Bayern na wodach Streitzigsee

Dyskusje o aktualnych wydarzeniach odnoszacych się do historii miasta oraz wydarzenia kulturalne. Bez politykowania.
Post Reply
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Bayern na wodach Streitzigsee

Post by bronx »

Chociaż generalnie zasadą jest, że na tym forum nie komentujemy bieżących wydażeń, to jednak w tym przypadku chciałbym zrobić wyjatek. Wyjątek dlatego, że przywrócenie tramwaju wodnego jest to jak najbardziej powrócenie do dawnych jeszcze przedwojennych tradycji Szczecinka, Szczecinka jako miasta turystycznego. Widać że obecemu burmistrzowi te kwestie leża na sercu, jężeli macie możliwość zobaczcie najnowszy numer Tematu, na pierwszej stronie jest fotografia burmistrza a przed nim leży sobie niemiecki plan miasta z lat trzydziestych to też o czymś świadczy.

Poniżej przedstawiam jedne z pierwszych fotek nowego statku. Jednocześnie przypominam o gruntownym obfotografowaniu starej Danusi :)


Image

Image

Image

Image

Image


Przy okazji jakie nazwy byście widzieli dla nowego nabytku? Bo Bayern mi się w ogóle nie widzi, nie dla tego że niemiecka ale jak już to koniecznie Pommern :)
User avatar
Krzysztof II
Posts: 578
Joined: 08 Apr 2006, 20:50
Location: Bromberg
Contact:

Post by Krzysztof II »

Może Ryszard :lol:
Szczecinek
Waldek

Post by Waldek »

Ale mi serce zabiło jak bym widział Danuśkę te ławeczki nie sposób zapomnieć :D :D :D
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

Na stronie Um pojawił się nowy rozkład kursowania statków na zbliżający się sezon. Dostępny jest TUTAJ.
User avatar
człowiek widmo
Posts: 738
Joined: 04 May 2005, 22:00

Post by człowiek widmo »

Jadźką sobie nie popływacie, bo jest "pod wynajem".
:roll:
Bahnhofstraße
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Przypomnę, że ostatni zjazd forum (sobota 7 VII 2007) rozpoczął się bezskutecznym czekaniem na "Bayerna". Stateczek po prostu nie przypłynał, mimo że przecież nie padało. Oczywiście o żadnej wiadomości dla pasażerów nie było mowy. Panom po prostu znudziło się pływanie i skrócili dzień pracy, w myśl hasła "Turyści, won ze Szczecinka!".
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

Stachu już nie rozdrapuj :) Mamy nowy sezon, nowe nadzieje i oczekiwania, może w tym roku się nam uda.

W tym rozkładzie jest napisane tak jakby połączenia obsługiwał i Bayern i Jadźka.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Co "nie rozdrapuj"? Ja tak pędziłem (w końcu prawie 200 km), by zdążyć na ten rejs, że zrezygnowałem nawet z obiadu na trasie. A uczestniczenie w obradach plenarnych bez dostatecznego przygotowania się ("podkład") jest - jak wiadomo - mocno ryzykowne.
User avatar
człowiek widmo
Posts: 738
Joined: 04 May 2005, 22:00

Post by człowiek widmo »

A sobie zadzwoniłem do KM Szczecinek.
Oto co się dowiedziałem:
- rejsy "rozkładowe" będą obsługiwać obie jednostki. Jeśli będzie duże zainteresowanie, to podstawią Jadwigę a na codzień Bayern. Na moje uprzejme pytanie jak wywnioskują czy w danym dniu będzie ludzi dużo czy mało nie uzyskałem odpowiedzi.
Także możecie codziennie sobie przychodzić i próbować załapać się na rejs Jadwigą. Jak wspomniana Pani stwierdziła, nie wiadomo tak w sumie co podpłynie na "literkę".

Aha, jeszcze koszty.
300 zł brutto za godzinę wynajmu Bayernu. Stówka więcej za przyjemność z Jadzią (rejsu oczywiście). :wink:
Bahnhofstraße
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

Stach wrote:Co "nie rozdrapuj"? Ja tak pędziłem (w końcu prawie 200 km), by zdążyć na ten rejs, że zrezygnowałem nawet z obiadu na trasie. A uczestniczenie w obradach plenarnych bez dostatecznego przygotowania się ("podkład") jest - jak wiadomo - mocno ryzykowne.
UUU mocny argument, masz rację, w tej sytuacji bedziemy to co roku przypominać, z czasem moze się nawet jakaś swiecka tradycja urodzi i bedziemy obchodzic tego dnia Dzień Lądowego Pasażera.
A w Tv Gawex usłyszymy:
Dzisiaj w godzinach popołudniowych w Szczecinku narodziła się nowa, świecka, tradycja - Dzień Lądowego Pasażera, który to dzień z pewnością wejdzie na stałe do naszego kalendarza. Tańcem i zabawą uczcili szczecinecczanie ten nowy a jakże piękny podarunek tramwajarzy wodnych. Festyn z okazji Dnia Lądowego Pasażera, zakończy się pokazem sztucznych ogni.
Post Reply