Co Szczecinkowi pociągnięto i to z pod samego nosa ?

Dyskusje o aktualnych wydarzeniach odnoszacych się do historii miasta oraz wydarzenia kulturalne. Bez politykowania.
Post Reply
Waldek
Posts: 667
Joined: 02 Mar 2010, 21:33
Location: Vejle- Szczecinek

Co Szczecinkowi pociągnięto i to z pod samego nosa ?

Post by Waldek »

Ciekaw jestem co tam siedziało skoro ta blacha świadczy o czymś cięższym i niemieckim. jak mniemam to nielegalnie bo jak do tąd żadne informacje do mnie nie dotarły.
Attachments
t_p030610_1730_188.jpg
t_p030610_1730_188.jpg (57.48 KiB) Viewed 5059 times
t_p030610_1718_843.jpg
t_p030610_1718_843.jpg (50.47 KiB) Viewed 5080 times
t_p030610_1713_02_344.jpg
t_p030610_1713_02_344.jpg (54.8 KiB) Viewed 5078 times
t_p030610_1713_01_830.jpg
t_p030610_1713_01_830.jpg (52.79 KiB) Viewed 5075 times
User avatar
Kazek
Posts: 156
Joined: 10 Oct 2009, 18:16
Location: Szczecinek

Re: Co Szczecinkowi pociągnięto i to z pod sameco nosa ?

Post by Kazek »

To pewnie bagna w lasku Zachodnim.
Waldek
Posts: 667
Joined: 02 Mar 2010, 21:33
Location: Vejle- Szczecinek

Re: Co Szczecinkowi pociągnięto i to z pod sameco nosa ?

Post by Waldek »

Rzeczywiście masz nie daleko. Na innych forach zaczyna być gorąco. Ci co robią to nie legalnie nagle się wybielają, a WKZ czuje się nie swojo.
Last edited by Waldek on 04 Jun 2010, 22:17, edited 1 time in total.
CEZAR
Posts: 264
Joined: 26 Jan 2008, 22:59
Location: od zawsze stąd

Re: Co Szczecinkowi pociągnięto i to z pod sameco nosa ?

Post by CEZAR »

można troche jaśniej, więcej?
Waldek
Posts: 667
Joined: 02 Mar 2010, 21:33
Location: Vejle- Szczecinek

Re: Co Szczecinkowi pociągnięto i to z pod sameco nosa ?

Post by Waldek »

Wiedzieliśmy że tam coś jest ale porypane przepisy i jawny niczym nie uzasadniony opór Konserwatora zabytków daje pierwszeństwo złodziejom aniżeli legalnym wyciąganiom i konserwacji.
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

Re: Co Szczecinkowi pociągnięto i to z pod sameco nosa ?

Post by ziom »

Waldek wrote:Wiedzieliśmy że tam coś jest ale porypane przepisy i jawny niczym nie uzasadniony opór Konserwatora zabytków daje pierwszeństwo złodziejom aniżeli legalnym wyciąganiom i konserwacji.
Waldi, kurna chata ;) , jak juz piszesz, to pisz, prosze, o co chodzi, a nie , tu konserwator, tu zlomownicy... I nikt nie wie o co chodzi... Chyba, ze chodzi o jakas wiedze tajemna, to zalatwcie to sobie na PW.
Waldek
Posts: 667
Joined: 02 Mar 2010, 21:33
Location: Vejle- Szczecinek

Re: Co Szczecinkowi pociągnięto i to z pod samego nosa ?

Post by Waldek »

Czyż można mówić, skoro informacje wyciekają bezpośrednio od góry, ten i poprzedni przykład. Tylko nasz Polski mały czołg znajdujący się na naszych terenach został uratowany dzięki okolicznym mieszkańcom. A miał być wyciągnięty i odrestaurowany oraz często eksponowanym naszym skansenie. ale dziwny opór naszego wojewódzkiego konserwatora zabytków wszelkie legalne poczynania niweczy dając okazję do dzikich nie legalnych targań. Zarzuty są potwierdzone i toczy się właśnie sprawa w tym temacie. A ten maluch nadal siedzi w ziemi zamiast sławić właśnie dziś Szczecinek, gdyby wszystko poszło po myśli. A nielegalnych podejść do niego już było trzy razy, na pewno nie przez złomiarzy bo był zaangażowany ciężki sprzęt, czyli laweta, dźwig, koparka oraz lewe papiery.
O tym wiedział tylko Konserwator wojewódzki, nadleśnictwo oraz trzy osoby, biurokraci dali plamę z tego powodu w sądzie zastały postawione zarzuty.
Nadmieniam że mamy wiele namiarów na ciężki sprzęt w naszych okolicach ale nie możemy legalnie wejść z Georadarem. Jak dotąd nie legalnie jedynie sondujemy wykrywaczami czy innym lekkim sprzętem elektronicznym. A w okolicy kręci się wiele dziwnych spółek poszukiwawczych po których nagle znika ślad a zostaje jedynie głęboki dół i ślady dzikiej eksploatacji. Wzmianka na dniach złapano tira który miał parowóz z 1800 roku. ściślej na granicy.Mam nadzieję że pojęliście ogrom tragedii jaka się dzieje na naszych oczach.
Last edited by Waldek on 05 Jun 2010, 17:07, edited 1 time in total.
Waldek
Posts: 667
Joined: 02 Mar 2010, 21:33
Location: Vejle- Szczecinek

Re: Co Szczecinkowi pociągnięto i to z pod samego nosa ?

Post by Waldek »

Aby nie było że wyssałem z palca zapraszam na inne fora militarne tam aż się gotuje na ten temat.
CEZAR
Posts: 264
Joined: 26 Jan 2008, 22:59
Location: od zawsze stąd

Re: Co Szczecinkowi pociągnięto i to z pod samego nosa ?

Post by CEZAR »

ok Waldek.Powoli.. "cuś"jest w naszym Lasku Zachodnim w tzw. "ziemi"? Czy wiadomo co to jest? ja tyle lat tam latałem i znałem (chyba) wszystkie zakątki ( znacie np. "zajęczą łączkę":)) a tyu takie coś.Bomba! napisz p[owoli tak dla tzw. "niekumatych" o co kaman:)
mamy aferę?:)
Waldek
Posts: 667
Joined: 02 Mar 2010, 21:33
Location: Vejle- Szczecinek

Re: Co Szczecinkowi pociągnięto i to z pod samego nosa ?

Post by Waldek »

Wybaczcie więcej nie mogę sprawa wtoku, a i ( Kolkcjonerzy) nie śpią tylko czekają ze sprzętem na okazję.
CEZAR
Posts: 264
Joined: 26 Jan 2008, 22:59
Location: od zawsze stąd

Re: Co Szczecinkowi pociągnięto i to z pod samego nosa ?

Post by CEZAR »

ale jest coś!! dawaj do Maria zrobimy dobry materiał dla potomności. No chyba że jest to "nielegal" ale Jesteśmy z wami! :)
Waldek
Posts: 667
Joined: 02 Mar 2010, 21:33
Location: Vejle- Szczecinek

Re: Co Szczecinkowi pociągnięto i to z pod samego nosa ?

Post by Waldek »

Tą dziurę co pokazałem to jest już po wszystkim, zostało coś wyciągnięte nie legalnie teraz to sprawa policji ale czy znajdą to już inna sprawa.
Post Reply