyłem zarówno przy domu jak i przy pracy :) Czy deptak "wykonany" był w niedziele? Niekoniecznie. Zdjęcia cykano napewno w okresie wakacyjnym a w tym okresie deptak o godz. 7:00 jest pusty gdyż nie podąża nim młodzież do szczecineckich szkół. Wiem bo codziennie chodzę tamtędy do pracy.

Masz rację, to był czwartek :)

http://goo.gl/maps/3srAF

Profil E-mail  

PostWysłany: 25 Kwi 2013, 07:17 
Site Admin
Awatar użytkownika

Jeżeli chodzi o drogi główne i miasta to wszystko ok, ale trochę rozczarowany jestem drogami bocznymi. Wszędzie tam gdzie wyrysowana droga wg mapy google nie pokrywa się z rzeczywistym przebiegiem drogi zdjęcia zostały pewnie automatycznie odrzucone przez system i nie zostały opublikowane. Za przykład niech posłuży droga ze Szczecinka do Sporego czy też drogi znajdujące się na dawnym poligonie Bornego Sulinowa, okolice Dalęcina ale takich miejsc jest dużo dużo więcej. Widać, że samochód wszystkie te miejsca odwiedził bo tam gdzie linia z mapy zbliża się, pokrywa się lub przecina rzeczywistą trasę, którą przejechał samochód zdjęcia się pojawiają. Szkoda bo ktoś wykonał porządną robotę wjeżdżając w każdą dziurę a system to odrzucił.

Profil E-mail  

PostWysłany: 25 Kwi 2013, 10:21 

Dołączenie: 27 Lut 2005, 19:49
Miejscowość: Biały Bór / Szczecin
bronx napisał(a):
Jeżeli chodzi o drogi główne i miasta to wszystko ok, ale trochę rozczarowany jestem drogami bocznymi. Wszędzie tam gdzie wyrysowana droga wg mapy google nie pokrywa się z rzeczywistym przebiegiem drogi zdjęcia zostały pewnie automatycznie odrzucone przez system i nie zostały opublikowane. Za przykład niech posłuży droga ze Szczecinka do Sporego czy też drogi znajdujące się na dawnym poligonie Bornego Sulinowa, okolice Dalęcina ale takich miejsc jest dużo dużo więcej. Widać, że samochód wszystkie te miejsca odwiedził bo tam gdzie linia z mapy zbliża się, pokrywa się lub przecina rzeczywistą trasę, którą przejechał samochód zdjęcia się pojawiają. Szkoda bo ktoś wykonał porządną robotę wjeżdżając w każdą dziurę a system to odrzucił.

Też mnie zastanawia, jakie było kryterium wyboru tras na dalekiej prowincji. Na przykład boczne, ale dość uczęszczane asfaltowe drogi na północ od Białego Boru stanowią białą plamę w GSV, sam Biały Bór jest słabo obfotografowany, a tymczasem na południe od Białego Boru googlowóz zapuścił się nawet w leśne ostępy w okolicach Międzyborza, Bielicy i Gwdy Wielkiej, gdzie drogi są bite lub gruntowe i wykorzystywane przede wszystkim przez leśników lub grzybiarzy.

Profil E-mail  

PostWysłany: 28 Kwi 2013, 03:23 

Dołączenie: 03 Lip 2011, 20:55
Na samym Szczecinku wyrzuca co najmniej cztery miesiące tj. maj, czerwiec, lipiec i sierpień, więc z tym czwartkiem to akurat nie byłbym taki pewny. :wink:

Profil E-mail  

PostWysłany: 28 Kwi 2013, 08:27 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 09 Paź 2006, 11:18
Chyba już czas na zmianę tytułu wątku.

PostWysłany: 28 Kwi 2013, 10:12 
Site Admin
Awatar użytkownika

Robak napisał(a):
Na samym Szczecinku wyrzuca co najmniej cztery miesiące tj. maj, czerwiec, lipiec i sierpień, więc z tym czwartkiem to akurat nie byłbym taki pewny. :wink:

A no to pewnie, że w jeden dzień tego nie zrobili, ale ja akurat tam pisałem o tym kiedy jeździł po deptaku i pl. Wolności, na co dałem linka z dowodem że był to sierpniowy czwartek a nie niedziela jak wcześniej mi się wydawało.

Profil E-mail  

PostWysłany: 28 Kwi 2013, 10:22 
Site Admin
Awatar użytkownika

robot humano napisał(a):
Chyba już czas na zmianę tytułu wątku.

do usług :)

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Szczecinek w Google Street View - już jest! :)
PostWysłany: 31 Lip 2013, 12:36 
Site Admin
Awatar użytkownika

Googlowóz znowu w Szczecinku, może jest nadzieja, że kiedyś uzupełnią te braki z terenów wiejskich powiatu.

http://temat.net/aktualnosci/15615/Goog ... Szczecinku

Profil E-mail  

PostWysłany: 13 Sie 2013, 16:40 

Dołączenie: 28 Sty 2007, 23:31
bronx napisał(a):

Masz rację, to był czwartek :)

http://goo.gl/maps/3srAF

Tak zupełnie na marginesie - to pochyłe drzewo przed ratuszem można by już chyba zastąpić nowym drzewkiem.

PostWysłany: 13 Sie 2013, 19:21 
Site Admin
Awatar użytkownika

Było o nim całkiem niedawno w Temacie, póki co będzie dalej "zdobiło" ewentualna przebudowa rynku może coś zmieni.
http://temat.net/aktualnosci/15682/Co-d ... wym-klonem

Profil E-mail  

PostWysłany: 13 Sie 2013, 19:46 

Dołączenie: 28 Sty 2007, 23:31
bronx napisał(a):
Było o nim całkiem niedawno w Temacie, póki co będzie dalej "zdobiło" ewentualna przebudowa rynku może coś zmieni.
http://temat.net/aktualnosci/15682/Co-d ... wym-klonem

Ale jak następne drzewka tak ściśle obudują polbrukiem, to ciemno widzę ich przyszłość.

PostWysłany: 27 Maj 2014, 20:35 
Site Admin
Awatar użytkownika

Tuż po świętach wielkanocnych była aktualizacja zdjęć ze Szczecinka. Nie wszystkie ulice, ale wiele zdjęć teraz jest z sierpnia 2013.

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość