o ja was przepraszam...

Dyskusje o aktualnych wydarzeniach odnoszacych się do historii miasta oraz wydarzenia kulturalne. Bez politykowania.
User avatar
Igor
Posts: 350
Joined: 29 Dec 2007, 14:47
Location: Szczecinek

Re: o ja was przepraszam...

Post by Igor »

Omenaa wykąpała się w bakteriach! KAŁOWYCH!

Jak informuje juz całą Polskę i świat www.pudelek.pl, możemy się dowiedzie, że:

"Planujący wypoczynek w Polsce nie biorą pod uwagę tego, że kąpiel w wodach jezior czy Bałtyku może niekiedy okazać się niebezpieczna. Ale nie tylko "zwykłym" turystom zdarza się narazić zdrowie
dla chwili ochłody w upalne dni. Przed bakteriami nie są w stanie ustrzec się nawet takie telewizyjne gwiazdy jak pogodynka Omenaa Mensah.

Portal gk24.pl informuje, że jedno z zachodniopomorskich jezior, Trzesiecko w Szczecinku, okazało się być skażone. A od początku wakacji
wykąpały się w nim już tysiące osób, w tym Mensah, która w zeszły weekend nadawała stamtąd relację dla macierzystej stacji, i korzystając z okazji postanowiła popływać. Wówczas jeszcze nikt nie wiedział, że jezioro jest zanieczyszczone bakteriami kałowymi, gdyż wyniki analizy wody pobranej z kąpieliska opublikowano dopiero po weekendzie.

W wodzie z plaż wojskowej i Lechia jest za dużo bakterii escherichia coli, zwanych też pałeczkami okrężnicy. To bakterie typu kałowego, które mogą powodować wymioty, biegunkę i kurcze brzucha oraz infekcje układu moczowego - oświadczyła przedstawicielka miejscowego sanepidu.

Nie wiadomo dokładnie, skąd wzięły się zanieczyszczenia fekaliami. Chcemy wkrótce pobrać próbki wody z kilkunastu miejsc, aby mieć obraz sytuacji skąd to do nas płynie - powiedział w rozmowie z gk24.pl Bogusław Sobów, szef Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

Miejmy nadzieję, że Omenę ominęły przynajmniej wymioty i biegunka."

http://www.pudelek.pl/artykul/18293/ome ... alowych/1/" onclick="window.open(this.href);return false;


Więc grubo :D

UUUUFFFF, dobrze, że już po kłopocie:

Szczecinek. Jezioro Trzesiecko jest już wolne od bakterii

http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /121900585" onclick="window.open(this.href);return false;
Waldek

Re: o ja was przepraszam...

Post by Waldek »

Bardzo ciekawe jak tak szybciutko posprzątali ( zamietli pod dywan).
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: o ja was przepraszam...

Post by Stach »

Waldek wrote:Bardzo ciekawe jak tak szybciutko posprzątali ( zamietli pod dywan).
Jakieś rozdwojenie: z jednej strony ogłasza się, jakoby juz było czysto, a z drugiej - wskazuje się na stałe zagrożenie wpływające do jeziora ze Znienawidzonej w Ratuszu Gminy.
GIZIO

Re: o ja was przepraszam...

Post by GIZIO »

Rzeczywiście Stach,coś w tym jest?Od kiedy zaiskrzyło między ratuszem a gminą. :twisted:
Post Reply