Wakacje w Szczecinku

Dyskusje o aktualnych wydarzeniach odnoszacych się do historii miasta oraz wydarzenia kulturalne. Bez politykowania.
GIZIO

Re: Wakacje w Szczecinku

Post by GIZIO »

Eko [...] mnie doszczętnie wiecowo. :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Re: Wakacje w Szczecinku

Post by robot humano »

Mario wrote:1900 zł za sztukę !!!!
Ty się Mario nie dziw - jak urząd zamawia drukarki to ogasza przetarg, po 2 miesiącach otwierają 20 ofert z których najtańsza jest droższa od sklepiku za rogiem.
P.S. To jest riksza
riksza waw.jpeg
riksza waw.jpeg (73.81 KiB) Viewed 4963 times
:

Na łeb nie pada, jest gdzie plecak/torbę położyc i ma elektryczne wspomaganie by pod górę napęd nam nie padł. Od dwóch lat w Warszawie, od tego roku w Krakowie. No i nie wygląda jakbym ją za szwagrem zrobił.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Wakacje w Szczecinku

Post by Stach »

We wtorek widziałem w Warszawie rikszę (naprzeciwko mojego hotelu, niedaleko od miejsca ze zdjęcia Robota H.), bardzo podobną do tej szczecineckiej.
GIZIO

Re: Wakacje w Szczecinku

Post by GIZIO »

Stach wrote:We wtorek widziałem w Warszawie rikszę (naprzeciwko mojego hotelu, niedaleko od miejsca ze zdjęcia Robota H.), bardzo podobną do tej szczecineckiej.

Zaraz,ale to chyba jakaś pomyłka?Ta na zdjęciu,to chyba nie szczecinecka?Przynajmniej budynki na zdjęciu nie kojarzą mi się ze Szczecinkiem.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Wakacje w Szczecinku

Post by Stach »

na zdjęciu robota masz Krakowskie Przedmieście, niedaleko kolumny Zygmunta.
GIZIO

Re: Wakacje w Szczecinku

Post by GIZIO »

Odnośnie rowerków. 8)

http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /659330060" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Re: Wakacje w Szczecinku

Post by robot humano »

Stach wrote:We wtorek widziałem w Warszawie rikszę (naprzeciwko mojego hotelu, niedaleko od miejsca ze zdjęcia Robota H.), bardzo podobną do tej szczecineckiej.
Ba! są i dużo gorsze. Nie twierdziłem, że tam jeżdżą ładne a u nas ch...we tylko że można kupić sporo fajniejsze.
Jerry250
Posts: 71
Joined: 27 Apr 2010, 17:38

Re: Wakacje w Szczecinku

Post by Jerry250 »

Zbliżają się dwa długie weekendy. Może krotki przewodnik po atrakcjach i "możliwościach" Szczecinka ?
Waldek
Posts: 667
Joined: 02 Mar 2010, 21:33
Location: Vejle- Szczecinek

Re: Wakacje w Szczecinku

Post by Waldek »

Podaj to się zastanowię czy przejechać te 1000km aby zawitać w Szczecinku :D
Jerry250
Posts: 71
Joined: 27 Apr 2010, 17:38

Re: Wakacje w Szczecinku

Post by Jerry250 »

Waldek wrote:Podaj to się zastanowię czy przejechać te 1000km aby zawitać w Szczecinku :D

Mam 350 km do Szczecinka - w którym byłem raz - przez kilka godzin - 3 lata temu.

Pamiętam - poza sympatyczną architekturą głównej ulicy,jeziorem , parkiem - dobre pierogi w pierogarni.

Czy nadal istnieje ????
Mario
Posts: 991
Joined: 20 Mar 2005, 21:27
Location: Szczecinek
Contact:

Re: Wakacje w Szczecinku

Post by Mario »

pierogi nadal są smaczne:) howgh
łączę się w bulu i dziękuję za obiat
Pozdrawiam
Mario
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Wakacje w Szczecinku

Post by bronx »

Jerry250 wrote:Zbliżają się dwa długie weekendy. Może krotki przewodnik po atrakcjach i "możliwościach" Szczecinka ?
W najbliższy weekend majowy na jeziorze Trzesiecko jest oficjalne otwarcie sezonu żeglarskiego, także trochę atrakcji będzie związanych z jeziorem.
Jerry250
Posts: 71
Joined: 27 Apr 2010, 17:38

Re: Wakacje w Szczecinku

Post by Jerry250 »

A może więcej szczegółów ?

