Centrum spotkań polsko-niemieckich

Dyskusje o aktualnych wydarzeniach odnoszacych się do historii miasta oraz wydarzenia kulturalne. Bez politykowania.
Post Reply
User avatar
Drahim
Posts: 596
Joined: 12 Mar 2009, 19:46
Location: kiedyś koło Gazowni

Centrum spotkań polsko-niemieckich

Post by Drahim »

GK24 z dn. 17.11.2009 pisał:

Zacznie się rewitalizacja parku, kilka budynków ma być ocieplonych, a dawna harcówka przy ulicy Mickiewicza zostanie przerobiona na centrum spotkań polsko-niemieckich.

Czy może ktoś zna szczegóły?
mcselon
Posts: 142
Joined: 27 Feb 2007, 22:02
Location: Szczecinek

Re: Centrum spotkań polsko-niemieckich

Post by mcselon »

Szczegółów nie znam. Wiem mniej więcej o co w tym chodzi. A chodzi o przebudowę/modernizację budynku, w którym mieści się siedziba Szlot'u. Z inicjatywą wyszli Niemcy z Neustrelitz - oni potrzebowali wyremontować coś u siebie. I tak, Szczecinek i Neustrelitz zaaplikowali do Interregu o dofinansowanie projektu na stworzenie centrum spotkań polsko-niemieckich, czytaj między wierszami oni i my mamy szansę wyremontować coś u siebie za unijne pieniądze.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Centrum spotkań polsko-niemieckich

Post by Stach »

Rozumiem, że "spotkania polsko-niemieckie" będą tylko jedną z wielu funkcji tego obiektu.

Pod koniec lat 70. przez kilka lat mieścił się tam MDK (po wyprowadzce z Jedynki, zanim nie trafił na 1 Maja). Budynek tętnił życiem. No bo jakże by inaczej? Kurna, tak pięknie położony, stylowy gmach powienien być wykorzystywany na maksa.
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Re: Centrum spotkań polsko-niemieckich

Post by robot humano »

Ten stylowy jest już wykorzystywany przez SzLOTy. Harcówka to raczej ta otynkowana przybudówka z której pogoniono druhów bo się waliła.
mcselon
Posts: 142
Joined: 27 Feb 2007, 22:02
Location: Szczecinek

Re: Centrum spotkań polsko-niemieckich

Post by mcselon »

Nie wiem co autor miał na myśli, natomiast wiem, że nie chodzi o remont jedynie harcówki. a całości budynku, w której rezyduje Szlot.
Post Reply