Dawne witryny sklepowe.

Dyskusje o aktualnych wydarzeniach odnoszacych się do historii miasta oraz wydarzenia kulturalne. Bez politykowania.
Post Reply
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Dawne witryny sklepowe.

Post by bronx »

Niewiele ich się ostało, ostatnio chodząc wzdłuż Wyszyńskiego, 9-go Maja, Boh. Warszawy, wszystko już dawno wymienione. Ale skręcając w bok na ul. 1-go Maja 4 jest sklepik, gdzie zachowało się oryginalne wejście do sklepu. Sama witryna już niestety wymieniona i tylko udaje ciemne malowanie drewna, ale drzwi, obicia futryn i cała góra - urocze. Widać na nich upływający czas, wiele rozwierceń, miejsc po starych zamkach, ale to chyba ostatnie takie wejście do sklepu w Szczecinku. Mam nadzieje, że mnie ktoś wyprowadzi z tego błędnego przekonania. W sklepie tym handluje się starymi bibelotami, także jest nadzieja, że właściciel wyczulony na te sprawy, przez jeszcze jakiś czas je ocali.
witryna2.jpg
witryna2.jpg (97.39 KiB) Viewed 2283 times
witryna3.jpg
witryna3.jpg (56.98 KiB) Viewed 2296 times
Ostatnio cała kamienica została ładnie odnowiona:
witryna1.jpg
witryna1.jpg (61.89 KiB) Viewed 2281 times
andrzejs
Posts: 111
Joined: 05 Nov 2009, 12:26

Re: Dawne witryny sklepowe.

Post by andrzejs »

Z dawnych witryn sklepowych na Boh. Warszawy pamiętam trzy:

- Komis. Tam zawsze było coś interesującego do obejrzenia. Kiedyś kupiłem tam tulski samowar, co go mam do dziś.
- Zakład radiotechniczny Domagały, też tam, niedaleko. Pierwszy w życiu telewizor z Cyrankiewiczem w środku. Tłum zebrał się taki, że pół ulicy było zablokowane.
- Fotograf. Nazwiska nie pamiętam - a szkoda. Zdjęcia tam wywieszane to niezły kawałek historii Szczecinka. Ciekawe, czy zachowało się archiwum negatywów....

Szkoda, że nie przetrwały do dziś. Tyle lat minęło, miasto zmienia się, stare obrazy wciąż mocno tkwią w naszej pamięci.
Post Reply