Zmiana granic miasta

Dyskusje o aktualnych wydarzeniach odnoszacych się do historii miasta oraz wydarzenia kulturalne. Bez politykowania.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Zmiana granic miasta

Post by Stach »

the press wrote: specjalnie się im nie dziwię, bo gmina biedna jak mysz kościelna
Ano właśnie. Przypomina mi się jak przez mgłę, że kiedyś chyba poruszałem tę kwestię jako główny punkt na mojej liście wątpliwości co do praktyki odbieranie takim biednym gminom najcenniejszych terenów...
the press
Posts: 215
Joined: 05 May 2008, 16:20

Re: Zmiana granic miasta

Post by the press »

Stach wrote:
the press wrote: specjalnie się im nie dziwię, bo gmina biedna jak mysz kościelna
Ano właśnie. Przypomina mi się jak przez mgłę, że kiedyś chyba poruszałem tę kwestię jako główny punkt na mojej liście wątpliwości co do praktyki odbieranie takim biednym gminom najcenniejszych terenów...
Ale cenność tych terenów w niczym nie jest zasługą gminy, wręcz przeciwnie dojąc je jak krowę i nie inwestując pozbawiała się dodatkowych dochodów. W Trzesiece wszystko było puszczone na żywioł, ludzie budują się gdzie popadnie, a wójt myśl, że będą dłużej tolerować takie bezhołowie, gdzie oni płacą podatki, a władza raz na dekadę zrobi zatoczkę autobusową.
Z radarów mogli mieć 2 razy tyle co z Trzesieki, ale wolą blokować obwodnicę. Nie można popierać nieudacznictwa w rządach
pioter
Posts: 65
Joined: 08 Oct 2007, 18:51

Re: Zmiana granic miasta

Post by pioter »

Ooo.. piękna sprawa. Jakaś głupia gmina, bo nie strzygła fotoradarami. Pomijając temat przejęcia terenu gminy, taki argument rozwala.
User avatar
Krzysztof II
Posts: 578
Joined: 08 Apr 2006, 20:50
Location: Bromberg
Contact:

Re: Zmiana granic miasta

Post by Krzysztof II »

Odowłując się do wypowiedzi Stacha z 1 strony tematu, to akurat Trzesieka i Świątki posiadają niezwykle cenne tereny pod zabudowę mieszkaniową jakiej w Szczecinku nie ma.

Na przykładzie Bydgoszczy - w ciągu 8 lat z miasta ubyło ok 40 tyś mieszkańców, wcale nie wymarli, tylko wyprowadzili się do gmin ościennych, w poszukiwaniu spokoju, dużych działek pod domy jednorodzinne i lasów, mimo wszystko korzystają z miejskiej infrastruktury, szkół, dróg, komunikacji miejskiej i lgną do miasta, wyprowadzili się, bo miasto Bydgoszcz nie zapewnia takich terenów, a działka w mieście jest dużo więcej warta niż na wsi, to samo tyczy się Szczecinka i działek w Trzesiece czy na Świątkach. Bydgoszcz dąży teraz do zaanektowania portu lotniczego i innych cennych terenów i trwa bardziej zacięta wojna niż w Szczecinku ;)
Szczecinek
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Re: Zmiana granic miasta

Post by robot humano »

Tylko co wspólnego z ideą samorządności ma zabieranie mniejszemu przez większego bo potrzebuje? Mniejszy nie potrzebuje? Gdyby nie potrzebował sam by oddał.
GIZIO

Re: Zmiana granic miasta

Post by GIZIO »

robot humano wrote:Tylko co wspólnego z ideą samorządności ma zabieranie mniejszemu przez większego bo potrzebuje? Mniejszy nie potrzebuje? Gdyby nie potrzebował sam by oddał.

Taaaaaaa.Nic dodać nic ująć. 8)
User avatar
Krzysztof II
Posts: 578
Joined: 08 Apr 2006, 20:50
Location: Bromberg
Contact:

Re: Zmiana granic miasta

Post by Krzysztof II »

Jesteśmy tym dominującym, więc tylko się cieszyć.
Szczecinek
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Zmiana granic miasta

Post by Stach »

Krzysztof II wrote:Jesteśmy tym dominującym, więc tylko się cieszyć.
A możesz napisać w sposób zrozumiały, co nam chcesz przekazać?
User avatar
Krzysztof II
Posts: 578
Joined: 08 Apr 2006, 20:50
Location: Bromberg
Contact:

Re: Zmiana granic miasta

Post by Krzysztof II »

Dziwię się, że narzekacie.
Szczecinek
GIZIO

Re: Zmiana granic miasta

Post by GIZIO »

Jak to się w syfie (wojsku) mówiło-Młody zawsze zdziwiony. 8)
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Zmiana granic miasta

Post by Stach »

Jeden z elementów układanki: http://www.temat.net/artykul/2471" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Re: Zmiana granic miasta

Post by robot humano »

Pozwoliłem sobie o tym napisać na szczecinek .biz jakiś czas temu http://szczecinek.biz/forum/viewtopic.p ... ight=#6863" onclick="window.open(this.href);return false;
Byłem bardzo zdziwiony że nikt z "możnych tego powiatu" się nie ustosunkował.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Zmiana granic miasta

Post by Stach »

Padł gdzieś powyżej argument, jaka to gmina jest marna, jeśli chodzi o pozyskanie środków unijnych. No to tu mamy ranking miast zachodniopomorskiego: http://www.gazetaprawna.pl/ranking_gmin ... =&strona=2" onclick="window.open(this.href);return false;
Mario
Posts: 991
Joined: 20 Mar 2005, 21:27
Location: Szczecinek
Contact:

Re: Zmiana granic miasta

Post by Mario »

JHD juz podsumował - oni się nie znają :) - czyli w swoim stylu
łączę się w bulu i dziękuję za obiat
Pozdrawiam
Mario
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Zmiana granic miasta

Post by Stach »

Stach wrote:Ad. 7: Zależy, dla kogo "lepiej". Dla pewnej grupy ludzi z pewnością "lepiej", ale czy również "lepiej" dla zwykłych mieszkańców Szczecinka, tego nie jestem pewien.
(...)
W sumie sprawa jest bardzo wątpliwa i niejednoznaczna.
Już o tym pisałem, że ktoś zarobi krocie na poszerzeniu granic miasta:
http://www.temat.net/artykul/2986" onclick="window.open(this.href);return false;
To może być dla tego kogoś interes życia.
Post Reply