Kolega będzie w Bornem Sulimowie z rodzinką -to mogę mu przekazać. :)
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Wakacje w Szczecinku

Post by bronx »

Plan imprez na majowy weekend:

30 kwietnia, godz. 18.00 – Kino Wolność: Teatr Tańca. Wielkie taneczne show pod reżyserią
Jarmili Góry.
1 maja - Uroczyste Otwarcie Sezonu Żeglarskiego Anno Domini 2010.
11.00 - Uroczyste otwarcie sezonu żeglarskiego 2010 z udziałem zaproszonych gości i
pasjonatów żeglarstwa.
11.30 - Uroczyste podniesienie bandery. Prezentacja sprzętu pływającego wraz z załogami
- smocze łodzie, żaglówki, taksówki wodne, motorówki, kajaki.
11.40 - Otwarcie pomostu „Centrum”, przecięcie wstęgi. Po uroczystym otwarciu możliwość
udziału w paradzie statków, nieodpłatnie dla wszystkich mieszkańców Szczecinka.
12.00 – 13.00 - Parada statków. Flagowy statek Szczecinka „Księżna Jadwiga” na czele
kolumny, a dalej statek PS „Bayern”, łodzie motorowe, taksówki wodne, jachty, optymisty.
12.00 – 13.30 – zapisy chętnych na Wake Jam.
13.00 – 15.00 - Regaty młodzieżowe.
13.30 – 15.30 - Otwarcie wyciągu do nart wodnych połączone z imprezą wakeboardową
Electric Wake Jam.
16.00 – 18.00 - Regaty Old Boyów na Optymistach.
15.00 – 19.00 - Nieodpłatny transport na pole biwakowe zorganizowane na Polskim Wale,
a tam wspólne biesiadowanie. Dla gości przyjezdnych możliwość zakwaterowania „pod
chmurką”.
3 maja, godz. 12.00 – plac Wolności: Msza św.z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3
Maja

Kino:
30 kwietnia, godz. 20.30 – „Starcie Tytanów”, (USA, 2010) Akcja/Fantasy. Remak filmowej
wersji z 1981 roku, o odważnej wyprawie do świata zmarłych w celu ratowania życia
na ziemi. Wojna wychowanego wśród ludzi Perseusza z Hadesem – panem zmarłych.
1 – 3 maja
godz. 16.00 – „Artur i zemsta Maltazara”, (Francja, 2009) Animowany. Kontynuacja filmu
„Artur i Minimki”. Artur wyrusza z pomocą do mikroskopijnego świata, walcząc z czasem
i przeciwnościami. Niestety okazuje się, ze to na niego ktoś chciał zastawić pułapkę.
godz. 18.00 i 20.00 – „Starcie Tytanów”

Borne Sulinowo:
1 maja: „Pochód pierwszomajowy”, który wyruszy spod hali sportowej, początek – godz.
13.00.
1-3 maja: „Piknik lotniczy” – tradycyjna już dla Bornego Sulinowa impreza dla pasjonatów
lotnictwa i nie tylko. Początek o godz. 10, a w planie m.in.: pokazy lotnicze, kiermasze,
widowisko „Wojna i ogień”, koncerty: zespołu Arka Makowskiego – Makoband, K-2 oraz
grupy „Yesterday”.
Piknik potrwa do 3 maja, planowane zakończenie imprezy godz. 17. (red)

ponadto
Od 2 do 9 maja w parku miejskim fotograficy ze Szczecineckiego Klubu Fotograficznego „LUMINIS” będą wykonywać zdjęcia portretowe wszystkim chętnym mieszkańcom Szczecinka. Jest to jedna z wielu akcji, jakie członkowie tej grupy podejmują w ramach imprez związanych z jubileuszem Szczecinka. „Siedemset portretów na 700-lecie miasta” – to myśl przewodnia tej inicjatywy. Zdjęcia siedmiuset osób będą eksponowane w siedmiu dużych ramach w różnych miejscach naszego miasta. Wierzę, że będzie to 700 portretów na 700 lat miasta Daj się sportretować piękny obraz pogodnych i życzliwych ludzi, jakich można spotkać każdego dnia.
Portrety wykonane obecnie chcemy uzupełnić dodatkowo zdjęciami z archiwów domowych. Liczymy więc dodatkowo na zaangażowanie mieszkańców miasta i użyczenie kopii starych zdjęć portretowych ludzi, którzy związali swoje życie ze Szczecinkiem. Całość akcji odbywa się pod patronatem SAPiK i Klubu Luminis. Szczegółowe informacje będzie można znaleźć na stronach internetowych SAPiK i Luminis.
robert.antosz@temat.net
Informacje za: Tygodnik Szczecinecki Temat.
Jerry250
Posts: 71
Joined: 27 Apr 2010, 17:38

Re: Wakacje w Szczecinku

Post by Jerry250 »

Dzięki.
Lepiej póżno - niż wcale.

Kumpel w drodze ale - jak widać nie musi się ruszać z Bornego aby się zabawic. :D
Post Reply