Genealogia

Dyskusje o aktualnych wydarzeniach odnoszacych się do historii miasta oraz wydarzenia kulturalne. Bez politykowania.
Post Reply
Jerry250
Posts: 71
Joined: 27 Apr 2010, 17:38

Genealogia

Post by Jerry250 »

mieszkańcow Szczecinka.

Biorąc pod uwagę pochodzenie powojennych mieszkańców Szczecinka - Ich hstoria musi być często b. ciekawa.

Czy są osoby , które opracowały swoje drzewa gnealogiczne ?
User avatar
odpicuj mi miasto
Posts: 16
Joined: 16 Mar 2009, 16:21

Re: Genealogia

Post by odpicuj mi miasto »

Jerry250 wrote:mieszkańcow Szczecinka.

Biorąc pod uwagę pochodzenie powojennych mieszkańców Szczecinka - Ich hstoria musi być często b. ciekawa.

Czy są osoby , które opracowały swoje drzewa gnealogiczne ?
Jerry jesteś dobry, zaczynasz tylko tematy nie dając nic od siebie!!!!!

Ale ok, odpowiem na pytanie!!!!!!!!!! Robiłem drzewko parę lat temu na studiach na zajęciach z Nauk Pomocniczych Historii, które sięgało do 3 pokolenia wstecz. Generalnie całkiem ciekawe wyniki: większość rodziny od strony matki i ojca pochodzi z Kujaw - uściślając lekko z okolic Inowrocławia i Włocławka.
Jerry250
Posts: 71
Joined: 27 Apr 2010, 17:38

Re: Genealogia

Post by Jerry250 »

odpicuj mi miasto wrote:
Jerry250 wrote:mieszkańcow Szczecinka.

Biorąc pod uwagę pochodzenie powojennych mieszkańców Szczecinka - Ich hstoria musi być często b. ciekawa.

Czy są osoby , które opracowały swoje drzewa gnealogiczne ?
Jerry jesteś dobry, zaczynasz tylko tematy nie dając nic od siebie!!!!!

Ale ok, odpowiem na pytanie!!!!!!!!!! Robiłem drzewko parę lat temu na studiach na zajęciach z Nauk Pomocniczych Historii, które sięgało do 3 pokolenia wstecz. Generalnie całkiem ciekawe wyniki: większość rodziny od strony matki i ojca pochodzi z Kujaw - uściślając lekko z okolic Inowrocławia i Włocławka.

3 pokolenia -to dobre na początek.
okolice Inowrocławia - też mam w drzewku.

btw.Moje posty są merytoryczne - w przeciwieństwie do tekstów bluzgających kulturą. :)
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Genealogia

Post by bronx »

Niestety muszę Cię zmartwić, ale nie są merytoryczne ponadto są zakładane (np. ten) w niewłaściwych miejscach forum.

Ale najbardziej smuci mnie to, że starsi stażem userzy dają się wciągać w te mało merytoryczne wątki.
Jerry250
Posts: 71
Joined: 27 Apr 2010, 17:38

Re: Genealogia

Post by Jerry250 »

bronx wrote:Niestety muszę Cię zmartwić, ale nie są merytoryczne ponadto są zakładane (np. ten) w niewłaściwych miejscach forum.

Ale najbardziej smuci mnie to, że starsi stażem userzy dają się wciągać w te mało merytoryczne wątki.
To które posty są nie merytoryczne ?

btw.Nie chodzi o posty starszych stażem (ale chyba nie wiekiem) userów - bluzgające kulturą.

Ad rem.

1.Atuty Szczecinka - to istotny temat dla tego miasta (dla każdego miasta to istotny temat).
2.Genealogia - to sprawy istotne dla każdego .

3.Aktywność społeczna (jakże niemodna) - to sprawy istotne dla społeczności.


Uwielbiacie komentować - ad personam.

Możesz zadzwonić adminie - podam Skypa - to może wyjaśnimy sobie parę podstawowych spraw - które nie nadają się na publiczny dyskurs.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Genealogia

Post by bronx »

Merytoryczność postów wyraża się głównie w przekazywaniu ciekawych/istotnych informacji w nich zawartych a nie tylko zadawanie dziesiątek pytań i bycie dumnym z siebie, że jest się w temacie. Jak wyobrażasz sobie to forum, gdyby w każdy zadawał tylko pytania nie wnosząc nic od siebie. Pomijam sprawę wartości tych pytań, w większości skonstruowane są tak, że w miejsce słowa "Szczecinek" można wstawić "Drawsko" "Złocieniec" "Czaplinek" i można spamować dowolne forum na Pomorzu.

Którko mówiąc: pewnie znane jest Ci kolego pojecie :trolla internetowego, jeżeli nie to polecam goole.
Jerry250 wrote:Możesz zadzwonić adminie - podam Skypa - to może wyjaśnimy sobie parę podstawowych spraw - które nie nadają się na publiczny dyskurs.
Jakieś żarty. Do mnie na rozmowe na skype ludzie wpisują się na tygodniową kolejkę, a Ty chcesz sobie tak po prostu porozmawiać? Ubawiłem się :)

BTW. Twoje btw, kolego merytoryczny, spowodowały, że temat nie jest już o genealogii i niebawem pewnie poleci, przynajmniej do Cafe Adam.
Jerry250
Posts: 71
Joined: 27 Apr 2010, 17:38

Re: Genealogia

Post by Jerry250 »

Merytoryczność
to również pytanie ,
pytanie retoryczne.
Tym bardziej , że poza pytaniami - stawiam też propozycje odpowiedzi. Poczytaj adminie. :)


Większość postów w tematach , które są uniwersalne (słusznie - również można rozważać atuty - np. Drawska, ..........) to „bluzganie kulturą” - niewiele mające wspólnego z merytorycznością.

Jak się to czyta - to można się ubawić.


W kontekście np.Drawska - można również zastanawiać się jakie ewentualne przewagi posiada Szczecinek i co jest potencjalna przewagą - którą można wykorzystać.

Każde miasto ma swoje plusy - o minusach na tym forum „strach” pisać - choć akurat o minusach to Wy piszecie.

Ale widać , że to tematy za trudne dla osób które lubią się popisywać takimi wierszykami

Jerry - nie drażnij niedźwiedzia bo jest wkurzony !(Łazienkowska)
jako przestrogę podam przypowieść:

Idzie zajączek przez las i spotyka niedźwiedzia,
-dzień dobry misiu - mówi zajączek
-dzień dobry zajączku - mówi niedźwiedź
Słowo do słowa - zajączek dostał w ryja

„Do mnie na rozmowe na skype ludzie wpisują się na tygodniową kolejkę, a Ty chcesz sobie tak po prostu porozmawiać? Ubawiłem się ”



Też się uśmiałem. Grunt to dobre samopoczucie.


Jeśli temat Genealogii - nie interesuje admina -wcale nie namawiam do merytorycznych wypowiedzi - tyle jest ciekawych tematów.
Jerry250
Posts: 71
Joined: 27 Apr 2010, 17:38

Re: Genealogia

Post by Jerry250 »

Ad rem.

Ilu Kaszubów było w Szczecinku ?

Częsciowa odpowiedż - znajduje się tu :
Sakson Andrzej „Ślązacy, Kaszubi, Mazurzy i Warmiacy - miedzy polskością a niemieckością’,

Mowa jest o okolo 1000 osób w 6 powiatach woj. koszalińskiego.

Jaki procent mieszkańcow Szczecinka pochodził z tzw. Kresów Wschodnich ?
Post Reply